Skocz do zawartości

sennheiser hd 25-2 - izolacja


fuks

Rekomendowane odpowiedzi

Tracę powoli cierpliwość do słuchawek dokanałowych. Straciłem już na nich jakieś 2000 złotych. A co za tym idzie zacząłem się zastanawiać nad zakupem nausznych, przenośnych słuchawek. Najlepsze opinie chyba mają właśnie sennheiser hd 25. Jako, że tych słuchawek zamierzam używać głównie w pracy i podczas podróży do pracy, to bardzo ważna jest izolacja, izolacja w jedną i drugą stronę. Jak wypada ona w stosunku do słuchawek dokanałowych? Dużo gorzej jest? Czy dźwięk wydostaje się poza słuchawki i uszy słuchającego?

 

Czy gdzieś w Warszawie można je odsłuchać?

Czy ktoś z Warszawy byłby chętny wymienić się nimi wypożyczyć je na tydzień ? Ja mam do zaoferowania Ultrasone proline 2500, Beyery DT 990 pro oraz częściowo zepsute (:)) audeo pfe 022 oraz yamahy eph-100.

Edytowane przez fuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheisety hd 25 mają świetną izolację, nic z nich również nie "wycieka" gdy się złapie odpowiedni seal.

Jak dla mnie nie ma dokanałówek do 1000 które mogłyby się z nimi równać.

Od razu po zakupie pomyślałbym nad zmianą kabla, bo ten stalowy drucik kaszani dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do dokanałówek hd25-1 mają kiepską izolację. Poza tym skórzane pady gniotą uszy, a welury izolują jeszcze gorzej. Po prostu kup IEMy z odpinanym kablem i po kłopocie. Najtańsze chyba będą shure se 215. Odpinany kabel+obudowa jak w wyższych modelach= świetne tłumienie, wygoda i jakość wykonania. W kwestii brzmienia nic ciekawego, ale też nie ma tragedii. Warto wymienić kabel na posrebrzany, żeby ogarnąć zbyt nachalny bas w tych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

IEMy z odpinanym kablem miałem już: dwie pary UE Super.fi 5 pro :) Jakby ktoś był chętny, to jedna słuchawka jest jeszcze sprawna :) Choć muszę też przyznać, że kable od super.fi 5 pro były fatalne...

Edytowane przez fuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do dokanałówek hd25-1 mają kiepską izolację. Poza tym skórzane pady gniotą uszy, a welury izolują jeszcze gorzej. Po prostu kup IEMy z odpinanym kablem i po kłopocie. Najtańsze chyba będą shure se 215. Odpinany kabel+obudowa jak w wyższych modelach= świetne tłumienie, wygoda i jakość wykonania. W kwestii brzmienia nic ciekawego, ale też nie ma tragedii. Warto wymienić kabel na posrebrzany, żeby ogarnąć zbyt nachalny bas w tych słuchawkach.

Se215 sa za duze i nie wygodne, a izolacja w hd25 ( mam aperiorki na welurze ) jest przyzwoita

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

se215 za duże? To ty chyba se115 w uszach nie miałeś :P A hd25 dobrze izolują jak na słuchawki nauszne, ale do iemów to one startu nie mają.

 

@Fuks zmień w takim razi nicka na "Pech" :P Gdzie Ty te słuchawki wkładasz, że Ci tak padają? Ja rozumiem przerwać kabel, zerwać jacka... ale rozwalić przetworniki? I to w kilku parach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Założyłeś raz na meecie i już głosisz, że wielkie i niewygodne?

 

Obudowa została tak do nich zaprojektowana, żeby wypełniała ucho, co przekłada się np. na lepszą izolację, czy pewniejsze osadzenie. To uczucie wypełnienia może być na początku źle odbierane, ale nieco przyzwyczajenia i taka budowa okazuje się wielką zaletą. Do customów też trzeba się przyzwyczaić, a przecież są robione idealnie pod ucho właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Fuks zmień w takim razi nicka na "Pech" :P Gdzie Ty te słuchawki wkładasz, że Ci tak padają? Ja rozumiem przerwać kabel, zerwać jacka... ale rozwalić przetworniki? I to w kilku parach?

 

Pech, ale to tylko w przypadku słuchawek dousznych :P Z nausznych powyżej 50 zł ani jedne mi nie padły, a jeżeli chodzi o sprzęt stacjonarny to stałem się jego posiadaczem za połowę realnej wartości (w tym zakup używki wzmaka na allegro, spalenie się go po gwarancji, a następnie wymiana przez dystrybutora na nowszy, wyraźnie droższy model) i to wszystko od oficjalnych dystrybutorów :D

 

Co do dokanałówek, to pierwszych super.fi 5 pro zacząłem używać jakieś 6 lat temu, jedna słuchawka przestała grać ot tak, w przypadku drugiej wraz z kablem wyszedł cały środek słuchawki, a trzeciej nie pamiętam co się dokładnie stało.

Wydaje mi się także, że doki są przyczyną infekcji uszu jakie mnie od czasu do czasu trapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności