Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne do 150/200zł.


sharkovich

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Zamierzam się z zakupem słuchawek od jakiegoś dłuższego czasu. Brak mojej wiedzy w zakresie doboru sprawił że zacząłem przeglądać internety i szukać informacji, ale wydaje mi się że z każdą chwilą jestem głupszy. Obecnie posiadam wiekowe już słuchawki Speedlink Medusa 5.1 które kupiłem kiedyś do grania, do gier nadawały się idealnie a i muzyka według mnie brzmiała dobrze. Może dla tego że nie mam porównania z czymś lepszym.

 

Poszukuje więc słuchawek nausznych głównie do domu/pracy (myślałem wcześniej o tym żeby słuchawki były TEŻ na wyjścia, ale chyba lepiej kupić w przyszłości osobną parę na miasto jakiś dokanałówek, czyż nie?). Zastosowanie słuchanie muzyki, sporadycznie do gier + komunikacja głosowa, do filmów (wydaje mi się że jednak muzyka jest tutaj priorytetem). Jako że w pracy potrzebuje słyszeć co się dzieje w około, a w domu z reguły nie ma za dużo hałasów, myślę że półotwarte będą tutaj najlepsze. Ważna kwestią też jest komfort, głowę mam trochę większą niż średnia, uszy jakoś wielkie nie są, nie lubię za to jak się pocą i jest gorąco. Źródłem domyślnie ma być laptop (tam bodajże siedzi realtek ALC269) lub starszy laptop (tam też siedzi chyba jakiś realtek), ale w takim wypadku chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby dokupienie jakiegoś DAC w przyszłości?

 

Na słuchawki budżet docelowy to 150zł, mogę jednak dołożyć te 50 lub minimalnie więcej jeśli słuchawki naprawdę będą tego warte. Nie boje się także modyfikacji słuchawek (ba, nawet sprawi mi to przyjemnosć) jeżeli maja w ten sposób zyskać na brzmieniu i wygodzie, dlatego jestem gotów sobie coś w nich podłubać i wydać w przyszłości więcej kaski np na okablowanie tudzież inne pady.

 

 

Brzmienie docelowe:

Lubuje się w muzyce elektronicznej charakteryzującej sie przestrzenią - troche chillstepu, trance (psytrance i progressive), ambient. Lubie też kawałki rockowe i metalowe w bardziej ambientowatej i melodycznej konwencji. Dlatego wydaje mi się że bas powinien być stonowany ale wyraźny, miły i przyjemny, soczysta średnica z klarownym wokalem, wysokie tony niezbyt kłującę. Scena powinna być pełna, co też benefitowało by przy grach. Fajnie jakby dźwieki były selektywne i nie zlewały się w jedno.

 

Ze sluchawek w tym przedzale sprawdzałem

  • Koss UR40 - były dla mnie wygodne i grały w porządku, lecz dawno je sprawdzałem. Wiem że musiał bym je trochę zmodyfikować i kategorycznie wymienić kabel.
  • Superlux HD681B - sprawdzałem je w sklepie przez chwilkę, lecz niestety nie miałem docelowego źródła/muzyki. Wydawały się dość wygodne i podobają mi się (wygląd nie ma tu znaczenia, ale jednak fajnie ;)), dźwięk był w porządku ale nie do końca to czego się spodziewałem (też musze pamiętać że dopiero co wyjęte z kartonu). Podoba mi się możliwość zmiany kabla.
  • CAL! - pożyczyłem na chwilę w pracy do przetestowania, dźwięk najlepszy z tych które testowałem ale dość gorąco mi się zrobiło po 20 minutach. Kabelek oczywiście też masakrycznie krótki i wygląda jakby miał mi się zaraz urwać (nie zbytnio uważam na plączące się kable).

Z chęcią przeczytam jakieś konkretne propozycje o czym jeszcze mógłbym pocztać/przetestować/kupić w tym zakresie cenowym.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności