Skocz do zawartości
  • 0

K619


Donatel

Pytanie

Witam!

 

Chciałbym zakupić te słuchawki, ale nie wiem jak ma się sprawa częstych uszkodzeń pałąka... Przyznam, że nie jestem zbyt ostrożny, będę ich używał w różnych sytuacjach i miejscach, gdzie wszystko może się zdarzyć. Czy ten pałąk został już jakoś poprawiony, nie ma z nim problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A to ciekawe, bo mi jakoś nie pękły ani 618, ani 619. Jest też sporo forumowiczów, którzy z powodzeniem używają tych słuchawek. Posiadałeś je czy tylko piszesz sobie "bo gdzieś wyczytałeś"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie posiadałem, choć byłem nimi żywo zainteresowany. :P Zniechęcił mnie pałką, dotykałem ich, przymierzałem, nie sprawia wrażenia zbyt wytrzymałego, oraz widziałem co się z nim dzieje w saturnie, kiedy masa innych słuchawek wisi tam nawet dłużej i żadnych takich uszkodzeń, czy naruszeń pałąka. To przy czterech osobach uczestniczących w tej rozmowie mamy dwie które widziały uszkodzony pałąk. Jeśli ktoś obchodziłby sie z nimi delikatnie to pewnie wytrzymałby sporo... ale kolega pisał o trochę innych warunkach i szczerze wątpię żeby wytrzymały...

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie posiadałem, choć byłem nimi żywo zainteresowany. :P Zniechęcił mnie pałką, dotykałem ich, przymierzałem, nie sprawia wrażenia zbyt wytrzymałego, oraz widziałem co się z nim dzieje w saturnie, kiedy masa innych słuchawek wisi tam nawet dłużej i żadnych takich uszkodzeń, czy naruszeń pałąka. To przy czterech osobach uczestniczących w tej rozmowie mamy dwie które widziały uszkodzony pałąk. Jeśli ktoś obchodziłby sie z nimi delikatnie to pewnie wytrzymałby sporo... ale kolega pisał o trochę innych warunkach i szczerze wątpię żeby wytrzymały...

 

No to powiedziałeś z doświadczenia, nie ma co. Moje się elegancko trzymają i nie sprawiają wrażenia takich kruchych, kumpel ma wersję 618 już dość długo i też wszo w porządku. Moim zdaniem były jakieś felerne sztuki, parę osób to odczuło, a reszta robi o to wielkie halo, chociaż nie widziała na oczy rozwalonych, a tym bardziej im się to nie przytrafiło.

Edytowane przez Giwera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To przy czterech osobach uczestniczących w tej rozmowie mamy dwie które widziały uszkodzony pałąk.

 

Jedną i all999 sam przyznał, że kolejny egzemplarz był już w porządku, więc ewidentnie problem trapił jakieś pierwsze partie. Twoje "widziałem w saturnie" nie jest wiele warte, niestety, bo słuchawki wystawowe z natury są katowane. Widywałem tam pancerne słuchawki, które były w takim stanie, że aż żal było na to patrzeć, ale nie posądzam całej linii produkcyjnej o tandetną robotę.

 

K618/9 bardzo ładnie się składają na płasko, a do tego mają etui, więc wytrzymają podróże w plecaku itd. Zobacz, że np Cresyny C750H pękały jak szalone prawie każdemu, zwłaszcza białe sztuki, ale pisali o tym tylko ich posiadacze. Dziwnym trafem o AKG K618/619 i ich felernych pałąkach piszą ludzie, którzy ich nie posiadali nigdy. Ba, czasem nawet ich w ręku nie trzymali!

 

Ja się pytam gdzie są te masowe uszkodzenia choćby z forumowego zamówienia zbiorowego organizowanego w zeszłym roku przez Audiomagic? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyszły. Sprawiają dużo lepsze wrażenie niż Cresyny C750H, są masywne, niestety trochę trzeszczą, ale tego się chyba nie uniknie. Ogólnie bardzo pozytywnie. Bas jest bardzo fajny, średnie i wysokie trochę mniej, ale też trzymają poziom. Na Classicu słucham na prawie maksymalnej głośnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Giwera i reszta... bezsensowne są wasze "ataki" i jakieś dziwne poirytowanie, co z wami ludzie ? . Doświadczenia na pisanie o pałąku wystarczy, oraz jeśli ma to tak masowy wymiar, bo często ludzie się skarżą na ten pałąk POSIADAJĄC JE FIZYCZNIE, wystarczy do zdiagnozowania że pałąk w nich nie jest z tych najtrwalszych. Do takich wniosków można dojść kierując się rozsądkiem, a nie jakąś głupią przekorą i że mnie nic się nie stało to znaczy że to fałsz :D.. Łatwo napisać że jeśli ja się z czymś nie zgadzam, to raptem wszyscy co o nich piszą nigdy ich na oczy nie widzieli. Zadaj sobie pytanie ile warte jest takie pisanie? To wytarta z wartości merytorycznej, retoryka. Również sceptycznie podchodzę do takich "masowych lawin opiniotwórczych", które uważam za przesadzone, i dopóki sam się o tym nie przekonałem, nie wierzyłem że w tym modelu jest z pałąkiem taki problem. W tym co ludzie mówią zawsze jest jakieś ziarenko prawdy, tutaj jednak większe. :D Jeśli ktoś dba o nie, nie ma skłonności i szczęścia do nadużywania siły, to możliwe że nic złego się z nimi nie stanie. Wydaje mi się że taki test w saturnie może coś powiedzieć o wytrzymałości samych słuchawek, co więcej warto zwracać na to uwagę jeśli zależy nam na wytrzymałości konstrukcji. To też patrząc na sprawę rozsądnie. Powiem Ci że często odwiedzam wiele sklepów tego typu, (mieszkam w Gliwicach, blisko Katowic to jest tutaj tego sporo) z uwagi na możliwość odsłuchu wielu modeli i z ręką na sercu nie spotkałem się z jakimiś znacznymi uszkodzeniami pałąka, poza właśnie tym modelem. Jestem ciekaw o jakich to pancernych modelach piszesz(napisałeś że nie widziałeś a widywałeś :D)... ale zakładając że piszesz prawdę i eliminując zabieg retoryczny w postaci "widywałem", akurat w Twoim wypadku faktycznie mógł być to jakiś ekstremalny wypadek i uwierz, sam byłbym ostrożny z wysuwaniem ogólnych wniosków. Jednak mając je w ręku, przymierzając, obserwując jak się zachowuje konstrukcja pałąka przy odginaniu muszli, widząc uszkodzoną sztukę w saturnie, czytając opinie osób które te słuchawki POSIADAJĄ, muszę wysunąć PRAWDZIWY wniosek że pałąk tych słuchawek jest felerny, trzeba na niego uważać.

 

 

Ewidentnie to na pewno nie da się tego powiedzieć co napisałeś :P ale nawet w takim wypadku nie możesz zagwarantować że kolega nie trafi na felerną sztukę, a gwarancja takiego uszkodzenia nie obejmuje. Za to ewidentnie można powiedzieć że nie tylko ja doświadczyłem uszkodzonego pałąka przy tym modelu i to nawet skupiając się na osobach z tego tematu. To analiza faktów, a nie jakieś bzdurzenie bo komuś się tak wydaje i mocno mu zależy na postawieniu na swoim, bo oto ja wielce doświadczony z tym modelem(tak sobie powtarzają w duchu) więc pisze o nich ostateczną prawdę, a inni to innowiercy i można ich olać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rajmil Ja nie wiem, ale skoro widziałeś tyle tych wpisów osób, które miały k618/619 i im siępołamały, to zwróć może uwagę na to, kiedy te zdarzenia miały miejsce - głównie na początku produkcji. W późniejszym czasie było to tylko powtarzanie obiegowej opinii. A i mówiąc, że gwarancja tego nie obejmie po prostu kłamiesz ludziom w twarz. AKG wymieniało felerne sztuki - co również pozwalałoby wysunąć wniosek, że znają problem i się nim zajęli.

Co do sztuki w Saturnie - najprawdopodobniej również egzemplarz z początku produkcji, sklep zazwyczaj wystawia jedną parę danych słuchawek do odsłuchów jak tylko wchodzą do sklepu, a później nie zmienia ich na nowe.

Ocenianie ich po wyglądzie (miałem je w rękach i widziałem jak słabo są wykonane itp...) też może być mylne. Jasne, że to nie są pancerne słuchawki, są bardziej wytrzymałe modele, ale nie popadajmy w jakieś skrajności. Da się z nich normalnie korzystać i się nie rozpadają na kawałki.

Zauważ jeszcze jedną rzecz. Tych słuchawek bronią osoby, które miały, bądź mają ten model. Ty ich nie miałeś, nie masz, a biorąc pod uwagę Twoją opinię, mieć ich pewnie nie będziesz. Za to uporczywie je atakujesz. Skoro chcesz być taki merytoryczny to może wypowiadaj się na temat, na który posiadasz faktyczną wiedzę i praktyczne doświadczenie. "Ekspertów teoretyków" w każdej dziedzinie nie brakuje nam w Polsce odkąd Małysz wygrał pierwsze zawody na skoczni

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli AKG wymieniało to sorry, tutaj się POMYLIŁEM ;) Z resztą tego co napisałeś się nie zgadzam, nie mam ochoty z tym dyskutować a zwłaszcza z "najprawdopodobniej", inteligentny człowiek zrozumie moje stanowisko. Nie lubię bezsensownie gdybać. A jakieś złośliwości o mojej faktycznej wiedzy :D mogłeś sobie darować bo w żadnym miejscu swojej wypowiedzi tego nie uzasadniłeś, poza "najprawdopodobniej". :P

 

Donatelo... nie skreślaj tego modelu póki sam nie zrewidujesz tego co tutaj przeczytałeś. ;) Nie wierz nikomu na słowo tylko sam zrób rozeznanie w temacie, dotknij sam się przekonaj, możesz też poczytać inne opinie. Może jednak model Ci się spodoba, bo dźwiękowo jest bardzo fajny, a skoro AKG wymienia sztuki z połamanymi pałąkami, to już mniejszy problem. Zakładam że kolega co to napisał nie kłamie i sam tego doświadczył. :P

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba jasno wyjaśniłem, czemu najprawdopodobniej. Nie mam możliwości tego zweryfikować. Inteligentny człowiek zrozumie. Byłeś w saturnie, mogłeś zapytać kiedy słuchawki zostały wystawione i z jakiej części produkcji są.

Ja się nie zgadzam z prawie niczym z tego co napisałeś. Wyjaśniłem też dokładnie czemu. Teraz to Ty lecisz retoryką, która zarzucałeś wcześniej innym.

Pomyłka to by była gdybyś napisał, że Twoim zdaniem gwarancja tego nie obejmuje. Przedstawiłeś natomiast nieprawdę jako fakt. Nie nazywajmy szamba perfumerią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda, że uporczywie trzymasz się tylko jednego mojego argumentu, a do reszty się nie odniesiesz.

Nie próbuję dyskutować na temat czy słuchawki w saturnie były stare, czy nie. Napisałem tylko jak to się odbywa we wszystkich znanych mi przypadkach, co ze sporą dozą prawdopodobieństwia pozwala stwierdzić, że tak było i w tym wypadku. W kolejnym poście wyjaśniałem skąd wzięło się to sformułowanie, bo najwyraźniej nie zrozumiałeś za pierwszym razem. Ty również nie jesteś w stanie zweryfikować swojego stanowiska, za to uporczywie go bronisz.

Szkoda, że kończysz rozmowę. Ale może jednak wziąłeś sobie do serca moją opinię co do wyrażania się na temat, który znasz tylko z opinii innych i szybkiej oceny organoleptycznej.

Dziękuję, dobranoc, ostatni gasi światło :).

 

Sorry za mega długi offtop

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy Twój argument opierał się o "najprawdopodobniej". Napisałem że nie lubię bezsensu gdybać, zwłaszcza że próbowałeś mnie idiotycznie sprowokować. Pisząc inaczej, nie wniosłeś wiele do tego tematu, a z czymś takim nie chce mi się dyskutować. Z tego co napisałeś jestem tylko ciekawy czy faktycznie gwarancja obejmuje fizyczne uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeden argument opierał się o najprawdopodobniej. Nie próbowałem Cie sprowokować tylko podałem argumenty odmienne od Twoich. W dalszym ciągu odpowiadasz mi ogólnikami. W zasadzie opierając się tylko na stwierdzeniu że nie będziesz ze mną dyskutował bo nie. Informacje o uznanych przez akg reklamacjach pojawiały się niejednokrotnie na forum. Osoby które o tym pisały - w przeciwieństwie do Ciebie - miały te słuchawki.

 

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Interesują mnie tylko te uznane gwarancje, czy ktoś jeszcze potwierdza tę informację ? Jest z tym jakiś problem ? Ile trwa cały proces ? :P


http://forum.mp3store.pl/topic/117482-akg-k619619-a-pekajacy-palak/ jeśli nie znalazłaś :P

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Wszędzie piszą". A ile z tych piszących to obecni właściciele tych słuchawek? Bo jest tu sporo osób na forum z tym modelem i nie narzekają. O ich usterkach poczytasz z początków produkcji, a teraz to bułę męczą i przekazują stare info ludzie, którzy z nimi do czynienia nie mieli.
Do niedawna sam miałem K619 i zero problemów z nimi było, ale musiałem odsprzedać, bo sprzęt studyjny ważniejszy ;) Gdyby nie to, zostawiłym je sobie ze względu na bardzo przyjemne brzmienie, kompaktowość i wygodę. Idealne nauszniki podróżne jak dla mnie. Pewnie je kiedyś znów kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam podlinkowałeś temat, w którym kurop jasno przedstawił jak wygląda sytuacja: jeśli już trafisz na felerny egzemplarz, to wymienią Ci na nowy i sytuacja się nie powinna powtórzyć.

wciśnij :D więcej ;) emotek ;p w jeden :) komentarz :D bo jest zbyt czytelny jeszcze

 

ps. jako, że nismovsky jest na forum dopiero dwa lata to rzeczywiśnie mógł nie zorientować się, że WojtekC prowadzi łódzki mo3store... :blink:

Edytowane przez Piotrus1910
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy okazji dyskusji o K619 zawsze pojawia się kwestia pałąka, nie tylko na polskich forach i nic się nie ostatnio nie zmieniło, więc coś w tym jest. Słuchawki grają bosko, ale wolałbym móc normalnie użytkować tj. składać i rozkładać bez ryzyka uszkodzenia. Nie będę ich używał tylko w domu, ale też w komunikacji miejskiej, na ulicy lub siłowni. Wszystko może się stać.

Edytowane przez Donatel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności