Skocz do zawartości

Creative X-Fi HD vs Asus Xonar U7 do stereo


adam0309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję złożyć sobie budżetowy set-up stereo oparty na wzmacniaczu Harman/Kardon PM655 i kolumnach, których jeszcze nie wybrałem(Tutaj też na boku proszę o radę/pomysł ~max 600zł, klasyka, folk metal i instrumental | jakość dźwięku > głośność). I przydała by mi się pod niego możliwość podłączenia komputera, integra w laptopie na start odpada, dlatego zainteresowałem się tymi dwiema kartami zewnętrznymi(DAC przeznaczony do tego celu niestety jest poza zasięgiem finansowym przeznaczonym na ten konkretny zakup). Zastanawiam się który sprawdzi się lepiej. Przeczucie mi mówi, iż x-fi HD, jako że ma głównie wyjście analogowe, a nie jak Xonar U7 - jeszcze kartę 7.1, a z domeną - co jest do wszystkiego to jest do niczego, Creative jest górą. Jest jeszcze nieco droższy(ale łatwiej o używki) Prodigy Cube, jednak nie przekonała mnie recenzja, w której dźwięk uzyskany przez wyjście analogowe na zestaw stereo recenzenta nie zachwycił. Może mp3store nie jest najlepszym miejscem na pytanie tego typu(nie słuchawki ;) ) jednak Wasze forum jest mi bliższe i czytam je regularnie. A także przychylniej patrzycie na tanie zestawy które nie podskoczą stricte audiofilskim wymaganiom, co cenię. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus U7 - przy otwarciu nowego pliku czasami się przywiesza na kilka sekund

X-fi HD - czasami dzwięk 'szarpie' przy szybkim przeskakiwaniu

Przynajmniej u mnie

 

X-Fi HD - daje na output słuchawkowy 2V, natomiast Xonar U7 coś w granicach 1.1-1.3V (czyli praktycznie nie ma wzmocnienia w porownaniu do on-boardowego realteca HD)

i to jest główny plus, bardziej bym patrzył na sterowniki, lub external feature typu dolby/gry niż na jakość dzwięku (nie w sensie że jest zła, bo jest dobra, bo to że U7 wycina połowę pasma, jak przeczytałem w jednej recenzji to można między bajki włożyć)

 

U7 ma dość popularny DAC C-Medii używany w większej ilości urządzeń, ale nie liczyłbym na jakieś zmiany w jakości dzwięku z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z Twojej wypowiedzi X-fi wygrywa :) X-FI ma dobre wsparcie softwareowe z tego co zobaczyłem, oraz jest kontynuowane na coraz to nowsze systemy, więc nie powinno zabraknąć sterowników przez jakiś czas. Mam nadzieję tylko, że sprosta przy podłączeniu do wzmacniacza i zapewni dostateczną, na średnio-wymagające uszy jakość dźwięku(przy tym lepszą niż integra, ale o to jestem pewien, ponieważ Dell'e Latitude mają zwykły chip bez żadnych fajerwerków, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, iż to nie jest "zawodowy" DAC do takiej roboty). U7 jest ukierunkowany bardziej na podłączenie zestawów X.1 aniżeli stereo, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

 

Wtrącę jeszcze jedno pytanie. Jak w tym miejscu(czyli dac'a) by się sprawdziło E-MU 0202/0204(raczej to pierwsze, bo tańsze). Nie mam doświadczenia z interfejsami audio, a nie chciałbym mieć problemów z przełączaniem trybów, żeby np. usłyszeć film, zamiast odtwarzacza audio. Reasumując nie wiem w jaki sposób działają te rozwiązania, oraz jakie są jakościowo. Choć z wyczytanej wiedzy wynika, iż jest sporo komplikacji przy wielu podstawowych czynnościach.

 

EDIT: X-FI kupiony, do zamknięcia.

Edytowane przez adam0309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności