Skocz do zawartości
  • 0

Alternatywa dla Superlux HD681 EVO v2


RwVision

Pytanie

Witam

 

Miałem ostatnio słuchawki akg 518dj, które bardzo odpowidały mi dźwiękiem, jednak dla użytku tylko domowego były bardzo niewygodne i nie do wytrzymania:/ Także brakowało mi w nich tego głębokiego bassu, który ujawniał się dopiero przy wysokiej głośnoći oraz podkreceniu EQ.

 

Po przetestowaniu superluxów evo, uświadomiłem sobie, że taki bass bardziej do mnie przemawia. Głęboki i bardziej "filmowy". Reszta dźwieków w nich była dla mnie także ok, jednak chciałbym poszukać czegoś podobnego, może z mniejszym podbiciem bassu, jednak nie mniejszym niz w 518dj i bardziej miekkim/głębokim. Plus także dobra średnica oraz tony wysokie, które by nie denerwowaly uszu przy podkreceniu glosnosci.

 

Takze bardzo liczy sie dla mnie wygoda sluchawek... 518 byly straszne pod tym wzgledem, nawet po wyginaniu pałąka.

 

Budżet - do ok. 250zl

 

Rodzaj - nauszne, wokółuszne

 

Przejrzane dotychczas modele:

 

- denon d1100

- shure srh240

- fostex th7

- Panasonic RP-HTX7-W

- Takstar HD5500

 

Prosze o pomoc :)

Edytowane przez RwVision
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To może napisz co Ci się w EVO MK2 nie podobało konkretnie, bo trochę mi się kłóci, że chcesz mniejsze podbicie basu ale nie mniejsze niż w K518DJ?

Do EVO jest wiele modów mniej lub bardziej odwracalnych, zaczynając od wymiany kabla na Canare (standardowy w komplecie kiepski), pady welurowe zamiast skóropodobnych (obie pary w komplecie) już odejmują basu, modyfikują brzmienie, modyfikacje muszli. Więcej pomysłów modyfikacji znajdziesz tutaj http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd681-evo/ i na forum: http://forum.mp3store.pl/topic/117422-superlux-hd681-evo-antybas-mod/?hl=%2Bsuperlux+%2Bevo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HMC631

Poczytaj

http://forum.mp3store.pl/topic/110511-superlux-hd-681-evo-vs-hd-631-dj-pomocy/

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

 

Nie żeby prowadził ślepy ślepego, nie słyszałem żadnych, ale mam podobny problem.

No i w sumie mają trochę mniej basu.

Edytowane przez deton24
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie nie, chlopaki STOP. Nie chce sluchawek z mniejszym basem niz evo. EWENTUALNIE moga to byc sluchawki z nieco mniejszym podbiciem basu niz evo, ale lepszym niz w 518. (Dla mnie, różnica pomiędzy tymi dwoma była spora. 518-bardziej suchy bas i łagodniejszy.)

 

deton24 - zeby tylko te sluchawki nie mialy mikrofonu...

 

Denony 1100 zdaja sie takie byc. Od evo chcialbym troszke czystszego dzwieku, jednak zachowujac ten fajny bas, kiedy potrzebuje.

Edytowane przez RwVision
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo fajny bas mają Superlux HD330/HD660.

Także się do nich przymierzam. Jak duża różnica jest pomiędzy 330 a 660?

 

Czy rożnica pomiędzy superluxami a wymienionym wyżej denonem d1100 będzie duża? Czy warto dopłacać do tej marki, czy ktos miał szanse to porównać?

Poszlo zamowienie na hd660, zobaczymy jak to gra:)

Edytowane przez RwVision
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co wprowadza do dźwięku wyposażenie słuchawek w mikrofon jeśli mogę zapytać.

Nic, to po prostu kwestia gustu i wyglądu.

 

Dzis dostalem moje 660 i... Lewa sluchawka wadliwa, przy basie i srednim natezeniu slychac dziwne trzaski. Telefon do sklepu i czekam na wymiane.

 

Co jednak nie przeszkodzilo mi w ocenieniu dzwieku i musze powiedziec, ze sie zawiodlem. Do 518 te sluchaweczki nie maja porownania, bas jest, jednak nie schodzil dla mnie nisko, jak w chociazby akg. Reszta zakresow dobra, choc za bardzo przytlumiona/ciemna. Nie sa to zle sluchawki, jednak wg mnie - na pierwszy odsluch - na miare 80-100zl.

 

Wykonanie takze slabe, sluchawki prezentuja sie duzo lepiej na zdjeciach. Takze w zestawie nie dostajemy nic oprocz ciekawego, acz tandetnie wykonanego opakowania:)

 

Czekam na potwierdzenie sklepu i wymieniam na Evo, chyba jedyne sluchawki podobne cenowo, ktore oferuja dobry dzwiek jak 518. Takze evo beda wygodniejsze, maja wieksze pady. Te w 660 nie miescily calego ucha w 100%

 

 

Aha, testowane na sansa clipie, gdzie akg 518 lupaly basem bo glowie az milo przy podkreconym eq.

Edytowane przez RwVision
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z przenośnego sprzętu nie dostarczysz tyle co ze stacjonarnego sprzętu. Tamte były mniejsze, więc i lepiej grały, bo nie były tak pochłaniające. Evo mogą zagrać lepiej od akg 518 i hd-660 (choćby impedancja 150 vs 32 omów EVO). HD-660 chyba nie nadawały się zbytnio do tego odtwarzacza. No i jeszcze pamiętaj o wygrzaniu.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam juz moje evo i... sa idealne:) Nie wiem po co szukalem innego zamiennika, po prostu bylem ciekaw czy cos jest w stanie je przebic w moim odczuciu brzmienia.

 

Bas - no potega:) Mocny i schodzi tak jak powinien. Slychac mile drgania na tych dzwiekach gdzie powinno sie slyszec, a po podkreceniu glosu az drzy glowa i nie slyszalem zadnych zaklocen dzwieku.

 

Jesli komukolwiek moze przeszkadzac taka ilosc basu, to mysle, ze male eq to poprawi - wg mnie artysci takze tworza niskie tony, tak aby tworzyly ich utwor w pelni. Bez nich, niektore kawalki wiele traca.

 

Reszta zakresu, takze dla mnie - bardzo dobra, dzwiek nie jest przytlumiony, ladnie slychac scene. Zreszta co ja bede opisywal, recenzja na audiofanatyku idealnie je opisuje.

 

Polecam kazdemu, szczerze - testowalem sluchawki za 100, 200, 300, -500 zl i 90% z nich nie wiem po co sa w ogole produkowane. Nie sa w stanie dobrze zabrzmiec ani oddac tak dobrego dziwieku.

 

Profesjonalista nie jestem, ale bardzo je polecam, a zaraz obok akg 518DJ.

Edytowane przez RwVision
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To teraz poczytaj co wyrabia z nimi Perul Mod z recablingiem. Brzmienie słuchawek za 1000 zł tylko że z węższą sceną.

Mod już nie jest odwracalny, za to zyskały dźwiękowo [...]. Jeśli chodzi o brzmienie to po tych zmianach, to praktycznie kopia [Philips] Fidelio X1

 

Tylko że właściwie to jest antybass mod, ale... jakby Ci się znudziły..

Te Fidelio mają gorszy bas od stockowych EVO, dobrze zrozumiałem?

...no ale nie tylko basem żyje człowiek.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności