Skocz do zawartości

Moj T30 Nie Odpowiada :/


bachus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam t30 1gb (czerwony) wersja refurbished

Podczas wgrywania nowego firmware zresetował mi się komp ( jakiś skok napięcia w sieci ) od tej pory mój odtwarzacz się nie uruchamia ( nie odpowiada na przycis play ) nawet nie raczy zaświecić. Tak samo zachowuje się gdy podłączam go do komputera i komputer go nie widzi. Może ktoś spotkał z czymś takim albo wie jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musiał go sam skok napięcia załatwić... w T30 nie da się uaktualnić firmware'u "prosto z kompa" - właśnie dlatego, żeby zapobiec tego typu sytuacjom

 

najpierw plik z firmwarem (plik HEX) kopiowany jest na odtwarzacz (można zrobić to ręcznie, można za pomocą iriver Firmware Updatera), potem odtwarzacz zostaje odłączony od komputera, w tym momencie sprawdzana jest integralność i suma kontrolna pliku (odtwarzacz to sprawdza) i dopiero na końcu następuje właściwy moment uaktualnienia (kiedy na ekraniku widać napis "nie dotykać! trwa uaktualnienie firmware'u")...

 

do tego nie ma niestety sposobu na "odratowanie" odtwarzacza serii T, kiedy coś stanie się z firmwarem... nie wiem też co zrobić kiedy jakiś układ (kontroler USB?) zostaje zniszczony skokiem napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego skoku napięcia nie jestem pewny bo moj komputer czasami ma tak ze sam się resetuje gdy temperatura rdzenia przekroczy dopuszczalną. A komputer wyłaczył sie własnie w momencie gdy na odtwarzaczu piasło "nie dotykać! trwa uaktualnienie firmware'u". Dlatego wydaje mi się ze otwarzacz poprostu ma nie dokonca dograne oprogramowanie i szukam jakiegos sposobu aby wgrac ten soft jeszcze raz tylko zabardzo nie wiem jak. Wiem ze creativy posiadają cos takiego jak recovery mod i własnie w tym trybie mozna wgrac firmware nawet jak odtwarzacz denata udaje. I nasuwa mi się pytanie czy iriver posiad co takiego albo czy jest inne rozwiaznie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie znaczy ze odtwarzacz jest do wyrzucenia, nawet jesli gwarancja tego refurba juz sie skonczyla to czy serwis irivera w Polsce nie moze odplatnie tego naprawic?? Inaczej istnieje realne niebezpieczenstwo, że kazdemu moze sie cos takiego przytrafic i wtedy bedzie mogl uzywac T30 tylko jako brelok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze serwis moze to naprawic tylko to wiąze się z długim czasem oczekiwania i nakładami finasowymi. Miałem nadzieje ze iriver przewidzał taką mozliwość i wprowadził cos takiego jak recovery mod jak chodz by creative i inne firmy. Miałem kiedy muvo tx raz przestal się właczać to własnie z trybu recovery mod przeinstalowałem firmware i działał. Moze jednak ktos mnie pocieszy i wymysli jakis sposob naprawienie mojego playera bo perspektywa serwisowania nie jest zbyt miła :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> komputer wyłaczył sie własnie w momencie gdy na odtwarzaczu piasło

 

jak, dlaczego? O_o przecież ta faza ma miejsce dopiero po odłączeniu odtwarzacza od kompa...

 

> szukam jakiegos sposobu aby wgrac ten soft jeszcze raz

 

w przypadku odtwarzaczy iriver nie ma takiego sposobu - do serwisu albo do kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem. Kupiłem odtwarzacz jak wgrywałem sobie muze to się wyłączył i się nie włącza. Poprostu zdechł. Nie reaguje na przyciski ani nawet nie mrugnie wyświetlaczem jak się go podłączy do kompa. Nigdy nie spadł nikt go nie nadepnął anio nic takiego. Te odtwarzacze mają może jakiś ukryty przycisk do resetowania albo coś w tym stylu?? Można coś w ogóle zrobić czy się go pozbyć??

 

 

 

 

Mam t30 1gb (czerwony) wersja refurbished

Podczas wgrywania nowego firmware zresetował mi się komp ( jakiś skok napięcia w sieci ) od tej pory mój odtwarzacz się nie uruchamia ( nie odpowiada na przycis play ) nawet nie raczy zaświecić. Tak samo zachowuje się gdy podłączam go do komputera i komputer go nie widzi. Może ktoś spotkał z czymś takim albo wie jak to naprawić.

 

Też mam podobny problem. Kupiłem odtwarzacz jak wgrywałem sobie muze to się wyłączył i się nie włącza. Poprostu zdechł. Nie reaguje na przyciski ani nawet nie mrugnie wyświetlaczem jak się go podłączy do kompa. Nigdy nie spadł nikt go nie nadepnął anio nic takiego. Te odtwarzacze mają może jakiś ukryty przycisk do resetowania albo coś w tym stylu?? Można coś w ogóle zrobić czy się go pozbyć??

 

Mam t30 1gb (czerwony) wersja refurbished

Podczas wgrywania nowego firmware zresetował mi się komp ( jakiś skok napięcia w sieci ) od tej pory mój odtwarzacz się nie uruchamia ( nie odpowiada na przycis play ) nawet nie raczy zaświecić. Tak samo zachowuje się gdy podłączam go do komputera i komputer go nie widzi. Może ktoś spotkał z czymś takim albo wie jak to naprawić.

 

Też mam podobny problem. Kupiłem odtwarzacz jak wgrywałem sobie muze to się wyłączył i się nie włącza. Poprostu zdechł. Nie reaguje na przyciski ani nawet nie mrugnie wyświetlaczem jak się go podłączy do kompa. Nigdy nie spadł nikt go nie nadepnął anio nic takiego. Te odtwarzacze mają może jakiś ukryty przycisk do resetowania albo coś w tym stylu?? Można coś w ogóle zrobić czy się go pozbyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam t30 1gb (czerwony) wersja refurbished

Podczas wgrywania nowego firmware zresetował mi się komp ( jakiś skok napięcia w sieci )

 

Co do tego skoku napięcia nie jestem pewny bo moj komputer czasami ma tak ze sam się resetuje gdy temperatura rdzenia przekroczy dopuszczalną.

 

OT:

proponuje zacząć od zmiany zasilacza na coś normalnego

koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności