Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade po Brainwavz S1


Avatrus

Pytanie

Aktualnie używam doków Brainwavz S1, jednak zgubiłem etui i musiałem wymieniać jacka, a w związku ze świętami chcę je wymienić na coś lepszego. Do słuchania muzyki używam Samsunga Galaxy S4, ale rozważam zakup Fiio X1. Lubię słuchać progressive house, dubstep ale także hard rock, a nawet klasykę (głównie utwory oparte na skrzypcach). Na Brainwavz S1 przesiadłem się z tanich doków i byłem zachwycony (do teraz mi się podobają). Jedyne porównanie miałem do JBL J22a mojej siostry, ale przy S1 brzmiały niewiarygodnie płasko i zimno (takie były moje odczucia). W Brainwavz S1 bardzo doceniam przyjemny i mocny bas (którego brakowało w JBL), słuchanie muzyki w S1 jest po prostu przyjemne. W domu używam Superlux HMC 631, (które są akurat w naprawie) i zacząłem wychwytywać szmery w muzyce, gdy na przykład instrumenty się na siebie nakładają albo bas tłumi inne dźwięki, dlatego zastanawiam się nad wymianą na jakieś inne, lepsze doki. Podoba mi się noszenie słuchawek OTE, jest dla mnie wygodne i nie ma dyndającego kabla. W sieci jest wiele dobrych opinii o Ne-700M, nawet na audiofanatyku są rekomendowane, a Momentum In-Ear, ciekawią, ale mało jest recenzji, a w jednych się nimi zachwycają a w innych krytykują. W temacie poniżej polecane są Phonaki Audeo i Etymotic HF3, ale o nich wiele nie słyszałem. Mam nadzieję, że dosyć jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi :)

Podsumowując: szukam doków:

-przenośnych
-które będą zgrywały się z SGS4/ Fiio X1
-funowych, ale bez przesady (zaczynam grać na skrzypcach, szkolę słuch, co raz więcej słucham)
-z przyjemnym basem
-luźne propozycje to Phonak Audeo/ Etymotic HF3/ Ne-700M/ Momentum In-Ear

Dlaczego doki? Pchełki wyskakują mi z uszu, a nauszne są dla mnie niewygodne w warunkach szkolnych albo w mieście.

Cena maksymalna to ok. 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Phonaki i Ety odpadają od razu bo lubisz mocny bas jak powiedziałeś

Ktoś sięrtutaj z jakichś beatsów przesiadał na Audeo a potem stwierdził że grają jak kupa :lol:

Oczywiście są to bardzo dobre słuchawki jednakże nie dla wszystkich

NF 700m powinny trafić w Twoje gusta jednakże wiesz czy będzie Ci mikrofon działał ten jack jest cztero stykowy więc nie wszędzie może działać lepiej brać model bez mikrofonu czyli bez możliwych o problemów

Ten model bez mikrofonu się zwie nuforce ne700x

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście uważam, że X1 w połączeniu z PFE 012 na czarnych filtrach bardzo ładnie grają, jeśli chodzi o metal (sabaton chociażby), hardrock i electro (tu na przykład K-391). To samo połączenie, ale z szarymi filtrami świetnie się spisuje w muzyce poważnej (Chopin, Two Steps from Hell), czy alternatywnej (M83). Muzyka popularna (Coldplay, One Republic, Michael Bublé) też pięknie brzmi z szarymi filtrami. Zielone filtry są raczej średnim wyborem, bo pasują tylko do elektronicznej muzyki, jeśli za mało ci basu ;)

 

EDIT: właśnie się zorientowałem, że temat ma prawie miesiąc :x Ale zawsze to jakaś opinia...

Edytowane przez lipharDYT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności