Skocz do zawartości
  • 0

Akg K518 vs Shure SRH240 vs Superlux HD681 Evo


MaxiliosPL

Pytanie

Wiitam. Mam zamiar kupic sluchawki do 200zl. Gram w gry i slucham muzyki klubowej i elektronicznej. UWAGA mam karte dzwiekowa zintegrowana ! Ktore sluchawki wypadlyby najlepiej jesli chodzi o wymagania. Jesli ktos ma lepsze propozycje to prosze sie nie bac. Sluchawki ktorymi jestem zainteresowany:

AKG K518

Shure SRH240

Superlux HD681 evo.

Prosze o uzasadnienie wyboru. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rzeczywiscie. Wasze uzasadnienie bylo wyczerpujaco dlugie i na jego podstawie wszystkiego sie dowiedzialem. Prosze o sensowna odpowiedz innych uzytkownikow.

Rzeczywiscie. Wasze uzasadnienie bylo wyczerpujaco dlugie i na jego podstawie wszystkiego sie dowiedzialem. Prosze o sensowna odpowiedz innych uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Człowieku ogarnij się. Na forum jesteś od wczoraj. W prawym górnym okienku masz takie magiczne okienko "szukaj" wpisujesz tam słuchawki które Ciebie interesują i czytasz, czytasz, czytasz, albo tylko czytasz :P Na podstawie nabytej wiedzy wybierasz co Ci bardziej podchodzi. To naprawdę nie jest trudne. Było już tyle na forum napisane o tych słuchawkach....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wasze uzasadnienie bylo wyczerpujaco dlugie i na jego podstawie wszystkiego sie dowiedzialem.

A to podforum ma 11204 tematy i w którymś z nich napewno znajdziesz wszystko co cię interesuje. Forum to nie zapytaj onet pl czy inne zapytaj beczke. To także społeczność i archiwum.

 

Odemnie propozycja Superlux HD681 Evo z przedłużką Prolink Audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponowałbym jednak Shure + ewentualnego bas moda, za 100 zł kupisz używane w idealnym stanie (ja kupiłem za 150 z bas modem i padami HM5). Bejsik naprawdę mocny i nisko schodzi (w K518 łupie tylko mid, tzw. kick bas, czyli lipa). Konkurentem mogą być 681 których nie słyszałem, jednak ponoć to totalne muły zupełnie inne od zwykłym 681, z tego względu bałbym się ich brać bo już jedne muły miałem (CAL) i szybko sprzedałem.

 

Po za tym z integry tylko Shure zagrają przyzwoicie.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Takstar HD2000 od LS Systems?

Ponoć lepsze od CAL! i podobne do Pro80.

 

W tym temacie jest zbiorowe zamówienie i wychodzi bardzo tanio - 110zł z wysyłką. Czas masz do dzisiaj lub jutra (chyba) najpóźniej.

http://forum.mp3store.pl/topic/115929-takstar-hd2000-od-ld-systems-podejscie-numer-2/

 

AKG K518 tylko na miasto bo do domu na dłuższe odsłuchy nie polecam ponieważ są niewygodne.

Superlux HD681 evo nie słyszałem, ale "zwykłe" HD681 mam i do domu polecam w tej cenie. EVO ponoć mają więcej basu to powinny się nadawać do twojej muzyki.

Shure SRH240 nie słyszałem.

 

Jednak jakbyś miał więcej do wydania to polecam Takstar HD6000 lub Pro80. Ja wolę HD6000 (ale co kto lubi) i są to moje ulubione słuchaweczki. Takstar HD2000 gra ponoć podobnie do Pro80, ale czy to prawda to nie wiem bo nie słyszałem.

 

Z integry najgorzej zagrają Pro80, a reszta powinna jako tako zagrać, jednak polecam kupić choćby jakąś (polecaną) używaną kartę dźwiękową za 5 dyszek. Najlepiej od razu zainwestować w coś lepszego, ale jakaś używka za 5 dyszek też da radę.

 

PS. Jak do muzyki klubowej to na twoim miejscu dołożyłbym parę groszy i kupił HD6000. Polecam wcześniej przesłuchać w mp3store, ale jak będą mieć wygrzane bo niewygrzane grają słabo.

Nawet na galaxy S4/Touch 3g grają na 4 z plusem to z integrą też powinny zagrać.

 

EDIT:

@TrueFaith nie zgadzam się, że CAL! to muły. Moim zdaniem bardzo fajne słuchaweczki, lecz chodzą pogłoski, że te co są teraz produkowane mają gorsze przetworniki od "starych" CAL!

Edytowane przez Maxior92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na razie najbardziej jestem przekonany do K518 i najprawdopodobniej je kupię, lecz musiałbym zobaczyć jak u nich z wygodą, ponieważ z tego co czytałem to do najwygodniejszych one nie należą, a przed kompem w słuchawkach siedzę najczęściej ok 4h. Jednak jakbym miał wybierać z Superluxów HD681 to wybrać EVO, czy EVO MK2 ?

Edytowane przez MaxiliosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K518 grają fajnie, są to słuchawki bardzo dobrze tłumiące dźwięki otoczenia, ale jednoczenie niewygodne. Uciskają dość mocno uszy i jak usiedzisz w nich 4h bez przerwy to jesteś gość ; )

Nadają się idealnie na miasto na krótkie odsłuchy, ale jakbym miał kupować coś do domu to na pewno bym ich nie kupił.

Edytowane przez Maxior92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EVO MK II nie słyszałem dlatego nie chcę wprowadzić cię w błąd. Między innymi mam HD681 i HD6000 i moim zdaniem warto dołożyć do HD6000. Na Xonar Essence STX, Touch 3g, S4 przy odsłuchu na twarzy pojawia mi się wielki banan. Nie wiem jak to na integrze będzie grać, ale żadne słuchawki nie zagrają jakoś super, a HD6000 nie zagrają gorzej od innych bo dość łatwo je napędzić.

 

HD6000 dodatkowo można założyć po za domem. Ja w nich chodzę od czasu do czasu po mieście choć są niemałe, ale w HD681 już bym się nie odważył wyjść; )

 

Dodam, że HD6000 jak na słuchawki dobrze tłumiące są całkiem wygodne.

 

 

EDIT: Może spróbuj HD2000 które ci wcześniej proponowałem. Jak na prawdę grają lepiej od CAL! to jak za taką kwotę to jest to niemała okazja. Na twoim miejscu wybrałbym te "HD2000" od LD Systems ze zbiorowego zamówienia za zaledwie 110zł, ale jak możesz więcej przeznaczyć to bierz HD6000.

 

Najlepiej leć do mp3store i przesłuchaj osobiście kilka modeli (wygrzanych!) i wybierz to co ci się spodoba :)

 

 

EDIT2:

http://forum.mp3store.pl/topic/115929-takstar-hd2000-od-ld-systems-podejscie-numer-2/page-4

"Koniec dopisywania się dziś wieczorem. Jutro do 12 muszę mieć wszystkie wpłaty."

Edytowane przez Maxior92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności