Skocz do zawartości

Smartfon - DAC+AMP czy sam AMP?


Adamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujące pytanie - czy do smartfona Motorola Moto G i słuchawek JVC HA-S680 (w Japonii (ekskluzywne na ten rynek) kosztują ~80-90 dolarów, podobno są lepsze od wersji ogólnodostępnej HA-S660) potrzebuję wyłącznie wzmacniacza słuchawkowego czy również DAC'a? Zastanawiałem się nad czymś w stylu Fiio E07k. Od sprzętu oczekuję, że zapewni w miarę dobry dźwięk (coś na poziomie mojego Cowona J3) wyłącznie w celach rozrywkowych (amp/dac nie musi być nuetralny). Jakość materiału będzie średnia (przeważnie ripy z internetowej transmisji radiowej z festiwali elektronicznych).

Z góry dzięki za pomoc,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki Fiio E11k jest lepszym wyborem niż E07k?

 

Swoją drogą, wydawało mi się, że DAC znacząco wpływa na jakość dźwięku, polepsza ją, a wzmacniacz raczej w celu podgłośnienia. Jak słuchałem muzyki z tych JVC na Nokii Lumii 920 i Samsungu S3 mini to jakość dźwięku wręcz mnie odrzucała, Fiio E6 nic nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma się co brandzlować z robieniem takich kanapek bo ani to wygodne ani poręczne a i efekt końcowy doopy nie urywa.

Ładnie grający fon plus słuchawki a jak chcesz więcej to kup sobie oddzielnego grajka.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Cowona J3 i bardzo podoba mi się jak on gra z tymi JVC, ale obawiam się, że on niedługo wyzionie ducha. Dlatego stwierdziłem, że smartfon i do tego amp+dac/amp może być ciekawą opcją. Ponadto jak mam tego Cowona to często się okazuje, że mam nieodebrane połączenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównujac telefon do playera czego Ci brak ? Dosyć istotna kwestia. Scena dynamika czy rozdzielczość ? Z telefonem i daciem jest problem ze GSM przebija i irytuje rozstrząsania. Zostałbym przy kombo dobry telefon i słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego brakuje w dźwięku z telefonu? W sumie to raczej wszystkiego, Lumia 920 (chwalona za jakość dźwięku, sic!) brzmi jak metr mułu (odnośnie klarowności) w szklanym słupku o wymiarach 10cm x 10cm (jak mała jest sceny). Dynamika też powala, ale w negatywnym znaczeniu. Z kolei Samsung S3 mini brzmi jak dzikus - bas słabo kontrolowany, czasami góra powoduje krwawienie z uszu, dynamika i scena również na minus. Oba smartfony grają dużo gorzej od mojego starego, budżetowego Sony Walkman z serii E400, Cowon J3 to przy nich cud techniki.

 

Co do dobrego telefonu + słuchawki to odpada, bo dopiero co kupiłem sobie nowy smartfon (Motorola Moto G). Ponadto plotki głoszą, że Sony Xperia Z4 Compact ma mieć wzmacniacz cyfrowy S-Master, więc za ten rok bym wymienił na tego Sony. Do tego czasu przyda się jakiś DAC/AMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności