Skocz do zawartości

Czy SRS Premium Sound polepsza jakość dźwięku?


EvilPotato98

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw przeproszę za zły dział. Nie znalazłem bardziej pasującego.

Na laptopie mam zainstalowany SRS Premium Sound. Zastanawia mnie, czy polepsza on jakość dźwięku?

Ustawienia zmieniłem ze standardowych na lekkie zmniejszenie basów i zwiększyłem wyrazistość przytłumionych dźwięków. Słucham na zintegrowanej karcie (z laptopa NP-RV720-S02PL) i zamierzam zakupić słucahwki akg 514 mkii, system to win7, jeśli ma to jakieś znaczenie.

 

Dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez EvilPotato98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego, czy Ty słyszysz sam poprawę dźwięku. Z regóły jestem przeciwny jakimkolwiek "ulepszaczom". Jeżeli generowany dźwięk z Twojej karty muzycznej jest na dobrym poziomie to nie powinien potrzebować tego typu uleszaczy. Jeżeli stwierdzisz, że karta jest słaba to nawet najlepsze słuchawki nic tu nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tak generalizować :)

Ulepszyć sprzęt można i softowo i hardwerowo, że tak napiszę kolokwalnie :)

Niemal cały DIY w audio na tym polega :) (kabelki, mody, itp)

Nowe softy w playerach, oprócz naprawy błędów, służą polepszeniu wytwarzanego dźwięku (choć nie zawsze in plus)

Posiadacze DAP - ów FiiO, Ibasso, AK-aczy tego doświadczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tak generalizować :)

Ulepszyć sprzęt można i softowo i hardwerowo, że tak napiszę kolokwalnie :)

Niemal cały DIY w audio na tym polega :) (kabelki, mody, itp)

Nowe softy w playerach, oprócz naprawy błędów, służą polepszeniu wytwarzanego dźwięku (choć nie zawsze in plus)

Posiadacze DAP - ów FiiO, Ibasso, AK-aczy tego doświadczyli

Nie neguję świata DIY. Zależy co masz na myśli mówiąc "polepszanie wytwarzanego dźwięku". Jeżeli to, że w procesie generowania dźwięku przez DAP-a biorą udział dodatkowe fitry sztucznych efektów i są one stosowane w sposób dyskretny, to jestem przeciwny ich stosowaniu.

Jeżeli chcę takowych używać to powinienem mieć możliwość wprost w sofcie ich włączenia. Wtedy sam decyduję świadomie.

Kolega EvilPotato98 o takich właśnie wspomniał. Jeżeli komuś się podoba efekt SRS to ma do tego pełne prawo oczywiście ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności