Skocz do zawartości

Lazer H232B


xdog

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja Lazer H232B (36zł @ promo)

Więc są to kolejne (drugie) słuchawki 'produit pour auchon', których robię recenzję.
Ogólnie jeszcze kupiłem 3 inne modele, oraz przesluchałem na miejscu 2 dodatkowe,
jednak jedynie 2 zostały przezemnie ocenione jako warte recenzji.
(Ogólnie wszystkie modele są w promocji od jakiegoś miesiąca, wydaje mi się że po prostu ta marka Lazer jest likwidowana)
Poprzednio oceniałem H266 i tylko wspomniałem o tutaj recenzowanym modelu w komentarzu(tak ps: już tego modelu nie widziałem).
Wspominam go tutaj ponieważ H266 jest w pewnym sensie przeciwieństwem opisywanego modelu.

Jednak na tyle mnie poruszył, że postanowiłem napidać osobno recenzję:
Podsumowując
- dokupiłem sobie jeszcze 2 sztuki
- i temu modelowi udało się zrobić coś co nie udało się Grado sr60 i Sony MDR-1R, a mianowicie zastąpić dokanałówki jako sprzęt portable

Budowa:

Słuchawki wyrożniają się drewnianą obudową przetwornika (kapsułą), rotowaną prawo-lewo i góra dół.
Gąbki są ze skóropodobnego materiału, a pałąk jest plastikowy w kolorze pomarańczowo czarnym.
I jest całkiem ladny kabel z materiałową osłonką.
Słuchawki mają funky look i mnie urzekają, jednak pałąk jest dość słaby i wygląda na coś co może bardzo szybko pęknąć.
Co do wygody to są one dość wygonde właśnie dzięki obrotom lewo-prawo głośnikow, i temu skóropodobnego materiału, pałąk także bardo mało dociska.


Porównam je do słuchawek których ostatnio sobie słucham, gdyż z każdym nich mają coś wspólnego
- Grado sr60 - wzmocniona a prawie przerysowana średnica
- Modowanych Sennheiserów 520 (tj.bez wewnętznej gąbki i z małymi padami włożonymi do środka przybliżającymi przetwornik) - brak basu
- AKG 701 - detaliczność góry

Oczywiście nie sugeruje że są porównywalne (w szczególności do 701, bo bardziej je preferuje niż grado)

Podsumować dzwięk można jako bez basowy z wyrysowaną średnicą, i detalicznością góry.

Bas

Zasadniczo one go nie mają; z tym że nie mają go w dobry sposób,
tzn. nie jest tak że tam jest jakiś silny spadek ciągnący się przez całe pasmo basowe (typu HD201),
ani nie jest tak że jest wypelnienie midbasem a nie ma zejścia. Tutaj po prostu nie ma komponenty basowej.
Przypomina mi to właśnie moje Sennheisery 520, tylko z tą różnicą że tutaj caly bas jest jeszcze -5db niżej.
Niby wygląda to źle, ale tak nie jest, gdyż że tak to nazwę komponenta dzwiękowa jest zachowana.
Dla przykładu coś co normalnie brzmi jak uderzenie basowe tutaj słychać to jakby ktoś pukał w deskę,
w gitarze basowej też słychać iż jest to gitara.
Jak wspominałem podobnie do 520, tylko kilka db niżej i bardziej przykryte przez średnicę i wysokie.

Czy to przeszkadza?
W tych słuchawkach dobrze się slucha rocka, także nie-dancowego popu, jako że element rytmiczny jest zachowany.
Jednak przy czymś bardziej dancowym, albo elektronicznym zaczyna czekoś brakować (dla przykładu w trip hopie bardzo)

Średnica

To głowny point tych słuchawek, jest ona dość mocno wyrysowana. Jest ona zaznaczona, ale nie przez dolną średnicę (nie jest to ciepły dzwięk),
przez co też nie przeszkadza specjalnie w odbiorze górnych tonów.,
Chociaż zasadniczo ma się wrażenie że wokale są rysowane grubą kreską, a reczta gdzieś tam robi za tło, z tym że nie jest to wypełniony dzwięk (dolna średnica)
i jest on właśnie wyrysowany, co nie przeszkadza w odbiorze tła.
Podobnie jak w sr60 średnica jest wzmocniona, kiedy jednak w grado idzie ona górne rejestry, tutaj idzie ona w okolice 1kHz, właściwie do pewnoego stopnia słuchać pewien 'thonk',
jednak odstępstwo jest tak samo przeszkadzające jak w sr60 (czyli właściwie w dużej ilości przypadków na +, i coś po paru godzinach słuchania się nie zauważa)
Jak mówiłem wokali się tutaj bardzo przyjemnie słucha (tj whitney houston, carey), chociaż czasami dzwięk głosu ludzkiego staje się przesadzony i lekko agresywny w momentach których
wokalistka w chodzi śpiewanie operowe (typu przedlużone aaaaa...., dla przykładu Toni Braxton Un-break my heart), ale sumarycznie i tak właśnie średnica robi bardzo pozytywne wrażenie.


Góra

I tutaj jest plus, gdzyż są to słuchawki w których jak powiedziałem w innynm komentarzu słychać że dzwięki talerzy, dzwonków etc składają się 'komponentów dzwiękowych'
(tj. slychać że ktoś jedzie pałką po talerzu zanim się on zacznie trząść)
Dość mi to przypomina AKG 701, ale bez ułatwień w postaci
- wzmocnionej góry (tutaj jest raczej -3db poniżej naturalności, ale jest w miarę równa, min słychać czasami zaczątki syblizacji, może trochę słabsza w okolicach 10kHz, bo czasami brakuje sfokusowania instrumentów)
- dużej sceny z duża ilością powietrza, i dużą separacją
Ale tutaj bym powiedział że właśnie jest pewna łatwość oddawania tekstury dzwięku, w sumie bardziej mi się podoba tutaj góra niż w Grado, ale to bardziej przez kiepski rozkład sceny w grado i zbyt dużego wypełnienia dzwięków.


Scena
Jest większa niż w Grado sr60 (chociaż to nie było trudne) i nie ma tej dziwnego fokusu na wysokość, jest mniejsza od senków 529; ale duża jak na zamknięte słuchawki nauszne.
Rozkład insturmentów jest dobry (chociaż nie ma tam żadnych planów etc.) jak i też separacja jest dobra (chyba najbliżej z tej trójki do 520 jest podobna)


Podsumowująć
Są to specyficzne słuchawki, które mają coś urzekającego w swoim charakterze i bezbasowości (tutaj znowu wepchne moje zmodowane 520 które w ostanim roku staly się drugimi najczęściej słuchanymi po Takstarach Pro),
i obstawiam że liczba 'detali' w przeliczeniu na złotówkę jest trudna to pobicia (36zł teraz w wyprzedarzy, chyba 64zł oryginalnie).
PS; możecie zobaczyć jaki kabel jest tutaj ładny

IMG_20140416_201052.jpg

IMG_20140416_201037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodam iż są po 15zł, wspominam to bo generalnie trudno za tą cenę znaleść coś tak czystego, detalicznego (w szczególności bez żadnego podbicia góry) i ze wzmocniocnioną barwą.

Dodatkowo dość wygodnego (prawie brak nacisku, jakby to miało nacisk chociażby akg 701, to wtedy bas by się zrównywał do tych wspomnianych senków 520)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności