Skocz do zawartości

Alternatywa dla FiiO E9+E10 - Aune T1?


Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie Beyerdynamic DT660 okazało się, że 10 Ohm na wyjściu E9, które nie szkodziło Takstarom, powoduje rozmycie basu. Jestem więc zmuszona do szukania czegoś, co zarówno z Takstarami, jak i DT660 zagra muzykalnie, mniej surowo niż E9. Na razie wzmacniacz miałby działać z Musilandem 02 US (na razie nie słuchałam - ma dojść wtorek, środa) lub FiiO E10 (w zależności od tego, który będzie mi bardziej odpowiadał). Z recenzji maciuxa na Zakupku wynika, że wzmacniacz Nostromo Valentine na tej samej kości, co E09k powinien zabrzmieć tak jak tego oczekuję, czyli bardziej muzykalnie, angażująco i z mniejszą surowością. Czy Valentine w połączeniu z Musilandem lub E10 spełni moje oczekiwania? Czy powinnam szukać czegoś innego? Na sam wzmacniacz mogę wydać nie więcej niż 350zł. Ewentualnie jest jeszcze opcja sprzedania wszystkiego co mam i zakupu combo w jednej obudowie. W tym przypadku miałabym na zakup ok. 700zł. Tani dac lub amp mogę kupić z zagranicy, ale w przypadku zakupu combo, wolałabym coś dostępnego na polskim rynku, z krajową gwarancją. Jest coś takiego, wartego uwagi?

 

Edytowane przez czarna1412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie Musiland Monitor 02 US. Jest muzykalnie, z nieco większą sceną, niż w combo E10+E9. Różnica nie jest oszałamiająca, ale takie brzmienie bardziej mi pasuje. Przydałoby się jeszcze trochę wygładzenia wysokich i nieco więcej średnicy. Z recenzji wynika, że to dałoby Aune T1. Od wczoraj rozważam sprzedanie wszystkiego, co aktualnie posiadam, czyli Musilanda, FiiO E10 i FiiO E9 i zakup Aune T1. Czy jest jakaś alternatywa dla Aune z polskiej dystrybucji, ewentualnie z używanego sprzętu? Beyery DT660 i Hi2050 z dziurki Musilanda grają bardzo dobrze, ale TS-671 przydałoby się jakieś wzmocnienie. Uda mi się zgromadzić jakieś 800zł, ale wolałabym wydać mniej (ok. 600zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności