Skocz do zawartości
  • 0

Ciągłe rozterki - które wokółuszne wybrać spośród kilku modeli ?


sirmike1

Pytanie

Jakiś czas temu pisałem na forum o słuchawkach do 180 zł. Słucham bardzo różnej muzyki, również często z radia.

Lubię gdy słuchawki zarówno "oddają" dobrze bas tam gdzie powinien być oraz tony wysokie (nie przymulone) w odpowiednich momentach. Nie lubię słuchawek gdzie non stop obecny jest tylko i wyłącznie bas ale również nie lubię jak dźwięk jest sztucznie podbity basem i brzmi jak z tandetnych głosniczków komputerowych.

Po czytaniu tego forum jak i innych i przeanalizowaniu cen wybrałem parę sztuk słuchawek. Miałem okazje przesłuchać niektóre ale nie wszystkie. Nie wszystkie jestem w stanie "namierzyć" dlatego tez proszę o radę.

 

ATH-T300

ATH M20X - podobno nowość nie znalazłem póki co opinii

ATH M35 - trochę za drogie

Shure 240A - bardzo mnie kuszą bo podobno nieźle oddają dźwięk...ale podobno mało basu (moda nie chcę robić) - ale może te "mało basu" dla mnie będzie odpowiednie.... Nie miałem okazji ich posłuchać.

Denon AHD 1100 - słyszałem że dużo basu ale jak z resztą "pasma" ??

AKG K512 MKII - słuchałem, wg mnie brzmią ładnie ale jakby za mało basiku troszkę, i wg mnie bardzo słabo odizolowują od otoczenia

Denon 510R / 310R - podobno grają bardzo przeciętnie. Słuchałem 510R nie ujęły mnie bardzo ale odsłuch był w Saturnie przy bardzo dużym halasie zatem to mało miarodajne było. Czy ten pilocik w nich działa tylko z IPhonem czy też z każdym odtwarzaczem?

 

Czy Denony 310R za 99 zł bylyby dobrym wyborem w stosunku do maxell retro czy akg k512? Na jednym z portali aukcyjnych znalazłem denony po 99 zl - podobno nowe, niewypakowywane nawet z pudelka, zakupione podobno w UK. Czy 99 zł to nie za tanio jak na takie słuchawki? Może podróbki? A może coś innego?

 

 

 

Mam też druga listę - słuchawek dodatkowych które również chcę nabyć do 100 zł

 

Maxell Retro DJ - ale one chyba nie są wokółuszne.....tylko nauszne....

HD 201 - podobno straszna lipa

AKG k511 - wg mnie grają bardzo podobnie do K512 zatem ciężko się zdecydować, który z modeli AKG

 

Nie biorę pod uwagę Superluxów ani Takstarów czy CAL

Edytowane przez sirmike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dlaczego nie bierzesz pod uwagę SL lub CAL?

CAL2 to świetne słuchawki wokółuszne, CAL bym sobie już głowy nie zaprzątał ze względu na konstrukcję (nauszna) oraz nie tak dużą wygodę i tak ciekawy dźwięk jak w CAL2.

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-Recenzja-Creative-Aurvana-Live!2

No ale budżet nie ten.

 

Maxel Retro DJ = Brainwavz HM3 http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_sluchawek_superlux_hd_681_brainwavz_hm3 = konstrukcja nauszna i do tego niewygodna.

SL 681 to fajna propozycja, ale można lepiej - np. Edifier H850 - zadziwiająco wygodne i przyjemnych dla ucha za śmieszne pieniądze - nic im nie podskoczy

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Recenza-Test-Edifier

szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może moje kryterium będzie trudne do zrozumienia...ale im lepsze opinie (wręcz "pjanie") o jakichś produktach do niedawna małoznanych np. Takstar czy Superlux tym bardziej podchodzę do nich z rezerwą. Zdarzyło mi się kilkukrotnie zakupić rzeczy mało znane albo inaczej mniej popularne które miały wręcz genialne opinie i się zawiodłem - albo jakością wykonania albo trwałością....

 

Denony 310R za 99 zł to nie za tanio? Nie wiem czego się spodziewać.

 

Moja ostateczna lista to:

 

AKG K512 MKII / K514 MKII

ATH - T300

ATH M20

ATH M20X

ATH M30

Shure 240A

Denon 510R / 310 R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tej listy słyszałem K514 MK2 i mogę Ci powiedzieć że nowe, niewygrzane (niestety tylko takie mogłem usłyszeć) są po prostu okropne, brzmią jak najtańszy syf. Za to w brzmieniu Shure zakochałem się od pierwszego usłyszenia, niestety kupiłem CAL, i pozbyłem się ich równie szybko. Niedawno kupiłem swoje wymarzone Shure z bas modem oraz padami Brainwavz HM5 (przez co zrobiły się typowo wokółuszne), są idealne. Świetnie grają nawet ze słabych źródeł, nadają się do każdego typu muzyki. Recenzji jest pełno więc rozpisywać się nie będę, dobrze rozbudowana każda część pasma, gładka góra, niski bas, no i przede wszystkim cudowny wokal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak brzmią Shure 240A bez moda......? Czy dla osób które nie lubią takiego grania basowego jak w sony mdr-xb.... bas w shure 240 będzie odpowiedni?

Kurcze.....nie lubię gdy bas jest za mocny i wali przez cały czas. Ale lubię gdy jest go dużo tylko tam gdzie faktycznie powinien być a w miejscach gdzie powinna być klarowna, czysta i wyrazista góra jest i on właśnie. Czy te Shure mogą spełnić takie oczekiwania?

A co powiecie o Denonach 310R i 510R? Czy ta cena 99 zł z portalu aukcyjnego nie jest podejrzana i czy może w takiej cenie to one będą najlepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez moda też jest bardzo dobrze, jedna dziurka którą mam tylko go akcentuje, po zaklejeniu jej np. taśmą z tego co chwilę posłuchałem jest git. Bas mod to raczej do techno, dubstepu czy innej muzyki wymagającej mocnego zaakcentowania dolnych pasm. Shure są bardziej wyraziste, klarowne i detaliczne od mulastych CAL. Wszystko co piszę opieram na doświadczeniach z integrą, nie mam póki co żadnej dobrej karty.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za info. Martwi mnie jednak cienki kabelek idący do każdej z muszli jak i kabelek przy jacku - wg mnie nie wygląda dobrze. No i co z tym skrzypieniem w shurach? Kiedyś miałem inne słuchawki które przy najmniejszym ruchu głowy skrzypiały - obłęd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jak jest z tymi nowymi CALami? dają radę czy lepsze są te Shure czy nawet Takstary? cena powala

 

aha i pytanie nr 2 jak z wielkością słuchawek Shure 240A i nowych CALi? wejdą na dużą głowę bez problemu? czy może są małe jak Takstary hd6000?

Edytowane przez fero323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem stare CAL i były mulaste, te nowe ponoć jeszcze gorsze więc moim zdaniem odpadają. Shure SRH240 są prawie dwa razy większe od maleństw jakimi są CAL. To już wokół uszne słuchawki, CAL są ledwo nauszne. Co do takstarów się nie wypowiadam bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności