Skocz do zawartości

Taczka 5 - jak to jest z tym lightingiem?


Ardian

Rekomendowane odpowiedzi

O co biega z tym nowym line out? zastanawiam się nad taczka 5 ale z tego co widzę to na stronie Apla nie ma stacji dokującej jak do starszych taczek/ajfonów/video z wejściem na jacka 3.5?(chciał bym go podpinac taczka>dok>jack na rca>wzmak>słuchawki) albo jestem ślepy... widzę adaptery z lajtinga na starego 30 pin, ale zwykłego docka nie ma? czamu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lighting to złącze w pełni cyfrowe. W tej przejściówce Lighting do 30 pin znajduje się DAC Wolfsona - jakiś czas temu na headfi nawet go chwalili.

Zamiast stacji dokująca wystarczy że podejmiesz go kablem jack-rca.

 

Wysłane z mojego Redmi 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w formie ciekawostki, tu jest opis moda diy (uwaga, strona ma ramki :P )

 

http://www.ualberta.ca/~jple/diyMod/

 

w szczególności 5/5.5

 

http://www.ualberta.ca/~jple/diyMod/guides/models/ipod5g.html


BTW iPhone ma prawdziwe line-out, nie ma po drodze żadnego wzmocnienia, natomiast line-out nie obchodzi efektów DSP nakładanych na strumień cyfrowy zanim trafi w ogóle do DAC-a :) co oznacza że equalizer czy regulacja głośności (DSP, nie przez regulację wzmocnienia) mogą działać


innymi słowy problemem może być ustawienie odtwarzacza (jeśli nie jest systemowy) i/lub systemowe (któro chyba dziś nakłada się nieco inaczej niż w starych wersjach iOS, ale wciąż jakoś tam działa) a nie kwestia czy to jest line-out czy nie...


BTW2 jak poczytacie sobie zagraniczne fora na temat iModa, to interesujące są opinie typu "iMod wcale nie gra lepiej niż moje stare iAudio", które są od razu kontrowane przez "ale gra lepiej niż przed iModem", co kończy się "trzeba było zostać przy iAudio zamiast za (tu duża kwota) kupować iPoda i robić przereklamowanego iModa"... co oznacza że iMod coś tam daje (ja sam nie miałem okazji słuchać na żywo a tym bardziej porównywać), ale chyba nie ma co spodziewać się cudów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności