Skocz do zawartości

Sansa Sport - jak to jest z tymi tagami i wielkoscią?


jackwalker

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

 

Kupiłem sobie Sandisk Sansa Clip + i z powodu głośności (Zmieniłem w ustawieniach na resztę świata) zastanawiam się nad zmianą na Sansa Sport.

Mp3 głównie będę używał do audiobooków czy podcastów na siłowni gdzie gra muzyka i podczas biegania kiedy czasami jest duży wiatr, który potrafi zagłuszyć dźwięk.
W clip + wrzuciłem foldery z audiobookami do odtwarzacza i bez problemu są posortowane w odpowiedniej kolejności i tak się odtwarzają.

Szukając informacji o wersji Sport natrafiłem na dłuższą dyskusję na temat problemów z tagami.

Otwarcie napiszę, że nie za bardzo zrozumiałem o jaki problem chodzi.

Czy mimo jakiegoś problemu z tagami w Sporcie będę mógł po prostu wrzucić albumy z audiobookami i będę odtwarzane w tej kolejności, która jest na komputerze?

Czy ta różnica w głośności jest widoczna w takich "roboczych" warunkach?
Czy mimo zwiększenia wymiarów, w porównaniu do Clip +, Sansa (sport) nadal jest odpowiednia do aktywnego wysiłku?

 

Pozdrawiam,

Jackwalker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększy znacznie funkcjonalność odtwarzacza. Głośność będziesz mógł ustawić do granicy wydajności wzmacniacza.. Będziesz miał świetny korektor do zmiany brzmienia. Clip Zip (następny model po Clip +) na rockboxie ma 3-4 razy więcej mocy niż na oryginalnym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy nie zwiększysz, co najwyżej głośność. Różnica głośności na oficjalnym FW wynika z ograniczeń europejskich, jak wybierzesz inny region, to problem znika.

Przy Clipie+ to Rockbox przede wszystkim da Ci rewelacyjny equalizer i to największa różnica na plus. Bateria działa dłużej, bliżej tych 15 h podawanych przez producenta, na oryginalnym mi trzymało około 12 h.
RB daje Ci też scrobblowanie do last.fm, fajne zarządzenia playlistami i jeszcze parę fajnych funkcji, warto instalować.

Sport ma więcej mocy i trochę lepiej gra ogólnie, ale nie wgrasz RB.
Niedawno kupiłem Sporta mamie i raczej z tagami problemów nie było przy przerzucaniu muzyki, wszystko w mp3tagu robione i działa ładnie, chociaż nie wiem, jak z polskimi znakami.
Rzekłbym, że Sport się nadaje lepiej z racji (moim zdaniem) większego klipsa, lepiej się trzyma, a znowu nie jest tak znacząco większy od Plusa. No i znacznie wydłużyli czas pracy baterii.

W skrócie: za Clipem+ przemawia Rockbox, za Sportem cała reszta ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności