Skocz do zawartości

Wymiana lampy w hybrydzie MicSzu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów!

Mam wzmacniacz hybrydowy MicSzu. W środku lampa TESLA E 88 CC. Chciałem wymienić lampę, przede wszystkim na taką, która ugładzi trochę wyższe i wyższą średnicę w stosunku do Tesli, bo wzmacniacz w tej formie potrafi zakłuć po uszach. To jest priorytet. Dodatkowo nie pogardziłbym lepszą kontrolą basu. Lubię brzmienie wyraźne, soczyste, niewycofane, dociążone, więc chciałbym złagodzenia wyższych rejestrów, ale bez przymglenia dźwięku i nie kosztem przejrzystości.

Mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałem o co mi chodzi.

Z tego co wyczytałem Philips JAN 6922 jest dobrą lampą. Czy ktoś wie, czy się nada, lub ma jakieś inne propozycje?

Źródło: Cambridge Audio Stream Magic 6 + kable Van den Hul Thunderline. Słucham przede wszystkim na CALach, czasem na Philipsach Fidelio X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za namiary. Z tego co wyczytałem ogólnie rzecz ujmując 6N23P-EW - świetny bas. E88CC Philips SQ - dobra średnica, trochę mało basu i podobno trochę ostro. (a ostro ma nie być :)

 

Nie upieram się przy droższych lampach, ale równocześnie nie żałowałbym dodatkowej stówy, żeby kupić coś naprawdę dobrego.

 

Podobno Siemens E88CC jest dobra.

 

http://allegro.pl/e88cc-ecc88-siemens-gold-pin-i4328965646.html

 

Trochę droższa od dwóch powyższych, ale czy wyraźnie lepsza?

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum przeczytałem, że Tesla na górze gra ostro, dlatego tak napisałem. Ale zdaje się że to Stream Magic 6 potrafi zakłuć. Tak czy siak.

Zamówiłem 6N23P-EW. Dzięki Siara1975. Napiszę kiedy dojdzie jak wrażenia.

Oczywiście jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje proszę piszcie!

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie 6N23P-EW zagrała jakby żywiej, soczyściej niż Tesla. Pomijając temat fajniejsza niż Tesla, ale nie o to chodziło. Ze Stream Magiciem 6 kłuje w uszy jeszcze bardziej.

 

Siara, te - 6dj8 od RCA, Philips CCa - to polecasz po prostu dobre lampy, czy one wygładzają wyższe i wyższą średnicę?

 

Wokale, szczególnie kobiece potrafią zakłóć, są za ostre. Na niektórych płytach jest nieźle, na niektórych wręcz fatalnie. Potrzebna lampa, która wygładzi te ostrości, ale najlepiej zachowując soczystość i żywość dźwięku, a nie na zasadzie zmulenia, czy wycofania. Nie wiem czy takie coś jest w ogóle możliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCa to ponoć najlepsza lampa w rodzinie, RCA nie słyszałem tego typu, mam 12au7 RCA, spróbuj Haltron-a, ta lampa z tego co pamiętam miała wygładzoną górę. trochę ścientą, wręcz dla mnie było jej za mało z wzmacniaczem HPA Master, może też coś od Amperex-a i Tungsram - chyba najcieplejsza lampa ale szczegółowa nie zamulona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że Tesla E88CC, która siedziała w moim wzmaku oryginalnie, jest tak zmulona na górze, że trudno znaleźć coś bardziej łagodnego. :unsure: Więc prosiłbym koledzy o takie propozycje lampek, które mieliście okazję porównać z Teslą.

 

Siara, miałeś Teslę. Philips SQ i Haltron ECC88 wyraźnie od niej łagodniejsze? I która bardziej - Haltron? (tylko kurczę z dostępnością trochę problem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesle w HPA Master powodowały mulenie dołu i środka pasma, Twój wzmacniacz nie jest pełną lampą, poczytaj jeszcze ten wątek: http://forum.mp3store.pl/topic/118806-nowa-lampa-do-aune-t1/?hl=%2Blampa+%2Bdo+%2Baune

tutaj masz znowu zupełnie przeciwne opinie na temat 6n23p, co aplikacja to inaczej gra , sam musisz dobrać lampę do swojego wzmacniacza, preferencji, ucha, my Ci podajemy pewniaki, lampy które naprawdę dobrze grają, miała wszystkie te lampy które wymieniłeś, zresztą są wymienione w mojej sygnaturce, Haltron w moim wzmacniaczu miał sciętą górę, na pewno było jej najmniej z tych wszystkich lamp i mnie się to nie podobało....

Edytowane przez siara1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam Haltrona - ścięta góra powinna mi przypasować. Jak nie znajdę - Philips SQ.

Dodatkowo ktoś polecił że wymiana kabla sieciowego na Lappa łagodzi trochę świsty w Stream Magicu - jutro zamawiam i zobaczymy.

Jak nie pomoże zostają jeszcze kondensatory. A potem już wymiana źródła.. Chyba że wcześniej oddam klocki w dobre ręce i wyskoczę przez okno.. :P

Ok, dzięki Siara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok. Kupiłem Amperexa Bugle Boy z duzym O-getterem. Łagodzi ostrości jeszcze troszkę bardziej niż Tesla i wyraźnie bardziej niż 6n23p. Przy BB Tesla ma zmulony bas, a 6n23p wycofaną średnicę. Amperex w ogóle jest świetny. Do tego interconnect, który jeszcze troszkę bardziej łagodzi górę niż Van den Hul Thunderline, plus sieciówka Lappa i jest ok. Na niektórych słuchawkach i przy niektórych realizacjach jeszcze trochę kłuje, ale to co chciałem to mam. Więcej się tu chyba nie wyciśnie. Cały czas szukam jeszcze docelowych słuchawek, więc w zależności co wybiorę - Stream Magic 6 zostanie lub pójdzie na sprzedaż. Tak czy siak Amperex BB zostaje.

Ok. Dzięki wszystkim za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności