Skocz do zawartości
  • 0

CAL! czy AKG K518 DJ?


TheErixon

Pytanie

Siema. Wiem, że jest pełno podobnych tematów, ale żaden z nich mnie nie satysfakcjonuje. Przejdźmy do pytania. Ostatnio pożegnałem się z moimi AKG K67 Tiesto i mam zamiar kupić kolejne słuchawki tym razem tak do 200 zł. Słucham głównie rapu, ostatnio zaczynam zaś zabawę z rapcorem i rockiem. Jak wiadomo do rapu przydałby się bas lecz do cięższych brzmień już nie koniecznie. Tak więc zastanawiam się nad polecanymi przez wszystkich CAL'ami oraz nad K518. Wiem, że w K518 jest bardzo dużo basu i wydaje mi się, że może on troszkę przeszkadzać natomiast prawie nic nie wiem o CAL'ach. Jedni mówią, że mają bas, drudzy, że jest go malutko. Słuchawek będę używał w domu. No może raz do roku zabiorę je gdzieś na wakacje. Słyszałem też, że K518 są niewygodne jak na dłuższe posiedzenia dlatego zależy mi na wygodzie. Jak myślicie, które będą lepsze? Jak macie jakieś alternatywy to śmiało poczytam. Jeżeli znajdzie się coś ciekawszego to myślę, że mógłbym dać za słuchawki tak do 300 zł ale nie więcej. Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak do rapu to akg w każdym innym gatunku wolał bym CAL dla mnie są to po prostu lepsze słuchawki ,akg może i mają więcej basu,ale aż za dużo.

Zgadzam się z kolega. Też słucham rapu to w CAL'ach brakowało mi basu to tego gatunku

Z dwojga złego wziąłbym CAL :D

Z dwojga złego? Przecież po modach to dobre słuchawki. Jedne z lepszych propozycji do 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdania pewnie będą w tym temacie zdecydowanie podzielone. Ja ze swojego doświadczenia z czystym sumieniem mogę Ci polecić AKG. Oczywiście ważną rzeczą jest też dobór odpowiednich ustawień EQ, ale z tych obu propozycji wybrałbym wspomniane K518.

 

Kolega wyżej również mądrze napisał - oba modele to solidne słuchawki, zatem ciężko napisać "z dwojga złego". Z obu byłbyś zadowolony, ale decyzja tutaj należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak jest z wytrzymałością tych słuchawek? Bo jeżeli mają mi się połamać po 5 miesiącach jak moje K67 to to biorę coś innego. A, i czy jest jakaś ogromna różnica między K518 a K618? Warto dokładać te 100 złotych więcej?

 

Wczoraj mój kumpel polecił mi Superluxy HD681 Evo. Co o nich sądzicie?

Edytowane przez TheErixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę Ci powiedzieć na podstawie mojego użytkowania - AKG jeżdżą ze mną wszędzie: uczelnia, trening, wyjazd w miasto, wakacje. Mam je prawie 3 lata, a do tej pory nie widzę żadnych defektów poza typową eksploatacją - 2 miesiące temu zauważyłem lekkie pękanie skóry na padach (jak to skóra). Poza tym często mogą być narażone na przełamanie izolacji przy styku kabla, ale jeśli dobrze się ze słuchawkami obchodzisz, to tego unikniesz. Ja na wszelki wypadek dołożyłem izolacji przy użyciu taśmy termokurczliwej. Oczywiście słuchawki z reguły przewożę w etui. W skrócie - jak z każdym sprzętem, jeśli zadbasz o te AKG, to będą Ci służyły, wszystko zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiedź jest jedna - nie ma uniwersalnych słuchawek! Jedne grają lepiej w jednym gatunku, kolejne w innym. Chcesz bas, który nieco zasłania resztę pasma bierz AKG, wolisz bardziej zbalansowany dźwięk bierzesz CAL!. Chcesz mieć jedno i drugie? Bierzesz obie :)

 

Po za tym może będę się powtarzał, ale bez odsłuchu to się nie przekonasz. Już parę razy się przejechałem na słuchawkach, które miały grać w sposób zarecenzowany, a wyszło jak wyszło.

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W telegraficznym skrócie - K518 miałem przez 30 minut, kupiłem w ciemno, oddałem siostrze - ja tam słyszałem tylko bas. I to taki dla mnie zupełnie nieprzyjemny, a lubię bas. Jej się podobają. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W telegraficznym skrócie - K518 miałem przez 30 minut, kupiłem w ciemno, oddałem siostrze - ja tam słyszałem tylko bas. I to taki dla mnie zupełnie nieprzyjemny, a lubię bas. Jej się podobają. :unsure:

No tu też zależy jakiej muzyki słuchasz. Poczytałem trochę na innych forach i już naprawdę mam mętlik w głowie. Dla każdego dźwięki z tych słuchawek są inne. Myślę, że najlepszym sposobem byłoby porównanie basu między K518 a K67. Jeżeli w K518 jest go więcej to chyba jednak wezmę CAL'e.

 

A i jeszcze zapomniałem wspomnieć o moim źródle czyli Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro.

Edytowane przez TheErixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Magnet13 dobrze określił K518. Dla mnie one są przebasowione i tyle, dlatego leżą mi na półce i tylko sporadycznie służą mi za portable (wole MOE, ale to już inna klasa dźwięku i... cena).

 

518 w połączeniu z X-Fi, który jest relatywnie ciepłym źródłem, zagrają jeszcze bardziej basowo i dźwięk będzie mulił. Ale co, kto lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności