Skocz do zawartości

Problem z iPod Classic 80 GB


coach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

posiadam iPoda Classic 80 GB (model 2006 r.) i mam z nim problem... iPodzik coś bardzo próbuje się włączyć niestety mu się nie udaje. Wygląda to mniej więcej tak, że podczas włączania urządzenia, pojawia się prawidłowo nadgryzione jabłko, następuje dziwny dzięk jakby pzeskakiwał dysk i iPod próbuje od nowa. Tryb dysku działa.

 

Czy ktoś miał podobny problem?

 

Jakieś pomysły dot. naprawy?

 

Z góry dzięki za aktywność,

coach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Widzę, że sprawdzaliście tu coś w HD Tune Pro no i mam takie pytanie. Mam ipoda 80GB 6th i jakoś ostatnio wszedłem właśnie w diagnostykę SmartData patrzę a tam takie oto dane (poniżej). Ipoda kupiłem parę dni temu, muzyka odtwarza wideo odtwarza czas baterii normalnie jak ze specyfikacji praktycznie, dysk chodzi cicho, robiłem test dysku w trybie dysku i nic nie wykazało wadliwego nic nie przycina nic nie świruje z obrazem i dźwiękiem. W HD Tune Pro przeskanowało i żadnych bad sektorów nie pokazało No ale ok takie oto dane mi wyskoczyły. P.S. mam 10 dni na zwrot w razie czego, więc fajnie jakby zdążył ktoś odpisać smile.png


Retracts: 4


Reallocs: 0


Pending Sectors: 0


PowerOn Hours: 148


Start/Stops: 14038


Temp: Current 31


Temp: Min 55


Temp: Max 248



Co to za herezje z tymi temperaturami? no i te Start/Stops jakoś też dużo chyba.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołączam się do pytania. Mam podobny problem z ipodem 5g 130g, działał ładnie przez jakiś rok i nagle podczas słuchania muzyki zaczął trzeszczeć i się resetować, teraz jak uda mi się go włączyć to wyświetlacz pokazuje że się zaczyna ładować, a jak go podniosę z biurka i zmieniam jego 'pozycję' to zaczyna mrygać i zanikać ekran. Komputer go nie znajduje do tego, i nie wiem co robić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sami zauważyliście to najprawdopodobniej dysk. Z rozwiązań długoterminowych to (1)wymiana dysku na kartę CF/SD. Z rozwiązań średnich (2)wymiana dysku. Z tymczasowych to (3)próba wgrania rochboxa (jeśli uszkodziły się tylko sektory rozruchowe, zainstalowanie rockboxa może pomóc). Jeśli to dysk i pada mechanicznie, czyli przestaje działać w pewnych pozycjach itp. proponuje rozwiązanie 1 i 2. Raz spotkałem się z przypadkiem gdy ostatnie pomogło, lecz jest ono mocno warunkowe jeśli chodzi o skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności