Skocz do zawartości
  • 0

Następca Beyerdynamic DT 990 PRO.


behemothxx

Pytanie

Jak w temacie: szukam następcy dla moich DT 990 Pro 250Ohm, te beyery bardzo mi odpowiadają pod kątem dźwięku (jedyne zastrzeżenie mam do zlewania się dźwięku przy dużej ilości instrumentów naraz, bas trochę zagłusza wszystko wtedy i nie słychać dobrze detali) ale wiem że można lepiej. Szukam po prostu słuchawek grających w każdym aspekcie lepiej od DT 990 Pro, wiem że może być to ciężkie do osiągnięcia bo mam jedynie 1500zł na ten cel. Muzyka jakiej słucham to wszelkiej maści rock i metal. Moim źródłem jest aktualnie Aune T1. Bardzo interesują mnie słuchawki ze stajni Grado (nigdy żadnych nie słuchałem), czy to dobry kierunek?

 

Zapomniałem dodać: w grę wchodzą również używane słuchawki.

Edytowane przez behemothxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ta ostrość to wina stockowej lampy. Zamów sobie w końcu tą 6n23p, na allegro są teraz w bardzo dobrej cenie. Eh z moimi grado grała dosyć sucho, nie średnio podobało mi się to połączenie. Z radziecka lampą jest o wiele lepiej cieplej i przyjemniej :).

Z wątku mojego ifi Ican nano versus aunet1 ....

 

Impus słucha z aunet1 dt880 , a srh1440 IMHO killer na aune t1 z lampą wojskową za 700 nówki w komisie :)

 

Dt990pro sobie zostaw do EH, a srh1440 do wojskowej i masz dwa przeciwległe bieguny, oba wybitne

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moze to zrodlo a nie sluchawki jest przyczyna?

Pytanie czego szukasz w tych 1500. Bo identycznego brzemienia acz lepszego nie znajdziesz. Zawsze bedzie nieco inny charakter.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam zamiaru sprzedawać beyerów bo grają naprawdę fajnie (po prostu są takie utwory i momenty że grają średniawo/słabo, oraz takie że wybornie) :) Co do tych shure, to jakoś mnie nie przekonują :(

Z muzostajni cytat , z tego wpisu https://muzostajnia.wordpress.com/2014/06/01/kontrowersje-wokol-aune-t1/

AKTUALIZACJA, PONIEDZIAŁEK 02.06

 

"Mam na uszach z usb Aune t1 z ruską wojskową – na forum i przez Siara1975 polecaną lampką 6n23p-EW, nabytą za grosze, oraz srh1440 , których z 6922 EH po usb nie byłem w stanie słuchać, ze względu na zbyt dużą ostrość.

I co? Nie wiem, czy godzinka minęła, czy nie, ale z 6n23-EW „ruską wojskową” srh 1440 z usb jeszcze mnie nie zakłuły!

Niebywałe.

Nadto aunet1 wreszcie gra tak jak powinna, tak jak się spodziewałem, tj. ma to „coś” czego tranzystorek ifi iCan nano nie ma.

 

Tak, Panie i Panowie!

 

Aunet1 dobiła zdecydowanie , pewnym krokiem i ze spokojem do grona killerów. Wszystko dla mnie – z 6n23-EW – jest już jasne… Kocham ifi iCan nano, bo to kieszonkowy klon (nienajgorszy stacjonarny tor w kieszeni).

 

Kocham (wreszcie!) aune T1, bo to skrzyżowanie:

 

a) klona (ciepłota tranzystorowego wzmaka słuchawkowego Aune t1 [line in] ciut większa niż mojego ciepłego klona i ifi iCan nano)

b ) zimnego daca (choć po line out i tak dodaje swoje do niego brzmienie – zmieniając je – lampa) i

c) dowolnej lampy (dla mnie ciepła i szczegółowa 6n23-EW jest już extra).

 

Aunet1 ratuje mi też srh 1440, teraz, bardziej nawet jeszcze z usb, to kolejny powód do miłości.

 

Mało powiedziane.

 

Zestawienie srh1440 z tą lampą po usb w aunet1 jest wybitnie synergiczne i genialne. Srh1440 grają lepiej w tym setupie niż jakiekolwiek z nią moje słuchawki. Grają niebywale dobrze, można je rozkręcić bardzo głośno, nie kłują, dają aune mnóstwo szybkości , dynamiki i szczegółowości a pobierają mnóstwo ciepła i kolorów . Aune łagodzi im górę i osładza, a one ją dynamizują. Jest intymnie i dynamicznie, ciepło i szczegółowo, klimatycznie i żywo. I może technicznie klon z dacmagik100 na świetnym zasilaniu z hd600 z kablem forza czy k701 z kablem Mikołaja są lepsze, to jednak po stronie aune jest to lampowe „coś”, co sprawia, że – mimo, że obiektywnie nie grają srh1440 z aune może tak dobrze, jak powyższa dużo droższa konkurencja, to subiektywnie słucha mi się jednak shure z aune przyjemniej. A o to chyba tu chodzi najbardziej. I aune z shure maskują gorsze nagrania w lepszym stopniu. Co oznacza w praktyce, że grają je lepiej :D "

 

TAKŻE POWODZENIA W SZUKANIU ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moze to zrodlo a nie sluchawki jest przyczyna?

Pytanie czego szukasz w tych 1500. Bo identycznego brzemienia acz lepszego nie znajdziesz. Zawsze bedzie nieco inny charakter.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Przede wszystkim separacji i szczegółowości, reszta jest super w tym kombie DT 990 + Aune T1. Może wymiana kabelka coś da (trochę szkoda mi go robić, bo mam długą gwarancję jeszcze na słuchawki), jeśli tak to jaki polecacie?

Edytowane przez behemothxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Moze to zrodlo a nie sluchawki jest przyczyna?

Pytanie czego szukasz w tych 1500. Bo identycznego brzemienia acz lepszego nie znajdziesz. Zawsze bedzie nieco inny charakter.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Przede wszystkim separacji i szczegółowości, reszta jest super w tym kombie DT 990 + Aune T1. Może wymiana kabelka coś da (trochę szkoda mi go robić, bo mam długą gwarancję jeszcze na słuchawki), jeśli tak to jaki polecacie?

Jeśli brak Ci separacji i szczegółowości i chcesz synergię z aune t1 i masz wojskowe 2 lampy, które Ci dałem, to tylko shure srh1440.

Piszę, to po raz trzeci, ostatni. Lepiej jeszcze zrobisz, jak zamiast nowych słuchawek kupisz FCL ZA 900 i shure srh 1440 nowe z komisu za 700. Aunet1 jako daca z pre wpuścisz do FCL i tu dt990pro, a srh1440 prosto z aune t1 z usb na wojskowej lampie do srh1440, chłopie, słuchasz i placzesz z radości. Nic nie trzeba bedzie nawet przepinać. Jesteś 100 pln ponad budżetem.

Więcej się w tym wątku nie wypowiadam. Do trzech razy sztuka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jesli masz stockowy kabel to oczywiscie ze go wymien... zwlaszcza ze i tak chcesz je zostawic. moze to powstrzyma Cie przed kupnem nowych ;) ja jak mowie... nic nie znalazlem co mnie by przekonaly do zmiany - poza lcd3, lcd2 i wlasnie wersja edition 600ohm. Ale ta ostatnia propozycja to troche inne granie - slodsze, zaokraglone, rowniejsze, ale bardziej rozdzielcze.

ja mailem swoje na starquad canare, teraz 600ohm sa na rekablu u @fatso jego kalbem.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki chłopaki za odpowiedzi doceniam wasze posty, muszę się trochę zastanowić ale myślę że na początek chyba jednak wymienię kabelek jednak. Manuelvetro muszę sobie załatwić na testy te shure bo bardzo je zachwalasz, bez odsłuchu to ciężko tak podjąć decyzję. Grubbby co się zmieniło po recablingu tym canare? Teraz będę szukał najlepszego kabla pod te beyery ..., jak nie urok to sracz...a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wymiana ladnie lagodzi dzwiek i wypycha nieco przez to wokal zza kotary (przy ostrym graniu wokal jest dla mnie oschly).

czy dochodzi rozdzielczosci i kontroli dolu - juz z pamieci nie powiem.

 

poszukaj w watkach - mozliwe ze po wymianie kiedys o tym pisalem

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności