Skocz do zawartości
  • 0

akg k550/SM hp150 do fiio x5


music hunter

Pytanie

Witam

 

Poszukuję słuchawek do fiio x5 i utknąłem na wyborze miedzy SM hp150, a akg k550. Słucham praktycznie wszystkich gatunków, ale głównie będzie to rock.

Czy SM HP150 ma bass reflexy takie jak w hp100 rev.2? Przesiadam się z SL HD668b więc raczej nie będę narzekać na brak basu nawet w k550.

Sprzęt planuję kupić w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z odsłuchem może być problem, bo mieszkam dość daleko od mp3 store itp, poza tym fiio x5 jeszcze nie mam, ale jest to pewny zakup.

 

Lubię też słuchać czegoś zupełnie innego np. Hunter and The Bear - Dusty Road (album), Jonathan Coulton.....

 

Zastanawiam się teraz też nad akg k545, ale czy będą pasować do podobny utworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic ci tak nie rozjaśni sytuacji jak przetestowanie na własne uszy tych modeli zwłaszcza, że do grudnia daleko. K550 i K545 można posłuchać w media marktach czy innych saturnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko byłoby mi wybrać pomiędzy k550 a hp150. Słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki oprócz disco polo. Jedne i drugie słuchawki brzmią bardzo dobrze na X5. Hp150 mają o wiele więcej basu niż k550 ale scena jest węższa. Jeżeli głównym gatunkiem będzie Rock/ metal to chyba wziął bym k550 z racji tego, że nie gubią się podczas szybszego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rock to będzie jakieś 50-60% w tym też trochę rocku symfonicznego(Therion, Dream Theater), reszta to mieszania wszystkiego. Jeśli chodzi o brzmienie to raczej lubię neutralne, ale lekko ocieplone brzmienie. SL 668b są za jasne, ale mam dość dużą tolerancję wynikająca chyba z tego, że nie słyszałem nic lepszego.

 

Ps. Czy akg k545 będą miały miej basu od hp150, ale jednocześnie szybkość i scenę k550?

Ps2. Teoretycznie chciałbym brzmienie podobne do hifiman he-300 + aim SC808 (taki miał być zestaw stacjonarny, ale postanowiłem kupić coś mobilnego)

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak stawiasz na neutralność to bliżej będzie Ci do k550 niż do hp150.

K545 moim skromnym zdaniem ( i teraz się zacznie Dyskusja) są do bani. Pierwszy raz jak je słuchałem byłem przekonany, że są to uszkodzone słuchawki ale one po prostu tak grają. Mają mało wspólnego z k550. Ale odpowiadając na pytanie czy k545 mają mniej basu od SM to odpowiedź brzmi tak.

 

Podsumowując. Będąc na Twoim miejscu wybrałbym k550, ewentualnie k551, i zapomniałbym o k545.

Jak chciałbyś poprawę brzmienia w 550 to możesz łatwo je zmodować i zmienić kabelek na lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem już chyba zdecydowany na akg k550 + późniejszy recabling, ale ...

 

Znalazłem przed chwilą jeszcze Beyerdynamic DT250 i 150. Pewnie połączenie z fiio x5 to by było nie to? Ich brzmienie powinno być lepsze od k550, jeśli mają zrekompensować swój wygląd :P.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety ale nie było mi słyszeć tych beyerów. Dt770 250ohm brzmią super na x5 ale mają dużo basu. Czy dt250 lub 150 dobrze się zgrają? tego niestety nie wiem. Wiem tylko tyle, że 150 są jak dla mnie paskudne:P

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz K550, nie kombinuj, NA PEWNO lepszych słuchawek w tej cenie nie znajdziesz! Chyba że HPeki :). Też miałem ten sam dylemat, wybrałem HP100, natomiast gdybym miał spory nadmiar gotówki to kupiłbym K550 do pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Jestem już zdecydowany na akg k550 + późniejszy rekabling.

 

Teraz trzeba tylko zakończy ostatecznie problem czy chcę najpierw sprzęt mobilny czy stacjonarny^^, czyli: X5 + k550 vs hifiman he-300 + aim SC808. (wygrywa mobilny... na razie :ph34r:)

 

Temat można zamknąć.

 

Ps. Mecin Jeśli ja będę miał nadmiar gotówki to kupię pewnie hp100 ... do pary :P.

Edytowane przez music hunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel nie problem, po wymianie będzie wymienny, a do tego czasu zaopatrzę się w taśmę albo rzep :P.

 

W lato jakoś se dam radę, co najwyżej wrócą SL 668b, albo przyśpieszy się zakup hifimanów he-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zlecam rekabling głównie dlatego, że:

 

-chce mieć wymienny kabel (~1m i ~3m)

-niby większa wytrzymałość

-może poprawić się dźwięk, sugerowałem się tym tematem: http://forum.mp3store.pl/topic/99658-3m-team-recabling-akg-k550/?hl=222 (w skrócie niższy, szybszy bas, poszerzenie sceny)

-efekty psychologiczny: Mam kabel za 200 to musi grać lepiej :P.

 

Ps. Ale się nie znam.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności