Skocz do zawartości
  • 0

Najlepsza izolacja w cenie 30-70zł nawet za cenę jakości


doman18

Pytanie

Poszukuję słuchawek do bardzo amatorskiego studia ze spotkaniami na żywo. Słuchawki będą podpięte do behringer xenyx q1202usb w celu kontroli głosów rozmówców. Ponieważ rozmówcy siedzą zaledwie 2m od konsolety (dalej niestety nie da rady ich odsunąć) potrzebuję słuchawek które będą pozwalały mi skupić się na głosie wydobywanym z miksera a nie na zewnątrz.

 

W pierwszej kolejności rozważałem 3 modele.

Sennheiser HD 201 - wielokrotnie widziałem je w wyposażeniu ekip reporterskich poważnych stacji. Nic więcej nie wiem.

Philips SHP1900 - miałem je dawno temu a po rekablingu oddałem rodzicom, bardzo dobre wrażenia ale nie pamiętam jak izolowały. Tym bardziej że na stronie piszą że konstrukcja otwarta a na audiofanatyku że zamknięta.

Creative EP630 - mam she9500 i jak na otwarte nieźle tłumią otoczenie więc te epki powinny jeszcze lepiej. Oczywiście wiem że filipki są lepsze ale znów podkreślam nie o jakość dźwięku tu chodzi.

 

 

Co więc wybrać? Czy iść za tym co używają profesjonaliści? Czy nie ma co przepłacać skoro w sporo niższej cenie otrzymujemy bardzo podobne tłumienie? A może w tym przedziale cenowym lepiej sprawdzą się dokanałówki?

 

Jeszcze raz na koniec powtórzę. Nie będę rozkładał dźwięku na czynniki pierwsze. Chodzi tylko o wyrównywanie głośności i kompresowanie głosu niektórych rozmówców na bieżąco. Najważniejsza jest tutaj izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podejrzewam, że nadadzą się do tego jakieś masywne słuchawki a la Koss Pro 4AA. Tylko pewnie taniej. Może to?
http://allegro.pl/434-sluchawki-maeden-sound-md-802d-vintage-japan-i4201072495.html

 

http://allegro.pl/steintron-onkyo-sluchawki-vintage-japan-i4202617452.html
Takie egzemplarze dość łatwo znaleźć, wpisujesz "słuchawki vintage" i na pewno coś wyskoczy. Tylko przypatrz się, bo czasami taki konstrukcje są otwarte. Made in Japan, więc grają pewnie minimum przeciętnie, ale głowy nie dam.

Edytowane przez Zxzxxcxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O kurka wodna. Gdyby to ode mnie zależało to na pewno bym nabierał bo Vintage wydają się idealnym rozwiązaniem. Nawet przejściówki nie trzeba by było.Niestety nie ja tu wykładam kasę a szef raz że bardzo nie lubi kupować używanych rzeczy (bo jest do nich uprzedzony oraz zawsze chce mieć gwarancję) a dwa że musi być koniecznie możliwość wystawienia faktury. A z tego co widziałem większość to oferty prywatne. Spróbuję mu napomknąć i ewentualnie jak odrzuci pomysł a inne kupione nie wypalą ja będę miał czyste ręce .

 

Tymczasem szukamy dalej.

Edytowane przez doman18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie naprawdę ciężko jest trafić na coś sensownego. Jedyne w miarę wygłuszające słuchawki z jakimi miałem do czynienia oscylujące w tej cenie (jakieś 90zł) to (naprawdę nie wierzę, że będę musiał je komuś polecić...) Creative Fatality. Ale i tak nie nie będzie to zbyt duże wygłuszenie. Ewentualnie możesz wziąć coś Philipsa, bądź poszukać w DJ-kach

 

http://www.mesa24.com.pl/sluchawki-dj-mc-crypt-dj-79-102-db,3,102186,25746 ?

Edytowane przez Zxzxxcxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm ok no to już mam jakiś jeden punkt zaczepienia. A co powiecie na Superlux HD651?

 

Tak czysto teoretycznie: szukając opinii o nausznych izolacyjnych znalazłem pochlebne opinie o AKG K511 oraz HD662. Czy warto byłoby dołożyć dla ich właściwości izolacyjnych te 20-30zł?

 

naprawdę nie wierzę, że będę musiał je komuś polecić...

Hahaha a ja nie uwierzę że będę je musiał kupić jeżeli okażą się najlepszą opcją dla moich wymagań :D. Mam 668b+fiio e10(kupiony tutaj na forum) i nie wyobrażam sobie kupować fatalnych fatalków xD. Ale jak będzie trzeba to cóż ...

 

//EDIT

Znalazłem jeszcze jeden ciekawy model Koss UR20. Na morele większość opinii zawiera pochwałę izolacji od otoczenia

Edytowane przez doman18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sennheiser HD 201 - izolacja nie jest jakaś mega, są to słuchawki zamknięte, ale muszle są raczej nie duże, pady to samo ;d


 

Creative EP630 - najtańsze słuchawki z najlepszą izolacją, tylko że one się właśnie nadają tylko aby izolować, no i jeśli faktycznie nie zależy Ci na jakości dźwięku to można brać, inaczej jakość dźwięku to porażka w tych słuchawkach. Poza tym mają dużą skuteczność i podobno psują się cholernie szybko.

 

Edytowane przez RavenWroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@WojtekC

Dobry żart w pełni usprawiedliwia wypowiedź nie na temat. W tym przypadku jakoś nie zrywałem boków ze śmiechu...

 

 

 

HD201 z ich kartonowym dzwiekiem?

Ehh, byłem przygotowany że prędzej czy później takie wypowiedzi też się pojawią mimo rzetelnego przestawienia problemu w pierwszym poście. Przypominam skalę priorytetów

 

1. Izolacja

2. Izolacja

3. Cena

... długo nic ...

10. Jakość dźwięku

 

Więc HD201 jak najbardziej wezmę pod uwagę o ile tylko zapewniają w tej cenie lepszą izolację niż inne proponowane modele w tej cenie. Ba! Nawet jeżeli okaże się że w tej cenie najlepiej izolują jakieś słuchawki Media-Techa, Tracera, Trusta czy Emteca i za te 60zł jakoś tam przyzwoicie odtwarzają dźwięk to wybiorę je zamiast Kossów, AKG, Sennheiserów, Maxellów, Philipsów, Superluxów itp itd. Dlatego też wziąłem pod uwagę UR20 który jest jechany na maksa przez audiofilów ale ma bardzo dobrą reputację w kwestii izolacji od otoczenia. Sam jak wspomniałem mam Fiio e10 + hd668b do kompa oraz Sansę Clip+ +SHE9500 i gdybym to ja kupował takie słuchawki mój budżet wynosiłby 150-200zł w którym to już można coś fajnego znaleźć. Ale jeszcze raz podkreślam że nie o mój budżet chodzi a jakość odsłuchu w skali szkolnej może być na 3/3+. Bo nie o muzykę tu chodzi a wypowiedzi i nie o barwę (choć w sumie też ale w mniejszym stopniu) ale o zwykłą regulację wzmocnienia wypowiedzi i głośności poszczególnych osób bez wzmocnienia szumów generowanych z przejściówek i z samego miksera. Mam nadzieję że moje wymagania dla wszystkich są teraz klarowne i nie będzie trzeba kolejny raz tego wypisywać.

 

@venio

Te LD systemy dopiszę do listy dla szefa ale pewnie ciężko mi będzie je obronić.

Edytowane przez doman18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moja wypowiedz jest wiec na miejscu. Jak nie zależy ci na dźwięku kup cokolwiek. Poziom izolacji jesli będą to doki bedzie identyczny. Jeśli zamknięte w miare duze rowniez nie beda sie za wiele różnić.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie nie byłem tego taki pewien i dlatego napisałem topik. W pierwszej kolejności chciałem brać SHP1900 albo 2000 ale na stronie producenta piszą że są otwarte a na audiofanatyku że zamknięte. Sam je miałem i wydaje mi się że są zamknięte. Chyba że o ich otwartości decydują otwory na pałąk.

 

Bo np. same pady mają duży wpływ na izolację - materiałówki odpadają na starcie, natomiast ekoskóra i cerata mają różne opinie. Jedni mówią że ekoskóra jest za twarda i nie zawsze dobrze przylega do głowy w porównaniu do ceraty a drudzy że cerata jest cieńsza i dlatego gorsza. Budowa kopułki i grubość plastiku też myślę ma znaczenie. Dlatego jeżeli w konkretnej cenie jestem w stanie kupić byle co lub coś przyzwoitego bo sprawdzonego przez innych to bardziej skłaniam się ku przyzwoitemu . Bo nie ja wykładam kasę ale ja będę musiał się z nimi użerać jeżeli będą słabo izolować.

 

W tej chwili wykorzystuję półotwarte doki SHE9500 ale muszę przykładać dłonie do nich żeby odciąć się od rozmówców. Szczególnie od tych głośniejszych. Dlatego to wygląda tak że jedną ręką operuję myszką, a drugą rękę to przykładam do ucha, to manipuluję przy konsolecie co nie jest ani wygodne ani efektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności