Skocz do zawartości
  • 0

AKG k550 czy Sennheiser Momentum On-Ear?


Kub3n

Pytanie

Witam serdecznie!

 

Jako, że zbliżają się wakacje i możliwość zarobienia jakiegoś grosza, które chciałbym przeznaczyć na jakieś zamknięte słuchawki, dlatego zwracam się do Was z prośbą. Jak już wyżej napisałem, interesują mnie słuchawki zamknięte do 500 zł (używane). Mam na oku AKG k550 oraz Momentum On-Ear. Nie mam możliwości odsłuchu powyższych słuchawek, więc kieruję się Waszym zdaniem. Ważne, żeby w miarę dobrze zgrywały się z BCL'em + iPad'em.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli zamknięte poza dom, to MOE za kiepsko izolują, a K550 mogą być za duże. Musiałbyś zwiększyć budżet na Momentum/K545.

Jeżeli do domu, mój głos na K550, grają równiej, wg mnie przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardziej do domu, bo w teren też z czasem coś będę chciał zorganizować, ale to odległa przyszłość. Nie jest mi tak bardzo potrzebne tłumienie. Po prostu nie chcę być przywiązany do jednej pary słuchawek (w tym przypadku k601).

Chciałbym, aby słuchawki grały trochę inaczej niż powyższy model AKG, ponieważ nie chcę być koneserem jednych słuchawek. Ponadto słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki, a k601 nie do każdego się nadają :)

 

Wysłane z mojego N3 przy użyciu Tapalka

Edytowane przez Kub3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do jakiej muzyki? Czego oczekujesz od nich? Bo jeżeli K550 są bardziej wyrównane, niż K545, to MOE mają dużo więcej basu.

Zależy mi na basie, bo w k601 nie można go doświadczyć, a poprzednie k518 przyzwyczaiły mnie do niego.

 

Dt990pro 250ohm - dobry bas, świetne słuchawki, bardziej fun niż akagi. Nowe za 599 :) best choice for me - i jak pisał Karmazynowy, uzupełnią się z k601.

Bayery też rozważałem, ale boję się, że mój wzmak ich nie pociągnie. Może to jest tylko obawa spowodowana pewną niewiedzą...

 

Wysłane z mojego N3 przy użyciu Tapalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stawiam na K550. MOE jak dla mnie za dużo basu i kłująca góra czasami. Miałem równocześnie DT990pro i K601 i nie powiedziałbym, że się uzupełniają. Beyery mnie nie przekonują zupełnie, góra i średnica jest o klasę lepsza w AKG. Uzupełniają się K601 z HE300 IMHO (w miarę).

A to że, K601 basu nie mają to nie prawda, nie jest go dużo, ale pojawia się kiedy trzeba. ;) Beyery 250ohm były znacznie łatwiejsze do napędzenia i wysterowania niż K601.

Edytowane przez Sir Harvester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ah rozumiem, bo coś mi się nie zgadzało.

 

Ale jak kolega chce granie K518, to imho only K545/MOE.

 

Może się autorowi przyda moje recka MOE - jest parę odniesień do K545. Te drugie mam jeszcze u siebie, to jak coś mogę o nich powiedzieć parę słów.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ah rozumiem, bo coś mi się nie zgadzało.

 

Ale jak kolega chce granie K518, to imho only K545/MOE.

 

Może się autorowi przyda moje recka MOE - jest parę odniesień do K545. Te drugie mam jeszcze u siebie, to jak coś mogę o nich powiedzieć parę słów.

Albo napisałem niezrozumiale, albo nie zrozumiałeś do końca mojej wypowiedzi. Nie interesuje mnie identyczne granie k518, wręcz przeciwnie. Wtrącając wzmiankę o k518 chciałem tylko zaznaczyć, że przyzwyczaiły mnie do basu.

 

Wysłane z mojego N3 przy użyciu Tapalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może faktycznie recablowane DT990pro 250ohm dużo zyskują. Dla mnie grały trochę V-ką czego fanem nie jestem, no i oczywiście bardziej funowe niż K601 czy K701. Jeśli autor tematu szuka słuchawek bardziej basowych to faktycznie MOE czy DT990 spisza się lepiej niż K550, ale tylko pod względem basu IMHO. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli K550 do domu to lepiej modowane. Według wzoru Audiofanatyka. Jak kupisz używki to i rekablowanie nie zaszkodzi.

 

Na zewnątrz i do domu, uniwersalne będą zwykłe Momentum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bas w K550 jest genialny, ma taką twardą stopę jaka jest chyba nie do uzyskania w słuchawkach otwartych (choć oczywiście jest go mniej niż w 990 i nie ma aż takiego rozwinięcia). Poza tym są bardzo szybkie i równe. Fun to dla każdego może znaczyć coś innego :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności