Skocz do zawartości
  • 0

Szukam wygodnych słuchawek.


MrRamzesII

Pytanie

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek nausznych. Będę ich używał praktycznie tylko w domu. Głównie do gier, rozmów. Nie zależy mi aż tak bardzo na jakości dźwięku, lecz bardziej na wygodzie. Mam ponad 2m wzrostu, więc głowa też nie mała :P Chciałbym się zmieścić w jak najmniejszej kwocie - koło 200zł byłoby do przyjęcia. Mogą kosztować więcej ale wolałbym nie :s. Kiedyś używałem steelseries siberia v2 i były bardzo wygodne, lecz było to już jakieś 2 lata temu. Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A jakieś inne propozycje? Szczerze mówiąc nie bardzo przypadły mi do gustu... Może dodam że obecnie posiadam sony mdr v150 i jednak uszy bolą po jakiejś godzinie :s Próbowałem je rozciągać. Zostawiłem na 2 dni znacznie rozszerzone. Podgrzewałem je by plastik się ''uformował''. Udało się je rozszerzyć, lecz wciąż po pewnym czasie stają się strasznie denerwujące... A co sądzicie o steelseries siberia v2?

Edytowane przez MrRamzesII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niewarte swojej ceny, gamingowe (czyt. nie dodające nic szczególnego grach, lecz odpowiednio droższe) słuchawki. Jeśli szukasz czegoś, co wyciśnie maksimum z tych 200zł, musisz "zniżyć" się do tych mniej powszechnie znanych firm, jak Superluxy albo wcześniej proponowane Takstary. Słuchawki, które teraz masz, są typowo nauszne, nic dziwnego, że są niewygodne, uciskają małżowiny. Generalnie nikt nie zabroni Ci kupna siberii, nie twierdzę, że nie są wygodne, ale musisz wiedzieć o tym, że przepłacasz jakąś niecałą stówkę w stosunku do ogólnej jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niewarte swojej ceny, gamingowe (czyt. nie dodające nic szczególnego grach, lecz odpowiednio droższe) słuchawki. Jeśli szukasz czegoś, co wyciśnie maksimum z tych 200zł, musisz "zniżyć" się do tych mniej powszechnie znanych firm, jak Superluxy albo wcześniej proponowane Takstary. Słuchawki, które teraz masz, są typowo nauszne, nic dziwnego, że są niewygodne, uciskają małżowiny. Generalnie nikt nie zabroni Ci kupna siberii, nie twierdzę, że nie są wygodne, ale musisz wiedzieć o tym, że przepłacasz jakąś niecałą stówkę w stosunku do ogólnej jakości.

 

W takim razie wychodzi na to że siberia odpada.

 

Dobrze rozumiem że problem z dyskomfoftem będzie występować we wszystkich nausznych słuchawkach? Zależy mi głównie na wygodzie. Nie muszą jakoś świetnie grać. Byleby tylko nie sprawiały bólu po trochę dłuższym korzystaniu z nich :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepszy stosunek cena/jakość to przede wszystkim Superluxy (chyba najlepszy byłby dla Ciebie model z mikrofonem - hmc631, jeśli nie jest dostępny jeszcze w Polsce, często na forum są organizowane zbiorowe zamówienia z Thomann.de) i do tego Takstary. Poczytaj recenzje poszczególnych modeli i jeszcze zajrzyj tutaj:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do tego hmc631 to widzę że jest dostępny w co najmniej 3 sklepach, więc nie powinno być problemu z zakupem. Prezentują się całkiem nieźle. Powiem więcej - bardzo mi się spodobały, tylko obawiam się trochę co do wygody ich użytkowania. Nie będą sprawiać dyskomfortu po np 3h użytkowania?

Edytowane przez MrRamzesII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, akurat ich nie miałem na głowie. Poszukaj ich recenzji na audiofanatyku, tam powinna być opisana wygoda. A co do dostępności w niektórych sklepach widnieje "brak towaru"

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cytuję z audiofanatyk.pl
Wygoda
Jest wysoka. Słuchawki dobrze trzymają się na głowie, bowiem docisk w nich jest porządny, ale absolutnie nie powodowały one u mnie ucisku i to nawet po dłuższym czasie. Głowę mam dosyć dużą, a do wygody przywiązuję zawsze wyjątkową uwagę, jestem również wrażliwy na nacisk na skronie i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to jedne z najwygodniejszych słuchawek w tej klasie cenowej z zachowaniem wszystkich cech dobrego trzymania się na głowie oraz izolacji od otoczenia, jak również chyba najwygodniejsze z dotychczas testowanych przeze mnie modeli samego Superluxa, zauważalnie wygodniejsze od EVO, którym brakuje obrotowych kopuł, czy również HD330, których docisk niestety przekracza u mnie granicę tolerancji.

Nie ma co się martwić detalami, co do pocenia nic Ci nie powiem, bo ich zwyczajnie nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co sadzicie o Pioneer SE-A1000 ? Trochę wychodzi z budżetu (byłbym w stanie jeszcze to dołożyć), ale wiele osób mówi że jedne z najwygodniejszych i największych słuchawek z jakimi mieli styczność. Do tego trzeba byłoby dokupić mikrofon, albo używać starego ale to chyba najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukam, szukam i szukam i nie mogę się zdecydować. Obecne słuchawki są co najmniej irytujące... Czytałem wiele opinii o tych hmc631 i jest część osób która mówi o zbyt dużym nacisku, a nie po to chce wydać tyle hajsu by nic się nie zmieniło... Pioniery widzę iż mają bardzo pozytywne komentarze jeśli chodzi o wygodę. Niektórzy tylko mówią że są zbyt duże i potrafią spadać. Mi to raczej nie powinno przeszkadzać jednakże mówimy już o innym progu cenowym... Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja mam i Hmc 631 i Takstary Hi 2050, więc mogę stwierdzić że pod względem wygody te drugie zdecydowanie wygrywają. Oczywiście Luxy nie są złe wręcz przeciwnie, jako zamknięte słuchawki są wygodne, ale nosząc okulary po 3-4 h odczuwam dyskomfort oraz w czasie ciepłych dni pocenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności