Skocz do zawartości

Se D750i


Bill

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuje sie do zakupu D750i nie wiece czy są one w salonach czy trzeba na nie czekac bo to jest juz tabelka z ograniczoną iloscią. Jest najtnszy z tych 3 (k750i,w800i,D750i) a z tego co wyczytałem roznią sie tylko obudowami:)

-czy taki adapter sprawdza sie w praktyce, chyba jest normlanie w stereo

48_2.JPG

-zauwaze duzą roznice pomiędzy t30, bo mam zamira wąłsnie kupic sobie taki adapter i podłączyc ep-630 bo w sumie karta 1gb kosztuje tylko 80zł.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon lux, w tej cenie nic lepszego poprostu nie ma. Swietny aparacik, b . dobry odtwarzacz (ale ylko na dobrych słuchawkach, a nie na standardowych), wogóle bardzo szybli procesor, karta graficzna z akceleletorem, dobry wświetlacz, b. mocy flash jak na tel. b. mocny, całkiem niezła kamerka i dyktafon.

A na telefonach troche się znam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój brat ma własnie d750i (+ sandisk 1Gb) oraz przejsciowke na jack'a 3,5mm i gdy podlaczylem moje ep-630 byłem naprawde milo zaskoczony :) lepiej gra niz moja moto E1 ;) który jest reklamowany jako telefon muzyczny ale jedyne co pasuje do zapewnień motoroli to chyba tylko iTunes i bardzo fajne jak na telefon glosniczki. D750i gra przy niektorych kawalkach wg mnie takze lepiej od muvo2 4gb bo niedawno porownywalem :) A poza tym SE posiada jeszcze wiele zalet, które zostaly wymienione w powyższym poście oraz intuicyjną obsługe. :D Jedynie co mi w nim nie przypasowalo to niewystarczające (jak dla mnie) mozliwosci odtwarzania filmikow na pelnym ekranie w przeciwienstwie do d600 i telefonow z symbianem oraz windowsem (oczywiscie przy zainstalowanym SmartMovie :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

D750i to świetny telefon, zgodzę się z przedmówcami - najlepszy w tej cenie. Od W800 różni się tylko stylowym wyglądem (w końcu to Walkman ;) ) oraz aplikacją odtwarzacza multimedialnego. Niby "tylko" tym, ale różnica w użytkowaniu jest jednak spora. Bardzo dobrze odtwarza muzykę, zresztą jak większość nowszych SE.

Jeśli bierzesz telefon w salonie, zapytaj się o W810i. Jeśli podołasz finansowo, zdobędziesz bardzo dobry telefon i odtwarzacz muzyczny w jednym, dodatkowo z bardzo dobrym aparatem jak na telefon komórkowy (identyczny jakościowo do D/K750/W800), ale bez joysticka, który wg wielu opinii bywał awaryjny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mam k750 od września i joysitck jak nówka a tel używam jak zabawke wiec dużo używam joysticka.

a K750/d750 można spokojnie przerobić na w800 bo to technicznie identyczne telefony. Wystarczy zmienić soft przez kabel dołączony do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tia... tez tak sobie pomyslalem ze zrobie z k750 fajnego playerka- kupie 2gb karte za 80 zeta, przejscie na jacka w oryginale za 40 zeta i zmienie soft tracac gwarancje... 120 zeta i brak gwarancji (biorac pod uwage ze w moim egzemplarzu po 4 dniach padla matryca aparatu i musieli wymiec) postanowilem pozostac przy Nano :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W810i jest telefonem już o klasę lepszym niż K750i - właśnie poprzez brak joysticka (co wg mnie jest jednak plusem) i więcej bajerków, jak np flash menu czy EDGE. Brak przesłony na aparat absolutnie nie przeszkadza, wystarczy przetrzeć raz na jakiś czas bawełnianą ściereczką lub dla bardziej zrzędliwych - kupić dobre etui, np Krusell.

Wg użytkowników W810 robi również trochę lepsze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W810i jest telefonem już o klasę lepszym niż K750i - właśnie poprzez brak joysticka (co wg mnie jest jednak plusem) i więcej bajerków, jak np flash menu czy EDGE. Brak przesłony na aparat absolutnie nie przeszkadza, wystarczy przetrzeć raz na jakiś czas bawełnianą ściereczką lub dla bardziej zrzędliwych - kupić dobre etui, np Krusell.

Wg użytkowników W810 robi również trochę lepsze fotki.

Wybacz, ale W810i napewno nie jest telefonem o wiele lepszym od K750i Tak naprawdę jest sporo droższy a dużo więcej nie oferuje dla większości użytkowników.

Z EDGE mało kto korzysta (zresztą w dobie UMTS'u to już przeżytek), a brak joya czy minimalnie lepsza jakość zdjęc (za sprawą stabilizatora obrazu), to nie powód by nazywać telefon o klasę lepszym.

"O klasę lepszy" to jest K800, posiadający świetny 3,2Mpix aparat z namiastką prawdziwej lampy błyskowej (a nie zwykłą diodą LED), sporo lepszy wyświetlacz o rozdzielczości 320x240, czy ww. UMTS.

BTW. Widziałem datę ostatniego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą w dobie UMTS'u to już przeżytek

Ale K750i tego nie ma. Niektórzy korzystają jednak z tego przybytku, jakim jest EDGE (np poprzez iPlus simdata). Lepsze to niż nic. K750 w rzeczywistości odstaje od W810 - lepsze sterowniki dźwięku oraz aparatu, wogóle aplikacja Walkman do odtwarzania multimediów. O braku joya wspominałem. Do tego troszeczkę większy ekran, flash menu (czyli konieczność zabawy FAR-em nie istnieje). I lepsze słuchawki w zestawie. Jak widać dużo więcej oferuje - i to chyba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą w dobie UMTS'u to już przeżytek

Ale K750i tego nie ma. Niektórzy korzystają jednak z tego przybytku, jakim jest EDGE (np poprzez iPlus simdata). Lepsze to niż nic. K750 w rzeczywistości odstaje od W810 - lepsze sterowniki dźwięku oraz aparatu, wogóle aplikacja Walkman do odtwarzania multimediów. O braku joya wspominałem. Do tego troszeczkę większy ekran, flash menu (czyli konieczność zabawy FAR-em nie istnieje). I lepsze słuchawki w zestawie. Jak widać dużo więcej oferuje - i to chyba wystarczy.

Ani dźwięk, ani zdjęcia nie są wiele lepsze w W810. Zresztą jak zapewne wiesz w k750i można zmieniać sterowniki zarówno dźwięku, jak i obrazu. Wiem, że wiąze się to (teoretycznie) z utratą gwarancji, ale zawsze to jakaś zaleta. Kolejny plus dla mnie to przesłona obiektywu. Jeśli chce zrobić zdjęcie, to wystarczy, że ją odsłonie i już telefon jest gotowy do robienia zdjęc/nagrywania wideo. Potem wystarczy tylko zasłonić i aparat się wyłącza a tel. blokuje. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie.

Podsumowując, zgadzam się, że W810 to lepszy telefon, ale jego możliwości nie są proporcjonalne do ceny (bo wszystko, co wymieniłeś, to dla mnie nie jest dużo), a już napewno nie jest to telefon "o klasę lepszy" (jak np. wcześniej wspomniany K800).

BTW. Większy ekran? Ekrany mają identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Większy ekran? Ekrany mają identyczne.

 

Rozdzielczość faktycznie, taka sama. Jednak jezeli chodzi o wielkość fizyczną, to W810i ma 1.9 cala, a K750i 1.8 ;)

 

Pozdrawiam

Możliwe. Ale nawet jeśli, to nie jest to duża różnica ;)

Zresztą, to sugerowało by także, że jakość obrazu na K750i może być minimalnie lepsza :D (różnica bedzie równie "ogromna", jak ta przy wielkości wyświetlaczy :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i przed zakupem sansy zastanawiałem sie nad kupnem karty 1gb przejściówki i dobrych słuchawek do swojego se. Jednak po posłuchaniu jednego i drugiego zestawu stwierdziłem że lepiej jednak mieć dobrą jakoś a nie cieszyć się że ma się 2 w 1. Telefonu używam jedynie do słuchania radia (po za oczywiście innymi funkcjami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K750 to cholernie dobry telefon za swoje pieniądze. To fakt, że brak joya w W810 to zaleta bo nie ma się co popsuć, ale jego przyciski i tak są mało wygodne. Jak dla mnie brak przesłony aparatu to spora wada, obiektyw zapycha się brudem, tłuszczy się - na to nie ma siły. A na dodatek włączanie i wyłączanie aparatu jest utrudnione. Z drugiej strony, SE K750 raczej nie przypadł mi do gustu jako telefon. Mam wrażenie że to sprzęt typowo dla megamas, bez duszy :P

Jeżeli chodzi o dobry telefon do dzwonienia, pisania SMSów, to zdecydowanie polecam Samsungi. Miałem już D600 i teraz D900 i uważam, że są świetne.

Jeśli chodzi o odtwarzacz muzyczny - polecam Sony Ericssony. Inne firmy nie posiadają tak bogatej palety dobrze brzmiących telefonów obsługujących duże karty.

Jako aparat również wybrałbym SE, ale to już zależy od modelu. Bo jak nie ma AF to już nie ma sensu.

Jako kamerę odradzam SE jak tylko się da... filmy są nagrywane w 'potężnej' rozdzielczości 176x144... Konkurencja, w postaci Samsunga i Nokii oferuje już 352x288 (większość współczesnych Samsungów) a Nokia w kilku modelach pozawala na nagrywanie w 640x480...

 

Ajj, wyszedł z tego offtop... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam , od jakiegos czasu szukam alternatywy dla mojego 2 letniego k750

w związku z tym ze mam zaufanie do SE postanowiłem kupic k800, pomysłałem sobie pewnie taki sam odtwarzacz +lepszy ekran+3,2mpx ,a tu zonk :huh: moj stary k750/@w800 ze sterownikami dzwięku od w900 gra o niebo lepiej niz k800

 

 

przy okazji co sądzicie o n91 w kategorji dzwięku ??

 

pzdr RobGee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności