Skocz do zawartości

słuchawki, czy słuchawki+odtwarzacz do 800 zł


maciek1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział, ale nie wiedziałem, gdzie umieścić moje pytanie. Mój budżet wynosi 800 zł, a aktualny "odtwarzacz" to Samsung Galaxy Note II. Przechodząc do sedna sprawy, chciałbym dowiedzieć się, czy zostać przy telefonie i całą kwotę przeznaczyć na słuchawki, czy lepiej podzielić ten budżet i kupić odtwarzacz, ewentualnie wzmacniacz (do użytkowania z telefonem) i do tego słuchawki? Co do użytkowania, to głównie mobilne, a słuchawek szukam nausznych. Co do muzyki, której słucham, to jest to przekrój wszystkich możliwych styli, od metalu, rocka, przez jazz, pop, blues, po hip-hop, rap, a nawet muzykę elektroniczną, klubową i dupstep. Zależy od humoru :P . Proszę mi podpowiedzieć jak lepiej spożytkować te pieniądze, żebym był szczęśliwy. Dotychczas używałem CAL'ów. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentum? ew k551 z dobrym źródłem i po modach jeśli nie przeszkadza Ci rozmiar. D600 też mogłyby robić robotę, ale nie znam modów (jakiś wypychający średnicę by się przydał) tylko z d600 to samo co z k551- rozmiar. Zawsze poleca się odsłuch, ale tu trochę lipa, bo wszystkie znajdziesz w jakiś sklepach z elektroniką, ale niemodowane (momentum nie potrzebują) i niewygrzane (tu nie poradzisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody miałem na myśli grzebanie w słuchawkach, ale zakładam, że wchodzą w grę tylko odwracalne (żeby nie stracić gwarancji). Jeśli rozmiar nie przeszkadza to polecam k551 (w okolicach 400-450zł za nówki da się wyrwać od odsprzedających - promocje na zagranicznych sklepach minęły, ale ludzie zamawiali po kilka żeby np przesyłka była darmowa). Nie wiem jak dokładnie gra note 2, ale podobno nieźle. Tak czy inaczej polecę odtwarzacz ipod touch 4g. Do niego dopiero testuję playery z appstore, ale accudio zrobił na mnie duże wrażenie i raczej nie potrzeba płatnej wersji dla standardowego użytkownika. Co do modów k551 to podobnie jak z k550 http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-k550/ . O połączeniu t4g z k551 oraz wspomnienie o zamienniku CAL jest tu http://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/02/powrot-jedi-631-superlux-kontra-moe-k551-cal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnież różnica w dźwięku nie jest duża (różnią się tylko kablem i kolorkami), a w cenie już tak. Poza tym k550 mają 3 metry kabla. A jak o kablu mowa to w obu wypada to średnio i najlepiej czy to 550 czy 551 zrekablować jakimś starquadem czy coś. Ale to już niech się lepiej wypowie ktoś z rekablowanymi, bo tam podobno większe zmiany zachodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności