Skocz do zawartości

Zakupy w MP4NATION - dodatkowe koszta?


Wieszak

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sensu, bo nie ma reguły. Czasem i gift oclą/opodatkują. Co więcej, wiesz że nagrody też są opodatkowane 10% haraczem? Dzięki dwóm "piątkom" w Lotto się tego dowierdziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne OT w temacie, ale mnie kusi kupno Colorfly C3 albo FiiO X3 (ewentualnie iBasso DX90, chociaż skłaniam się ku temu najtańszemu, bo budżet nie rośnie z dnia na dzień :D) w mp4nation. Jak to wszystko wygląda z samym zakupem, czasem wysyłki itp?
Tak jestem upośledzony, tak chce informacji jak dla głupka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi :) Jeśli przesyłka zostanie złapana ile to trwa, cło na podstawie naszej ceny czy z pudła? Vat na 100% na podstawie ceny z pudła (to wiem).
I przez co najlepiej płacić (i jak wygląda kontakt, bo chciałbym info od ludzi, którzy tam robili zakupy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu to trwa jest zależne od tego jak bardzo się chce celnikom/jak duży jest ruch w interesie (przed świętami sobie dłużej poczekasz). Z mojego doświadczenia wynika, że jest to kilka dni. W Warszawie można sprawę załatwić mailem - przesyłasz pdf'y z potwierdzeniem zakupu lub fakturę, potwierdzenie transakcji w złotówkach (potwierdzenie przelewu/wydruk z paypala), swoje dane osobowe i adres na jaki mają ci wysłać.

 

Na elektronikę nie ma cła, naliczają VAT od tego co zapłaciłeś plus dają opłatę manipulacyjną za wysłanie i za "fatygę" - te ostatnie to jest po kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że podatki najbardziej obciążają najbiedniejszych. Duże firmy i zamożni wiedzą, jak należycie ich unikać, a jest to zasługa m.in. niejasnego, źle sformułowanego i skonstruowanego, niesprawiedliwego prawa podatkowego.

PiSowska propaganda, bogaci to złodzieje, my im weźmiemy ich pieniądze i oddamy biedniejszym, którzy nic nie robią, ale za samo istnienie im się należy.

 

Wieszak raz miał rację mówiąc, że polski system podatkowy jest skrzywiony na korzyść ludzi bogatszych. TYM BARDZIEJ oszukiwanie Państwa powinno być potępiane bo jest to nic innego jak oszukiwanie siebie nawzajem a najczęściej to tych najsłabszych,

Rozwinąłbyś myśl? Nieuczciwe jest to, że bogatsi płacą większe składki na wszystko i mają do tego takie same prawa jak Ci co mniej płacą, muszą stać w tych samych kolejkach?(NFZ, drogi, edukacja...)

 

Najlepiej napisać, don' t open this parcel ;)

do not open jest bardziej oficjalnie ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym. Tak, podatki płacą głównie średnio zamożni i ubodzy, bo bogatym opłaca się wymigiwać. Wina prawa? Tak, bo próbują ukarać ludzi sukcesu. Rozwiązanie? Obniżyć podatki do poziomu, kiedy nikomu się nie opłaca kombinować. Skutek? Nie tylko nasi zamożni by do nas przybywali rozliczać się z podatków ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sedna tematu: Dziś przyszły moje Brainwavz HM5 kupione w mp4nation. Na paczce zaznaczone "gift" oraz wartość 20 USD. Zero podatków, ceł i innych opłat. Wyszły 13 maja, doszły 26. czyli nie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiSowska propaganda, bogaci to złodzieje, my im weźmiemy ich pieniądze i oddamy biedniejszym, którzy nic nie robią, ale za samo istnienie im się należy.

 

 

To raczej lewacka propagandka. Pis, mimo że jest centroprawicowy, pod względem gospodarczej ułomności nie ustępuje sld, po, psl czy innym socjalistom.

 

Rozwinąłbyś myśl? Nieuczciwe jest to, że bogatsi płacą większe składki na wszystko i mają do tego takie same prawa jak Ci co mniej płacą, muszą stać w tych samych kolejkach?(NFZ, drogi, edukacja...)

 

 

To się nazywa "sprawiedliwość społeczna". Paradoksalnie ze sprawiedliwością nie ma nic wspólnego.

 

Pisałem o tym. Tak, podatki płacą głównie średnio zamożni i ubodzy, bo bogatym opłaca się wymigiwać. Wina prawa? Tak, bo próbują ukarać ludzi sukcesu. Rozwiązanie? Obniżyć podatki do poziomu, kiedy nikomu się nie opłaca kombinować. Skutek? Nie tylko nasi zamożni by do nas przybywali rozliczać się z podatków ;).

 

 

Dokładnie. Kombinowanie nie będzie opłacalne, a przez uproszczony i zredukowane prawo podatkowe będzie dodatkowo znacznie utrudnione. Największe podatki płacą biedni i Ci, którzy próbują się legalnie wzbogacić.

To chory system, w którym pracujących każe się masą podatków, przedsiębiorców ponad to każe się masą instytucji kontrolnych jak np. urząd skarbowy, które rzadko kiedy działają sprawiedliwie.i doprowadziły już do bankructwa niejednej firmy prosperującej legalnie i zgodnie z zasadami. Problem tkwi w dużej mierze w niejasnym, źle sformułowanym prawie, które można wielorako interpretować i które zezwala urzędnikowi na zabawę w Boga, który w oparciu o swoje "widzimisię" decyduje nad bytem bądź bankructwem działalności gospodarczej.

Edytowane przez Wieszak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He a co powiedzieć o prawie gdzie pracodawca nie doładuje via tolla i każe kierowcy jechać a potem do kierowcy przychodzi do zapłacenia kara po 60 - 70 tyś i więcej rekordzista miał chyba 250tyś zł. Żeby było weselej kase musi oddać kierowca a potem może sądzić się z pracodawcą :D. P.S ominięcie jednej tylko bramki tego systemu to mandacik w wysokości symbolicznych 3tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja chyba nie dostanę w tym tygodniu swojej paczki nadanej 18 maja :(

24 opuściła 1. urząd celny i już leci do polski, ale pewnie trochę czasu musi minąć jeszcze :(

 

 

Daj znać ile Ci naliczą dodatkowych opłat. Co zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na paczkę z Korei. Do Warszawy dotarła w niecałe 2 dni, kolejne 2 dni dostarczania do Zabrza gdzie spędziła 8 dni (!!!). Dziś ją zwolnili z cła i mam nadzieję, że jutro u mnie będzie w raz z haraczem do zapłaty.

 

hehe

 

Rejestracja przesyłki 2014-05-27 06:12 WER Warszawa Wysłanie przesyłki 2014-05-27 08:53 WER Warszawa Nadejście przesyłki 2014-05-27 14:00 WER Zabrze Wysłanie przesyłki 2014-05-27 21:11 WER Zabrze Nadejście przesyłki 2014-05-27 22:00 UP Rybnik 1 Wysłanie przesyłki 2014-05-28 03:37 UP Rybnik 1 Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2014-05-28 09:13 UP Jastrzębie-Zdrój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłki do Jastrzębia idą przez moje piękne miasto?! Lubią sobie namieszać :)

Myślałem o zakupie Colorfly C3, ale chyba nie będzie zgrania z Audeo, a wspominając sobie zakupy w USA i piękne VatyiCła to mi się smutno robi i nie chcę ryzykować raczej :(

 

 

PS. Jak grają Audeo z Mini 2g? Chce kupić, nie chce wtopić (zrobie mu CFmoda na wejściu) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko grało, dawno nie słuchałem, bo czekam ze 2 miesiące, aż mi przyjdzie grot do lutownicy, żeby zrobić imoda i leży rozkręcony przez ten czas, a z pamięci dużo nie napiszę. Może będę miał zrobionego w przyszłym tygodniu, albo za dwa to mógłbym Ci podrzucić do posłuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca tygodnia na gwałt coś kupię (bo potem wydam znowu na zabawki dla dzieciaka i zapomnę), a mam właśnie rezerwację na niego więc nie trzeba będzie :) Imod? Co można w nim jeszcze zrobić poza CFem? Lutownicę mam, potrafię lutować - zaskocz mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem paczkę. Płaciłem 221,90zł w tym 181zł VATu. Naliczyli mi 32zł za "kwota należności przywozowych" (to jest cło jak rozumiem)? Kwota zakupu to było 249USD.

Przy okazji chcę podziękować koleżance z forum za ogarnięcie zamówienia. :)

Edytowane przez Sir Harvester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności