Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne do taczki +/- 150 funtów. Pilne.


wlodetzky

Pytanie

Siema,

Jestem aktualnie w Anglii jeszcze jakieś 2 tygodnie, korzystając z okazji chciałem zamówić słuchawki do ipoda touch 4 na amazonie by nie płacić za przesyłkę. Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rap i elektronika z ogromnym naciskiem na trap. Chciałbym by słuchawki grały w sposób bardzo "szczegółowy". Myślałem nad V-Moda m80 (choć chyba wolałbym coś większego, a m-100 są za drogie), Senkami HD598/Momentum, Fidelio l1/l2, AKG 550, BD DT990 PRO, SM HP-100, Focal spirit one, i UWAGA - bez hejtu: Skullcandy MIX MASTER (Inner fidelity podsumował ich dźwięk na "terrific"). Jestem osobą niedosłyszącą na jedno ucho, także chciałbym by słuchawki w miarę dobrze izolowały, tak bym nie musiał ich słuchać głośno - nie chciałbym utracić słuchu na drugie ;)
Skłaniałem się też ku Bose Soundtrue, ale ponoć jakość wykonania jest lipna, a izolacja dość słaba.
Z góry dzięki za odpowiedzi !

Ps. zapomniałbym o Denonach AH-D600, i dodadm jeszcze, że mam okazje kupić denony na amazonie AH-D1100 za 48 funa (myslę, że z pl cenami to naprawdę mało) :P

Edytowane przez wlodetzky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do D1100 to je sobie daruj. W Polsce ceny zaczynają się od 300zł, ale osobiście tyle bym za nie nie dał (a miałem już 2 pary).

Na allegro najtańsze za 415 zł, nie chciało mi się szukać głębiej, bo raczej te słuchawki to wymieniłem ze względu na te 48 funtów, a słyszałem kilka dobrych opinii o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum podobno nieźle się zgrywają, sprawdzę po niedzieli. AKG K551 fajnie grają z Touchem, ale duże są.

SM HP-100 nie tak szczegółowe granie jak AKG, ale mi się bardzo podobają własnie Hp100 z Touchem.

BD DT990 PRO grają z Touchem na resztkach mocy, no i mają konstrukcję otwartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są niezłe, mają duży potencjał do modów, ale w obydwu moich egzemplarzach był problem z wytrzymałością, w jednych popękały widełki, a w drugich słuchawka z widełkami odpadła od pałąka, a starałem się o nie dbać.

A co do cen, to na allegro jakoś drogo dziwnie... W mp3store 399, na redcoon 299.

No i patrząc na Twoje wymagania, to niezbyt pasują. Nie są zbyt szczegółowe (bez modów), nie tłumią jakoś świetnie.

A jeśli chodzi o tłumienie właśnie, to możesz od razu odrzucić otwarte, które wymieniłeś, one nie tłumią praktycznie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550/551 mogę mieć za 100 funtów - tylko właśnie ten rozmiar , Momentum oczywiście mówię tu o wersji over hear 170, wersja on 140... Oczywiście czekam także na propozycje. AH-D600 mogę dostać za 150 funtów także trochę taniej niż w polszy, ktoś coś o nich ?
A, i oczywiście w grę wchodzą modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AH-D600 są ok ale raczej basowe granie.

Tylko OK? Naczytałem się wiele pozytywnych opinii o nich, z resztą jak o wszystkich z wymienionych słuchawek. Teraz próbuję wybrać najlepsze... L2, Momentum i D600 są trochę droższymi słuchawkami od reszty, więc oczekiwałem od nich lepszego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli szukasz szczegółowego grania bierz K551, a się nie zawiedziesz.

 

Powiedzmy, że mam 200 funtów do wykorzystania czyli ~1000 zł. Naprawdę nie znajdę nic lepszego ? Pozostawać przy k551?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci jak posłucham Mementum, chociaż one podobno lepiej z Touchem 5 się zgrywają.

Mi osobiście bardzo podoba się Hp100 z Touchem 4. Jest wystarczająco szczegółowo, duża scena, dobry bas, no i zamknięte.

Tylko ten spiralny kabel, trzeba by go wymienić na http://www.mp3store.pl/article/kabel-sluchawkowy-prosty-soundmagic-hp200hp100-ean.20140111,2014020391873170542.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest ten ból właśnie z k550/551, co do jakości dźwięku i łatwości napędzenia jest super.

Tu jest porównanie tych modeli

http://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/02/powrot-jedi-631-superlux-kontra-moe-k551-cal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest ten ból właśnie z k550/551, co do jakości dźwięku i łatwości napędzenia jest super.

Tu jest porównanie tych modeli

http://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/02/powrot-jedi-631-superlux-kontra-moe-k551-cal/

Dzięki! Świetne porównanie, szkoda tylko, że On Ear, a nie over, ale i tak mimo wszystko wielkie dzięki. Nakierowuje się powoli na odpowiedni tor ;P

 

EDIT

 

Gdybym się zdecydował na AKG to 50 czy 51? I chciałbym jednak tego basu troszku więcej. Słyszałem, że rekabling pomaga ?

Edytowane przez wlodetzky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności