Skocz do zawartości

Hybryda DIY z allegro


sn4ke

Rekomendowane odpowiedzi

Powyższe pytanie aktualne.

 

No i jeszcze jedno dotyczące codziennej praktyki:

- żeby nie zużyć sprzętu zbyt szybko powinny być jakieś minimalne czasy nagrzewania przed podłączeniem słuchawek i przerw między wyłączeniem i włączeniem? Zakładam, że pykanie co chwilę nie służy lampie

- ile czasu powinienem zaczekać po wyłączeniu sprzętu przed wymianą lampy? Odradzano mi pośpiech i wyjmowanie zaraz po wyłączeniu.

- są jakieś zalecane temperatury pracy dla wzmaka? Możliwe, że zasilacz i sam wzmak trafią do szuflady i pytanie czy mocno ograniczona wentylacja może być problemem.

Odpowie ktoś? Tez mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Widzę, że nikt nie chce odpowiedzieć na to co wyżej, więc pytanie z innej beczki dotyczące bezpośrednio wzmaka.

 

Z tego co wiem to on ma w środku dip-switch do przełączania między LOW i HIGH GAIN. Konstruktor nie jest skory do pomocy, bo nie kupowałem od niego, tylko z drugiej ręki. Switch ma dwa podwójne przełączniki w żaden sposób nie podpisane. Jak je ustawić do jakiego trybu i czy da się to jakoś wyprowadzić na zewnątrz? Bo zdejmowanie obudowy za każdym razem po to żeby przepiąć słuchawki to trochę hardkorowe rozwiązanie. Wydaje mi się, że tam jest domyślnie ustawiony tryb dla słuchawek wysoko-ohmowych, bo te grają fajnie, ale przy nisko-ohmowych pojawiają się śmieci, więc pewnie wypadałoby przełączyć wzmocnienie.

 

Poniżej fotka tego switcha z aukcji konstruktora.

 

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/47/67/93/64/4767936483_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To i tak jest tylko jedna lampa więc nie masz co spodziewać niesamowitej poprawy po kupnie najdroższej lampy. Ten wzmacniacz nigdy nie będzie brzmiał jak typowa lampa niemniej jednak można nieco modulować dźwięk zmianą lampki. Nie miałem nigdy do czynienia z mullardem ale słyszałem, że niektóre brzmią bardzo ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak może nie kto go cholera wie co mikołaj niesie ..... :D

To nie jest autor tematu, posty powinny być oddzielnie czytelne przynajmniej w jakimś stopniu.

 

To może i ja zapytam jaką lampę kupić ? nie powiem do czego nie powiem czego chce a powiem że nie znam się :D

 

ps zebrało się na rymy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim amperex jest zdecydowanie cieplejszy i z hd565 jest o wiele lepiej niż na philipsie. Philips to jak dobrze wiesz bardzo dynamiczna i jasno brzmiąca lampa, ma niesamowitą scenę i całkiem niezły bas. Amperex natomiast bardzo ładnie ociepla wokal i ucina górne rejestry, które na philipsie potrafiły niekiedy zakłuć w uszy. Amperex ma też lepszej jakości bas, jest szybki i dosyć nisko schodzi. Różnica na hd565 nie od opisania :). Początkowe ekscytacje amperexem pod względem sceny już trochę opadły i wczoraj zrobiłem kolejny test lamp. Wyszło, że jednak philips gra szerzej ale różnica nie jest duża. Co do kwestii szczegółowości to ciężko było mi wskazać, która jest lepsza, obie pod tym względem wypadają bardzo dobrze.Philips jest jaśniejszy i ma mniej basu ( i trochę gorszej jakości) od amperexa. A tak nawiasem mówiąc zwykła tesla ecc88 ( nie złocona) brzmi nie najgorzej ale sporo brakuje jej do tych dwóch. Jest ciepła ale zarazem mało szczegółowa i bas często potrafi zamulić. To nie ta liga ;)

 

Powiem krótko, z moimi słuchawkami lepiej się zgrywa amperex ale jak ktoś ma zamulone/ciemne słuchawki to philips 6922 będzie lepszym wyborem.

 

Muszę w końcu wymienić ten potencjometr, bo wieczorem nie można już cicho posłuchać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat zszedł na lampki, bo chcę się dowiedzieć o klasyki jakie posiadam - Sennheiser HD430, HD540 Reference i kilka zabytków o dosyć linearnej charakterystyce, albo z podkreślonym środkiem. Lampki mam takie jak napisałem wcześniej (pod koniec poprzedniej strony). Z czym najlepiej to zagra? No i to samo na współczesne konstrukcje - Grado SR125i i na przeciwnym biegunie AKG K619?

 

Pytam, bo z grubsza rozeznałem się w temacie i ze specyfikacji wynika, że najpierw grzeją się kilkanaście sekund, później liczyć jakieś 20 minut, aż cały układ się wyrówna, a najstabilniej przy wymagających słuchawkach będzie po prawie godzinie. Tak więc żeby sprawdzić każde słuchawki z każdą lampą w optymalnych warunkach potrzebowałbym sporo czasu.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za amp nikt tu czarodziejem nie jest, jak coś piszesz pisz tak by nie trzeba się było domyślać, bo wiesz lampa to możesz i żarówkę z piekarnika wstawić i może da efekt.

Pisze w temacie o hybrydowym, wiec...Tak nie znam sie ale zarowke to moze tobie podaruje :3

 

Może tak może nie kto go cholera wie co mikołaj niesie ..... :D

To nie jest autor tematu, posty powinny być oddzielnie czytelne przynajmniej w jakimś stopniu.

 

To może i ja zapytam jaką lampę kupić ? nie powiem do czego nie powiem czego chce a powiem że nie znam się :D

 

ps zebrało się na rymy ....

Mialem JJ Electronic i zmienilem na ruska 6922 i tyle wiem :) Sluchawki to AKG K240 Sextett EP i wreszcie je pobudzilo do zycia, zastanawiam sie czy moze bardziej da sie im dociazyc dol i srodek, chociaz podejrzewam ze one tak po prostu graja :)

 

Pewnie do otl'a, wyczuwam WBA hpa :P

 

No masz poniekąd rację co do tego, że czasem podpinacze do tematu nie określają się jasno ale z drugiej strony jak taka osoba nie precyzuje swojej wypowiedzi to wnioskuję, że chodzi o to samo co autorowi tematu :)

Po to pisalem w tym temacie :P

 

Fajnie, że temat zszedł na lampki, bo chcę się dowiedzieć o klasyki jakie posiadam - Sennheiser HD430, HD540 Reference i kilka zabytków o dosyć linearnej charakterystyce, albo z podkreślonym środkiem. Lampki mam takie jak napisałem wcześniej (pod koniec poprzedniej strony). Z czym najlepiej to zagra? No i to samo na współczesne konstrukcje - Grado SR125i i na przeciwnym biegunie AKG K619?

 

Pytam, bo z grubsza rozeznałem się w temacie i ze specyfikacji wynika, że najpierw grzeją się kilkanaście sekund, później liczyć jakieś 20 minut, aż cały układ się wyrówna, a najstabilniej przy wymagających słuchawkach będzie po prawie godzinie. Tak więc żeby sprawdzić każde słuchawki z każdą lampą w optymalnych warunkach potrzebowałbym sporo czasu.

 

Z góry dzięki za pomoc.

30 sekund do startu, 30 minut do grania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje małe przemyślenia na temat lampek 8922 Philips Miniwat SQ i Jan Sylvana. Testowałem na hybrydzie podłączonej kablem Prolink Futura do FiiO X1.

 

Philips - the winner is... Superlux HD330. Ogólnie te słuchawki podobały mi się przez pierwsze kilka godzin jak wpadły w moje ręce, a później po usłyszeniu kilku innych stwierdziłem, że za bardzo koloryzują i poszły w odstawkę. Z tą lampką Superluxy grają rewelacyjnie. Myślę, że podobnie Senki HD380 dostałyby trochę życia, bo na domyślnej Tesli grały nudno. Jednak największe zdziwienie to kilka staroci, m.in Uher W770 (klon Sextetta)i linearne Senki HD540 - na tym Miniwacie dźwięk zrobił się strasznie wycofany.

 

Jan Sylvana - zasadniczo ciekawiej zagrały AKG 141 i Senki HD430, całkiem ładnie zagrało też Grado, ale najdziwniejsze znowu stało się z HD540 - pojawiło się dużo fajnej góry, ale z kolei bas nie uderzał, tylko... brzęczał. Z Superluxów ciekawiej zagrało HD681.

 

Co mogło pójść źle przy HD540? Co do wyjścia to powinienem przełączyć FiiO na LineOut żeby zrobiło większą różnicę? (jak sprawdzałem to zapomniałem, że można zmieniać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na line out powinno być lepiej. Nie wiem jak z hd540 ale z hd565 jest tak, że brzmią najlepiej z ciepłego wzmacniacza. Podejrzewam, że z hd540 będzie podobnie. Myślę, że w okolicach sierpnia zmienię wzmacniacz na typową lampę lub na dużego NADa, bo nie chcę się pozbywać 565 i raczej zostaną ze mną do końca :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i to powinno być złotą zasadą idziemy od słuchawek do źródła.

To nie słuchawki dopasowujemy do źródła, ampa ale odwrotnie to tak dla jasności.

 

hd330 to ciemnawe deko basujące słuchawki, to też nie dziwo ze sq jako jasne (chyba bo 8922 nie znam ale e88cc takie jest) pasuję bardziej wyrównując balans tonalny.

zestawianie hd330 i mularda jest nie albo świadomie co chce się uzyskać ale nieświadomym nietrafionym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter, powiem tak - dobieranie toru i szukanie zgrania poszczególnych elementów, a szczególnie wzmaka wymaga konkretnie zaangażowanej kasy i sporej wiedzy. Ja mam styl ala socjalizm vs bazar - kupi się okazyjnie jedno, kupi się drugie i szuka synergii, a jak coś mi nie podpasowuje, albo widzę, że fajne, ale zbyt ograniczone zastosowanie, to sprzedaję, bo staram się nie kupować nic powyżej realnej wartości (żeby ew bez większej straty sprzedać). Nie mam możliwości przesłuchiwania dziesiątek konfiguracji szukając swoich preferencji, nie stać mnie również na super okazje typu "tylko 1500zł za zajefajny wzmacniacz", czy też nie zamierzam się pchać w stacjonarne klocki (brak miejsca na takie wynalazki). Samo źródło musi być dla mnie przede wszystkim funkcjonalne stąd np X-Fi z panelem zewn do kompa (bo to jest mimo swoich ograniczeń razem 300-350zł, a nie kilka razy tyle za o niebo lepszego Xonar Essence One), a mobilnie małe FiiO, bo nie stać mnie na X5, a X1 jest dla mnie dużo wygodniejsze od tańszego Clip czy Fuze. Wzmak z kolei ma możliwość zmiany lampek co nieco kształtuje brzmienie, a pokaż mi gdzie dorwę coś o podobnych możliwościach za podobną kasę (doliczając lampki z pierwszej strony i nowy przewód zamknąłem się w 300zł).

 

Na razie jestem na etapie szukania synergii z posiadanych elementów (różne lampy vs różne słuchawki, może kiedyś X-Fi zostanie zastąpione przez Xonara ST/STX), a po złożeniu kilku ciekawych konfiguracji będę pozbywał się pozostałych słuchawek. Na razie zależy mi żeby wykrzesać jak najwięcej za jak najmniej z HD540, bo w słuchawkach vintage wydają się mieć naprawdę duży potencjał, ale chcę uzyskać coś ciekawszego niż na Tesli.

 

btw: 8922 to to samo co E88CC. Często pojawia się zamiennie E88CC/ECC88/6DJ8/6922, a to jest jedna i ta sama podstawka.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło o 6922, a nie o 8922 ;)

 

Do Twoich Sennheiserów zaproponowałbym lampę mullarda lub amperexa. Jednak nigdy to nie zagra jak typowa lampa. W sobotę jadę do kuzyna, bo będzie miał jakiś wzmacniacz lampowy, oby miał możliwość podłączenia słuchawek :).

Warto przeglądać allegro, bo można czasem za grosze kupić świetną lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się w pierś. Masz rację - chodziło o 6922 :)

 

down32, można można, ale ja nie mam u siebie możliwości postawienia dużego fajnego stacjonarnego wzmaka. Wiem, że czasami stare lampowce można wyrwać za grosze, ale jakieś Diory, Unitry, czy inne stare Technicsy wielokrotnie przekraczają powierzchnie jaką mogę wygospodarować, a małe zgrabne ampy to raczej bardziej współczesne konstrukcje z innej półki cenowej.

 

Amperex to pewnie ten mój Philips (Miniwatt Holand)? No nie wiem. Na tym Philipsie dźwięk wydał mi się jakiś bardziej wycofany. Doszła szersza scena, ale dźwięk bardziej się oddalił, przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Barwa dźwięku sama w sobie jest ok, ale ogólne wrażenie... jakoś tak specyficznie.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności