Skocz do zawartości

Pianocraft e320 vs mcr 550


szymszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do dyspozycji 1500zł. Chcę kupić wieżę dla rodziców, na ich rocznicę. Stara wieża jednym słowem rozleciała się. Pokój 19m2. Brać e320, czy dopłacać do mcr550? Kolumny w mcr550 to NS-BP200, w e320 to NX-E700. Będzie jakaś znaczna róznica? Fajnie jakby grało to przestrzennie, ale też z fajnym basem, który potrafi chociaż czasem zejść. Nie lubię subów, więc chciałbym żeby z tych głośników jakiś tam bas się wydobywał. Rodzice słuchają głównie radia, ale czasem artystów typu German, Tata strasznie lubi Czerwone Gitary. A ja przy okazji czasem posłuchałbym u rodziców rapu :D Dodatkowo wieża będzie podłączona pod tv. Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mcr 550 w przyszłości ewentualnie jaki kupić sub? Te plastiki yamahy swf czy np z jamo 210 będzie lepiej grało? Poza tym na jakiej wysokości mają stać głośniki yamahy i w jakiej odległości od siebie? Z góry wielkie dzięki za pomoc i sory za tyle pytań.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie brakowało niskich tonów w MCR-550, ale jak wiadomo gusta są różne i dla niektórych może być basu za mało. Co do wysokości ustawienia - głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu. Odległość głośników od siebie nie ma większego znaczenia, można je ustawić wedle własnych preferencji. Ważne jest ustawienie kolumienek w odpowiedniej odległości od ściany, NS-BP200 z tego co pamiętam mają bass reflexy z tyłu, więc wymagają ustawienia w pewnej odległości od ściany (tu też można je ustawić według własnych preferencji, ważne żeby nie stały tuż przy ścianie, co najmniej 20 cm odstępu by się przydało).

 

Warto też zainwestować w lepsze przewody głośnikowe, te dołączone fabrycznie nie należą do najlepszych.

 

Tani i dobry kabel, który mogę polecić (sam używam, a przesiadłem się z QEDów Genesis):

 

http://muzyczny.pl/132943_Sommer-Orbit-225-4250151-kabel-glosnikowy-225.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki! Wiesz, u mnie nie tylko muzyczną rolę by spełniały, po prostu za rok Mama robi remont i kupiłbym suba pod tv. Pytanie czy ten polecany przez producenta do zestawu zagra w miare dobrze, czy "plastikowo", bo materiał z tego co widzę to nie jest drewno (http://www.ceneo.pl/13628909). W każdym bądź razie dzięki za pomoc, biorę mcr 550 i te kable! Myślałem jeszcze nad mcr 640, ale cena 1800 a 1400 to jest dla mnie spora różnica. Pewnie z resztą dźwiękowo tylko bas ma 640 trochę większy, a od tego będzie ewentualnie u mnie sub.


A i podepnę tą wieżę do tv? Pytanie jak? Teraz te nowe telewizory mają chyba wyłącznie cyfrowe wejście...

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że jeszcze zawracam głowę. Mcr 755 to to samo co 550, tyle że z opcją odtwarzania blu ray? Jeśli tak, byłoby super, mam okazję za 1500 kupić nówkę, więc nie duża różnica cenowa. A akurat rodzice planują za rok zmieniać tv, więc czytnik blu ray jak znalazł, pytanie czy nie jest kiepskiej jakości w porównaniu z tańszymi stacjonarnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak rozstawić głośniki od pianocrafta? Ile max od siebie mogą stać? Może być jeden z jednej strony pokoju, drugi z drugiej, całkowicie oddalone?

Ustaw i posłuchaj. Generalnie poprzestawiaj, trochę sie tym "pobaw". Zostaw ostatecznie tak jak Ci będzie najlepiej grało lub jak będzie najwygodniej. Znając życie będzie to kompromis :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy takie będą ok? http://allegro.pl/standy-podstawy-stojaki-pod-kolumny-glosniki-i4116688640.html

Nie chcę przepłacać bo za rok, po całkowitym remoncie głośniki i tak pójdą na półkę przy tv.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności