Skocz do zawartości

Kindle Touch 3G Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Posiadam od niedawna czytnik - Kindle Touch 3G. Postanowiłem napisać na forum, ponieważ mam kilka pytań i mam nadzieję uzyskać pomoc icon_smile.gif

1. Czy da się wgrać spolszczenie (menu etc.) ?

2. Czy istnieje jakaś możliwość wyłączenia reklam ?

3. Czy warto wgrać jailbreak ? Co On daje ? Niedawno czytałem o tym (prawdopodobnie na tym forum), ale nie wiem, czy jest mod dla mojego modelu, a teraz już nie mogę znaleźć tych tutoriali.

4. Dlaczego nie mam okładek ? Wrzucam pliki w formacie *mobi i jestem pewien, że są z okładkami, ale mój czytnik ich nie widzi i wyświetla tylko tytuł książki.

5. Czasami lubię poczytać gazetę. Niestety mam z tym problem, ponieważ widać czarne pasy, które zasłaniają tekst. Plik nie jest uszkodzony, bo na komputerze i telefonie wyświetla się normalnie. Wrzucam sobie w formacie *pdf, a nawet konwertowałem do *epub i *mobi, ale za każdym razem jest tak samo. Czy jest jakiś sposób, aby się tego pozbyć ?

W miarę możliwości i chęci proszę o odpowiedzi, albo chociaż linki do odpowiedzi.

Zdaję sobie sprawę, że pytania zapewne są banalne, lecz dla mnie czytnik jest nowością i jest bardzo specyficzny - nie potrafię na razie dotrzeć do ich świata.

Edytowane przez KHRoN
wyczyściłem kolory tekstu bo nie dało się tego przeczytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Powiadomienie email zawiodło, dlatego dopiero zobaczyłem, że ktoś odpowiedział.

 

@ KHRoN

 

Podrzuciłbyś jakiś link do tutorialu ?

 

Na 4 punkt znalazłem radę i wyświetla okładki wszystkich książek :)

 

5. Wątpię, że czytnik uszkodzony. bo książki bez problemu wyświetla, a problem jedynie z gazetami i głównie chodzi o obrazki.

Edytowane przez Crawshayi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem, trochę ciężko się połapać w temacie tych jailbreaków. Znalazłem tutoriale po angielsku, ale nie radzę sobie zbyt dobrze z tym językiem i szukam czegoś po Polsku. Swiatczytnikow odwiedzałem (przypomniałem sobie, że tam czytałem o kindle) jednak nie znalazłem, a wiem, że tam był tutorial, albo przynajmniej link.

 

Jakoś sobie poradzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tutoriali po polsku, nikt nie fatyguje się pisać takich rzeczy po polsku

 

w szczególności naprawdę potrzebujesz tego JB na CZYTNIKU? np. tak bardzo potrzebujesz menu (w którym są całe 4 słowa) po polsku? albo reklamy (widoczne głównie kiedy czytnik jest wyłączony) są tak kłopotliwe?

 

w szczególności, w sprawie reklam, wystarczy napisać do amazonu że czytnika używasz w Polsce i na miejscu reklamy są wyłączane (reklamy dotyczą tylko USA i krajów gdzie oficjalnie działa amazon)

 

więc ja bym się w takim wypadku skupił na próbie podciągnięcia języka, a nie kombinowania z robieniem JB, który w praktyce przyda się może jeden raz, a może nawet nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy paru lat mogę stwierdzić, że jailbreak nie jest do szczęścia potrzebny. Można teoretycznie zainstalować dzięki temu jakieś alternatywne programy ale później i tak się z tych rzeczy nie korzysta. Wystarczy skupić się na tym co oferuje Kindle. Jak jest z czymś problem lepiej to przekonwertować.


Jednym słowem lepiej dostosować pliki do Kindle'a niż na siłę dostosowywać urządzenie do obsługi innych nie do końca kompatybilnych plików.


Jeśli jednak komuś chce się bawić w modyfikowanie to więcej znajdzie się tutaj http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=203971 albo

http://forum.eksiazki.org/modyfikacje-oprogramowania-f178/ ale widzę, że Kolega chyba tam już dotarł ;)http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/kindle-touch-3g-pytania-t14498.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki :)

 

Spolszczenie to chciałem przy okazji. Pomyślałem, że jak już będę modyfikował urządzenie to i po Polsku chcę mieć menu.

 

Pomyślę nad tym jailbreakiem. Myślałem, że bez tego nie będę mógł mieć normalnych okładek, ale najbardziej uciążliwe sprawy już załatwiłem. Oprócz tych gazet. Próbowałem coś robić, ale niestety nie szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zabraniem się za JB przede wszystkim trzeba sprawdzić jakie jest oprogramowanie na Kindle Touch, ewentualnie aktualizować do najnowszego firmware, wersja jailbreaka musi być odpowiednia do wersji softu na Kindle'u. Dobrze zrobić przedtem backup plików.

Tu masz w zasadzie cały tutorial JB na Kindle Touch po polsku:

http://forum.eksiazki.org/modyfikacje-oprogramowania-f178/problem-z-jailbreak-kindle-touch-5-3-7-t14413.html

i spolszczenie: https://github.com/danan72/kindle-pw2-l10n-pl/releases/tag/fw5.3.7

Ja mam Kindle Keyboard 3G więc nie sprawdzałem jak to działa na Kindle Touch.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności