Skocz do zawartości

Sprzęt muzyczny do komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak: posiadam kartę dźwiękową zewnętrzną: http://ixbtlabs.com/articles3/multimedia/creative-xfi-surround-51-p1.html oraz głośniki http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sw-hf5-1-5050-v2-284313/ . Problem w tym że byłem u brata który podpiął pod laptopa jakiś stary amplituner denona za który używkę na allegro dał 300zł, a do tego dwie kolumny firmy Akira ( za czteropaka) nie znam modeli. Okazało się że dźwięk u niego jest o mega lepszy niż u mnie. Chciałbym zatem również u siebie poprawić doznania muzyczne.

1. Budżet 1000zł w tym że chciałbym na początku wydać z 400zł a dopiero w późniejszym czasie resztę.

2. Czy muszę wymienić kartę??

3. Jak co podłączyć pod co bo okazało się po przeczytaniu kilku tematów że raczej nie kumam czaczy.

4. Czy sam amplituner czy wzmacniacz wniesie już dużą róźnicę ??

 

dodam że pokój około 12m kwadratowych.

 

Proszę o pomoc i porady

Edytowane przez markem89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja na dzień dobry polecę Microlaby Solo6c, u kumpla już bezpośrednio z dziurki laptopowej naprawdę super grają, pod lepszą kartą tylko lepiej.
2. Jaki model karty dźwiękowej posiadasz?
3. i 4. w pierwszym punkcie podałem głośniki aktywne, mają w sobie wzmacniacz, więc tylko karta dźwiękowa się liczy, podłączasz do jacka normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz chciał rozbudowywać zestaw i uzyskać coś za około 1.5 tys zł to komputerówki odpuść i rozejrzyj się za amplitunerem. 300zł to rozsądny budżet. Ja jednak popieram bachankasa i uważam, że jeśli pokój mały i chcesz poprawić jakość i na tym poprzestać to solo6c lub edifier r1600tIII będą rozsądnym rozwiązaniem. Ewentualnie jak lubisz soczysty, wręcz trochę przesadzony bas, to edifirr r2600 załatwią sprawę. To są rozsądne propozycje, a ich zaletą jest to, że odpada klocek wzmacniacza i masz miejsce :)

Wadą, że nie rozbudujesz takiego zestawu, a jedyną drogą upgrade'u będzie wymiana. Osobiście uważam, że 6c/r1600 spowodują dostateczne WOW, ewentualnie r2600/solo7c - te już oprócz jakości i gabarytu, dorzucą porządne łupnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm musiał bym gdzieś w sklepie znaleźć te modele posłuchać jak grają, możliwe że rzeczywiście będzie to na tę chwilę wystarczyć, przyznam że myślałem właśnie przyszłościowo żeby w ogóle jeszcze bardziej rozbudować. Ok dzięki za porady w takim razie, muszę gdzieś dorwać i posłuchać muzyki na tym sprzęcie. Na allegro jest aukcja z Microlaby Solo6c tania, ale gościu napisał że kupił w grudniu tego roku i mu się dźwięk nie podoba dlatego sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne solo tylko poszukaj mobitorow aktywnych o studyjnym rodowodzie, jak np. Fosrex pm0.5 . Da rade dostac w okolicach 700pln. Maja wbudowane wzmaki, i na poczatek podepniesz pod swoja karte zewnetrzna. Potem dokupisz jakis fajny DAC za reszte kasy. I bedzie to niebo lepsze niz ampli z soli6c.

Oczywiscie mowie w tej cenie o uzywkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solówki nie potrzebują amplitunera. Fostexy mogą być problematyczne na początek. Niemniej jednak sam rozwazę. Solo/edifier to takie plug and play. Zależy od preferencji. Ja przy TV mam edifiery i nie zamierzam zmieniać. Natomiast "pełnoprawne" stereo chcę zbudować w oparciu o monitory właśnie i poświęcić jakiegoś laptopa jako źródło sparowane z dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia, czy ten "studyjny rodowód" nie będzie dawał wrazenia nudnego grania. Czasem lekkie podkolowanie basu i góry daje przyjemniejszy odbiór muzyki niż granie płaski jak stół. Jednak sam fostexów nie słyszałem, nie wypowiem się.

Z drugiej strony takie monitorki najlepiej się nadają do grania z bliskiej odległości, np. przy rozstawieniu obok monitora (komputera), dźwięk nie męczy po dłuższym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wiele sluchawek nawet funowych ma rodowod studyjny. dt990pro na ten przyklad. a funowe sa.

takze i monitory masz plaskie i takie bardziej funowe. fostexy akurat sa bardzo przyjemne i dokladnie jak mowisz- sluchanie biurkowe nie meczy nawet na dluzsza mete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu fostexy problematyczne?

Jakby nie patrzeć to dwa głośniki do wysterowania. Fostex nie słyszałem, ale z podłaczaniem mniejszy problem stanowią komputerówki. Nie twierdzę że są lepsze, ale to jak ze sluchawkami - jeden zatrzyma się na shp1900, inny na sl681 a jeszcze inny na stax. Ja uważam że edifier to taki superlux wśród głośników- gra przyzwoicie i tanio kosztuje w stosunku do tego co oferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z wysterowaniem tych glosnikow radza sobie wbudowane w nie koncowki mocy! to sa kolumny aktywne! takze nie ma klopotu z ich wysterowaniem ZADNEGO :)

podlaczenie tez nie problem - wtykasz kabelek jack - 2x TRS albo 2x RCA - TRS i bangla :)) takze nawet z dziurki laptopa pojda.

oczywiscie na zrodlo sa czule, ale i tak zagraja lepiej niz komputerowki, a przy lepszym zrodle tylko sie odwdziecza. Takze zakup tez duzo bardziej przyszlosciowy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Chodziło mi właśnie o to że to niezależne jednostki i to może być upierdliwe dla kogoś kto chce żeby tylko ładnie zagrało :) włącz/wyłącz oba, osobno ustaw głośność itp. Nie każdy tego chce.

I w 100% się zgadzam, że to lepszy zakup dla kogoś kto zamierza się dalej w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże. ;)

 

I pełna zgoda z tym, że nawet niski model monitorów studyjnych zagra o niebo lepiej od "wysokiej klasy głośników multimedialnych". Nie są one "nudne" ani "wyprane z emocji", bo mają z tyłu często EQ, więc mogą grać zarówno płasko jak i z "uśmiechem dyskoteki" i zniosą to lepiej niż konsumenckie wynalazki. Głośność ustawiasz raz, na ok. 10-15% powyżej Twojego maksimum i wtedy regulujesz wszystko z DACa / karty dźwiękowej / regulacji w odtwarzaczu czy systemie.

 

Widziałem na Allegro używane Event 20/20 za tysiaka - bardzo ciepłe granie, bez przesadnej ostrości, a i mocy sporo nawet do większych pomieszczeń.

Nawet KRK Rokit 6 (są białe na Allegro) dadzą lepszy efekt od "zwykłych".

 

Ludzie nie rozumieją, że sprzęt pro-audio daje dużo lepszą relację jakość/cena od reszty, bo podlega sztywnym pomiarom i wymagającej klienteli, której nie wciśniesz "stolików poprawiających brzmienie".

Nie ma tu miejsca na "audiovoodoo" jak w audiofilskich wynalazkach. :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości takie Solo6c wpina się zwykłym małym jackiem do TV?

można. Kabel jack-chinch i grają.

Może pomoże. ;)

I pełna zgoda z tym, że nawet niski model monitorów studyjnych zagra o niebo lepiej od "wysokiej klasy głośników multimedialnych". Nie są one "nudne" ani "wyprane z emocji", bo mają z tyłu często EQ, więc mogą grać zarówno płasko jak i z "uśmiechem dyskoteki" i zniosą to lepiej niż konsumenckie wynalazki. Głośność ustawiasz raz, na ok. 10-15% powyżej Twojego maksimum i wtedy regulujesz wszystko z DACa / karty dźwiękowej / regulacji w odtwarzaczu czy systemie.

Widziałem na Allegro używane Event 20/20 za tysiaka - bardzo ciepłe granie, bez przesadnej ostrości, a i mocy sporo nawet do większych pomieszczeń.

Nawet KRK Rokit 6 (są białe na Allegro) dadzą lepszy efekt od "zwykłych".

Ludzie nie rozumieją, że sprzęt pro-audio daje dużo lepszą relację jakość/cena od reszty, bo podlega sztywnym pomiarom i wymagającej klienteli, której nie wciśniesz "stolików poprawiających brzmienie".

Nie ma tu miejsca na "audiovoodoo" jak w audiofilskich wynalazkach. :P

popieram. Ale jest tu jeden wątek gdzie poleciłem edifiery r 2600 i autor wątku pytał mnie co to equalizer - myślisz, że będzie go obchodziła równowaga tonalna, dobieranie impendancji do wzmaka, albo poprawne ustawienie głośników? Wątpię. Dla niego ma "ładnie grać", wyglądać solidnie i wymagać naprawy jak najpóźniej. Jeśli jest to ktoś bardziej świadomy swoich oczekiwań to się nie odzywam :) ale jak wydaje mi się że jest to osoba która na poleconym zestawie zakończy i w życiu nie pomyśli o szukaniu synergii poprzez rozbudowę toru itp. to w takim przypadku upieram się, żeby jednak odsłuchała te zestawy, bo one są naprawdę porządne. Wasze porady są naprawdę cenne ale w połowie przypadków (mam takie wrażenie) kierowane są do osób dla których duże audio w cenie Twoich beyerów traktowane jest jako high-end :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych Beyerów - to tak w kwestii sprostowania ;)

A co do recki to tam jest 20/20 v3, a na Allegro masz v1
Recka tu:
http://www.soundonsound.com/sos/1996_articles/jul96/event2020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności