Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki do 100 zł, muszle do 150 zł


Kardithron

Pytanie

Witam. :) Moje słuchawki powoli odchodzą na emeryturę, więc przymierzam się do kupna nowego zestawu pod kątem odtwarzacza Sansa Clip+, którego używam na codzień.

Dokanałówki - do słuchania muzyki poza domem, m. in. w autobusie [porządna izolacja mile widziana (słyszana)] i na biegach.

Słuchawki nauszne - do słuchania muzyki w domu, także do grania w FPSy (priorytetem jest tutaj muzyka).

 

Gatunek muzyki? Wszystko (dosłownie), z naciskiem na szeroko pojęty metal.

 

Wcześniej korzystałem z SoundMAGIC PL10 nabytych za parę dych i nausznych no-name'ów załączonych w gratisie do serii muzyki klasycznej z gazety (o dziwo dawały radę), więc liczę na znaczną poprawę jakości dźwięku, szczególnie w przypadku muszli. :D

 

Czytałem parę interesujących recenzji z przypiętych postów (np. Philips SHP2700), niemniej wiele z nich napisano 5 lat wzwyż temu, więc chcę się upewnić, czy w międzyczasie nie pojawiły się jakieś ciekawsze modele.

 

Przy rekomendacjach prosiłbym zwrócić uwagę na moje główne źródło dźwięku, czyli Sansę Clip+. Nie ma sensu kupować słuchawek, których pełnego potencjału odtwarzacz i tak nie wykorzysta.

Edytowane przez Kardithron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poszperałem i zdecydowałem się wstępnie na dokanałowe SoundMAGIC PL30 i nauszne AKG K518DJ. Trafny wybór przy powyższych wymaganiach? Czy może kupowalibyście na moim miejscu co innego?

 

Nie jestem jeszcze w stu procentach przekonany do tych AKG, bo z tego, co kojarzę, stworzone zostały głównie do słuchania muzyki elektronicznej, a mi zależy przede wszystkim na dobrym brzmieniu metalu.

Może jednak lepsze będą Creative Aurvana Live! albo Pioneer SE M390 (przy czym o tych drugich jedna osobna napisała, że do metalu się nadają, a druga, że metalu nie da się w nich słuchać...)?

 

Dodam jeszcze, że zależy mi na konstrukcji zamkniętej.

Edytowane przez Kardithron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pojawiło się sporo nowego, przypięte tematy są bardzo rzadko aktualizowane (o ile w ogóle), więc lepiej przeszukać tematy nieprzypięte, żeby znaleźć coś pasującego do Twoich kryteriów. Na pewno się coś znajdzie.

K518 do metalu jakoś nie widzę - moim zdaniem zbyt basowe i zmulone brzmienie. Pioneer nie są zamknięte, tylko półotwarte zdaje się. CAL! już lepiej pasują, a moim zdaniem jeszcze lepiej pasowałyby Takstar HD2000 - bardziej zrównoważone granie, nie takie v jak CAL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności