Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki 1500 pln


dzideo

Pytanie

Cześć Wam wszystkim

Chciałbym, żebście mi pomogli w wyborze sprzętu do słuchania w domu przy komputerze. Sprawa jest dość nietypowa, dlatego że jestem osobą sparaliżowaną, więc odsłuchy gdzieś specjalistycznych sklepach całkowicie odpadają... Mam budżet w wysokości ~1500 pln, a co bym potrzebował? No zapewne dac/amp i słuchawki. Teraz opiszę swe "doświadczenie" z kupnem słuchawek, pierwsze kupiłem akg 520 i pałąk pękł bardzo szybko. Do czasu kiedy były sprawne, to z racji bardzo słabego krążenia raniły mi niemiłosiernie uszy, efekt imadła był okropny to też chciałbym go uniknąć w przyszłym zestawie. Nie za bardzo pamiętam jak było z dźwiękiem w tych akg, bo ból obierał ochotę na słuchanie. Potem kupiłem cal! i tu już efekt imadła nie występował. Choć do komfortu to i daleko, to nie narzekam na wygodę, tylkokabel jest zdecydowanie za krótki. Co do tych cali to nie były rekablowane, modowane, czy też do czegoś ciekawego podpinane. Dźwięk na integrze w tych słuchawkach jest w miarę, daję całkiem sporo funu ze słuchania, choć przy jakiejś rockowej czy metalowej rezaninie dźwięk się potrafi trochę zlewać. Bas jest na wyższej głośnści, ale za dużo na jego temat nie umiem powiedzieć. Czego bym oczekiwał od nowego zestawu? Napewno sporo funu, siedzę w domu nic nie robię, to im weselej tym lepiej. Z teg co zauważyłem to lubię różne smaczki w piosenkach wynajdować, ale bez przesady nie będę siedział i liczył uderzenia talerzy. Bas musi być to oczywiste, ale subwoofera na głowie nie potrzebuję. Chciałbym w miarę możliwości zestawik uniwersalny, bo muzyki słucham najróżniejszej oprócz techno. Czytałem sporo o akg 550, wydają się w porządku tylko martwią mnie opinie o braku basu czy zbytnia neutralność. Czy to opłacalne w tym budżecie? A jak dobry wybór to co za amp czy dac do tego? Prosiłbym o odzew mimo tego, że pewnie źle post napisałem, mało(raczej nic...) opisałem co mi się podoba, czego oczekuję itp. Jeśli potrzeba Wam informacji zapytajcie, a w miarę własnych możliwości. Wyczytałem, że każdy odbiera dźwięki inaczej, to też Wam na pewno będzie ciężko coś doradzić, ale nie obawiajcie się proponować. Propozycje słuchawek proszę od razu z dopasowanym daciem/ampem, bo samemu se wbrać jakz takimi gra tak a innymi inaczej to trudno. Jeszcze raz napiszę proszę nie odsyłać do sklepów, proszę także nie pisać bym nic nie kupował bo skoro nie wiem co to lepiej pieniądze se zostawić... Zagmatwany trochę post, ale jak co to dopiszę co będzie trzeba.
Dziękuję z góry za uwagę i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja słuchałem DT880 i T1 chwilę, na dodatek w odstępie czasowym ale dla mnie to kompletnie różne słuchawki. T1 są przede wszystkim jaśniejsze, zdecydowanie bardziej rozdzielcze, basu jest mało ale za to nie jest tak "gliniasty" jak w 880, bardziej wciągająca średnica. Najlepsza jest w nich przestrzeń... niesamowita - głęboko i szeroko :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gliniasty bas w 880? Rozwiń pojęcie bo z gliniastością spotykam sie po raz pierwszy.

Hehe nie potrafię wytłumaczyć chyba... po prostu w porównaniu z T1 jest mniej naturalny, bardziej jednorodny, mniej precyzyjnie fakturowany... Tzn. żeby nie było wątpliwości, nadal uważam 800ki za świetne słuchawki i je kupię jak będzie okazja :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

....no fajnie fajnie...z tego co widzę to powinienem posłuchać. T-90, T-1, AH-D7100, HE-5LE.

Cóż ceny są poza zasięgiem, może poza T-90, ale nie pogardzę używanymi np: AH-D7100 lub HE-5LE...tylko kurcze gdzie to posłuchać?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to ja przesiadając się z niższej półki słuchawkowej baaaardzo doceniam bas w 880 :) Jest dla mnie piękny, nie ma go zbyt dużo, ale jego zakres i wybrzmienie jest dla mnie cudowne - także autorze ich także polecam posłuchać. Dla sporej liczby osób są nudne. Dla mnie są bardzo dobre :) Na pewno lepszych nie słuchałem, porównywalnie podobały mi się podstawowe staxy.

 

A skoro tak piszecie o T90 to trzeba z samej ciekawości posłuchać... Bo skoro po tym bas w 880 robi się gliniasty to to już musi być dobre granie :)

 

EDIT: choć staxy prawdopodobnie zachwyciły mnie trochę innym sposobem prezentacji. Poza tym staxów nie mam, był to godzinny odsłuch w sklepie więc...

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie do tych co widzieli i słyszeli T90... Czy one mają przetwornik ustawiony pod kątem i takie dziwne siateczkowe filtry?

Nie i nie. Przetwornik jest wg. wszystkich znaków ten sam co w T70. Nie jest pod kątem. od frontu ma mikrofibrę..

DT880 bardzo pomógł kabel z OCC. Ogólnie czysta miedź im dobrze robi. W słuchawkach rev92 były zamienione kable w prawej słuchawce(po jakiejś usterce), więc grały one w przeciwfazie i dopiero po ogarnięciu tego problemu wszystko wróciło do normy. Naprawdę dobre słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko ile taki reckabling dobry kosztuje... Jakaś firma chyba coś takiego robiła :) Muszę się zorientować, jeśli ktoś z Panów wie to proszę o informacje. Swoją drogą wyższa średnica potrafi w nich strasznie zakłuć i nie wiem czy to się wygrzeje czy już wszystkie dt 880 tak mają czy tylko moja wersja. Ale może na to to założe swój wątek a nie spammuje tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko ile taki reckabling dobry kosztuje... Jakaś firma chyba coś takiego robiła :) Muszę się zorientować, jeśli ktoś z Panów wie to proszę o informacje. Swoją drogą wyższa średnica potrafi w nich strasznie zakłuć i nie wiem czy to się wygrzeje czy już wszystkie dt 880 tak mają czy tylko moja wersja. Ale może na to to założe swój wątek a nie spammuje tutaj.

Gadaj z WojtekC - masz go pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

i dt880 jak i t90/t70 to sluchawki po jasnej stronie mocy... takze moze stad to wrazenie.

No nie do końca bo ja zawsze siedziałem po jasnej stronice mocy :P ALe fakt, na sybilanty jestem uczulony. Musiałbym podpiąć je jeszcze pod jakąś lampę, może tam ten efekt zniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie do tych co słuchali: T-90 i HE-5LE aby napisali które bardziej im się podobały?

Wiem, że to pytanie dość...sam nie wiem jakie :-)

Napiszcie i już...wasze odczucia porównawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pytanie z gatunku takich ze nie z odpowiedzi nie wyciagniesz zadnych wnioskow :)

moim zdaniem to jak spytac ludzi - lepsze porsche 911 czy kawa ninja :D

no moze nie az tak... ale na pewno 911 czy Range Rover

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zdaję sobie z tego sprawę...jak sam widziałeś zdając to pytanie...wiedziałem że będzie...śmiesznie ale może jednak... :P

Ale jak sam widzisz porównałeś tylko co jest Porshe 911 a co Range Rover? Ja bardzo lubię włoskie kawy (palarnie: Passalacqua, Hausbrandt czy Vergnano itp, itd) :D:D

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bardziej mialem na mysli ta kawe :P

http://www.hdwallpapers.in/walls/2011_kawasaki_ninja_zx10r-wide.jpg

 

ja Ci obiektywnie niestety nie pomoge, bo he5le znam tylko z krotkich odsluchow i to wersji nie stockowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hahaha dobre z ta kawa.. każdy widzi i słyszy to co chce... :D . Mnie motorynki nie interesują :P

 

Tak na marginesie krzyk rozpaczy :) ....może ktoś w woj. świętokrzyskim ma takie słuchawki?!

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności