Skocz do zawartości

Komputer Jako Odtwarzacz Plyt


Gość visitors

Rekomendowane odpowiedzi

Gość visitors

Witam. Pomyślałem żeby nie wydawać $ na wieże i inne tego typu sprzęty, dokupić lepszą karte dźwiękową (jakieś SoundBlastera) + głośniki Creativ'a Inspire P 380 i postawic Win 2000+Foobar albo jakiegoś Linuksa.

Jakby to grało?

Czy jest wogóle sens takie coś tworzyć czy zostać przy AC'97 i mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz z wiatrakami i calym tym szumem? Karta graficzna i mostek na plycie co prawda moze miec pasywne chlodzenie, ale co z wentylatorem w zasilaczu? Kupisz do kompa zasilacz firmy dajmy na to BeQuiet za 300-400zl? Wygluszanie i wszelkiego rodzaju proby wyciszenia domowymi sposobami daja marne efekty. Jesli nie jestes melomanem to mozesz sprobowac, ale nie sadze aby szum komputera Ci nie przeszkadzal podczas sluchania muzyki. Pomysl o tym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy od tego jakiej muzyki sie slucha. Ja np. nie wyrobilbym sluchajac muzyki przy komputerze. Mam kilka wiatrakow i komputer szumi jak wodospad. Im wydajniejszy sprzet tym glosniej bedzie dzialal - wiadomo trzeba czyms go schlodzic. No chyba, ze posiada sie system water cooling to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slucham tylko nuty z kompa. nie szumi mi bardzo bo mam tylko dwa wiatraki: zasilacz i procek. na karcie graf mam mam sam radiator. a zreszta Sound Blaster mowi sam za siebie... ze lepiej sluchac nuty z kompa. ja wychodze z takiego zalozenia ale kazdy oczywiscie moze sie ze mna nie zgodzic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slucham tylko nuty z kompa. nie szumi mi bardzo bo mam tylko dwa wiatraki: zasilacz i procek. na karcie graf mam mam sam radiator. a zreszta Sound Blaster mowi sam za siebie... ze lepiej sluchac nuty z kompa. ja wychodze z takiego zalozenia ale kazdy oczywiscie moze sie ze mna nie zgodzic:)

 

Mowisz, ze sam SundBlaster daje Ci tyle frajdy, ze az nie slyszysz szumu komputera? No nic, skoro tak piszesz to pewnie tak jest... :ph34r:

 

Ja mam 7 wiatraczkow (2-zasilacz, 3 - obudowa, 1-grafika, 1-procesor) i przy sluchaniu Ambientu/Dark Ambientu slysze w cichszych fragmentach szum wentylatorow. Dlatego, jesli chce posluchac muzyczki, to wrzucam ja do playera, lub po prostu zalaczam CDka. Sluchanie muzyki na kompie to dla mnie porazka. Chyba, ze na sluchawach i z dobra karta dzwiekowa, to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby sie koszty energii przedstawialy. pecet swoje bierze z sieci elektrycznej i nie wiem, czy nie wiecej niz typowa wieza hi-fi.

takze pomijajac halas, moze to byc nieoplacalne w ujeciu ekonomicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowo absolutnie nieusprawiedliwione. W pełni pasywne chłodzenie jest możliwe tylko przy baardzo mało prądożernych konstrukcjach.

pasywny zasilacz (porządny) to ok 600PLN, pasywny radiator na CPU - ok. 150-200PLN ALE UWAGA! MUSI być przewiew w obudowie, bo się to wszystko zagotuje!

Jeśłi miałbym coś tutaj polecić, to MAC mini. To jest bezgłośne i dość szybkie, by dekodować APE/FLAC/Wav Pack itp. Da się na tym windę XP postawić, i Linuksa. Jak z jakością karty dźwiękowej,- nie wiem, ale pewnie jest lepsza niż AC97

Jakby się ktoś uparł na zwykłego PC'ta full passive, to jest jedno rozwiązanie Zalman TNN-500AF...

sklep]

rozbudowana recenzja po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można postawić taki "odtwarzacz" na starym laptopie - cichy, nie ciągnie dużo prądu i jeśli trafisz na model bez matrycy to naprawde tanio wyjdzie. (tylko że ustawiać trzeba by go na zewnętrznym monitorze, ale przy odpowiedniej konfiguracji wciskasz power i gra muzyka! winamp czy foobar mają skróty klawiszowe, które łatwo opanować wiec do obsługi takiego komputera nie potrzebny byłby monitor) Na nim postawić jakąś niewielką dystrybucję linuxa, albo windowsa, nawet 98SE czy ME, żeby nie żarło procka, a jak chcesz lepszy dźwięk to można dokupić Audigy 2 ZX pod PCMCIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle napisalem:( wybacz za blad... chodzilo mi o to ze przez SOundblastera masz lepszy dzwiek niz na wiezy

 

Zaraz zaraz, bo jakies herezje wypisujesz... :P To w takim razie napisz mi jeszcze co rozumiesz przez "wieza". :ph34r:

 

bo jeśli przez "wieża" rozumiesz też np. Yamahę pianocraft, czy microsystemy Denona, to jesteś w WIELKIM błędzie.

A poza tym Karta dźwiękowa to zalediwe źródło. Trzeba jeszcze wzmacniacza i głosników... (słuchawek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności