Skocz do zawartości

Mp3 do około 150 zł plus szczegóły


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Czy macie dojścia do odtwarzaczy mp3 na baterie AAA w cenie za około 150 zł ? Iriver t60 aktualnie brak, jeśli jednak nie baterie AAA to akumulatorki ale akumulatorki to łądowanie i brak wymiany - same minusy szczerze do tego padają szybciej przy 320 kbsach i większej głośności. Odpada Sansa Clip+ (chyba ze są jakies nowe modele z lepszą baterią) bo ona wytrzyma na 320 kbsach moze 10 h...

 

Rodzaj muzyki : Wszystko w sumie ale głównie POP, RAP, ROCK

 

Słuchawki : planuje coś z tych : (choć nie wiem czy nie za grube kable jak na miasto.. i czy uszy nie bedą bolały po dłuższym słuchaniu)

 

Philips SHL3100

JVC HA-S360

Sony MDR-MA 100B (wątpie)

lub

Cresyn C255

Edytowane przez skyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o playerki na baterie to się nie dziw. Rozumiem, że Sansę testowałeś na nowej baterii i z wgranym RockBoxem? Bo ja czytam co rusz o tych playerkach jako "długogrających".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o playerki na baterie to się nie dziw. Rozumiem, że Sansę testowałeś na nowej baterii i z wgranym RockBoxem? Bo ja czytam co rusz o tych playerkach jako "długogrających".

 

No własnie nie testowałem ale po eng forach i stronach producenta pisze ze do 15h a z rockiem pewnie kolo 20h ale przy 320 kbach albo flackach + sluchawkach lepszych bateria spada pewnie o jakieś 30 % no flacki mają większe wymagania. Do tego nie będę słuchał przecież tez na minimalnej głośności. Ile trzyma ta sansa aktualnie wgl ? Np wersja 4gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki, nie potrafie zdecydowac komu podziękować za ogrom pomocy :D

 

 

w takiej cenie i przy takich wymaganiach nie tylko nie ma z czego wybierać, ale praktycznie nie ma w ogóle takich odtwarzaczy

 

co więcej - z tego co sobie przypominam - odtwarzacze na baterie AAA grały (realnie, nie wg ulotki reklamowej) właśnie ~10h

nawet iriver t60 ma zadeklarowany czas pracy ~16h na jednej baterii, co realnie daje pewnie ~14h

 

... ten pogardzony sandisk wygląda coraz lepiej i lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy clip+ 4GB z Rb przy testowaniu zdechł po jakiś 12h na okrągło dubstep+rock w formacie FLAC (920kbps) głośność -11db (min = -81db, max = +6db ). Na słuchawkach nausznych Noontec zoro HD.

 

Która to ta nowa wersja ? Charakteryzuje się napisem czy coś na odtwarzaczu ?

 

Właśnie sprzedałem sanse fuze, która na rockboxie trzymała jakieś 19-20 h (słuchałem flac oczywiście).

 

fuze zwykły tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy tym "ogromnym" dziś wyborze tanich odtwarzaczy planuję zipa. Jedynym kryterium wyboru jest to że wydaje mi się, że jakoś przyjemniej będzie mi się dotykać przyciski niż w clip+.

Swoją drogą to aż wspomniał mi się stary ipf-799 na baterie AA ;)

Edytowane przez Stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą wersję z napisem sansa z przodu i sandisk z tyłu i wersję z napisem sandisk z przodu i sansa z tyłu.

Bateria trzyma podobnie

e3f68Q9.jpg

 

Edit: Zdjęcie z innego tematu użytkownika Kardithron

Edytowane przez dub_it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa mi pada bardzo szybko, zwłaszcza przy karcie sd i plikach FLAC, więc jeżeli komuś przeszkadza krótki czas pracy to mogę ją odradzić. Dodatkowo u mnie po wsadzeniu karty sd strasznie długo analizuje pliki, potrafi się zawiesić na 1h, po czym z dobre 30% jest wyczerpane po samym odświeżaniu biblioteki (być może wina softu, nic nie grzebałem w niej od kupienia). Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to nie mam zastrzeżeń, aktualnie jest to moje główne źródło (E07k całkowicie wyzionęło ducha a nie mam czasu odesłać na gwarancję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa mi pada bardzo szybko, zwłaszcza przy karcie sd i plikach FLAC, więc jeżeli komuś przeszkadza krótki czas pracy to mogę ją odradzić. Dodatkowo u mnie po wsadzeniu karty sd strasznie długo analizuje pliki, potrafi się zawiesić na 1h, po czym z dobre 30% jest wyczerpane po samym odświeżaniu biblioteki (być może wina softu, nic nie grzebałem w niej od kupienia). Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to nie mam zastrzeżeń, aktualnie jest to moje główne źródło (E07k całkowicie wyzionęło ducha a nie mam czasu odesłać na gwarancję)

Dziwne mi się to wydaje tym bardziej, że kumpel ma zipa na oryginalnym sofcie i bateria trzyma +/- 12h, no i nic się nie wiesza przy odświeżaniu biblioteki z karty sd. Z moim fuze na rockboxie też nie było problemów (nismo - miałem refurba ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kupowałem oryginalny, nowy egzemplarz chyba z agito więc podróbki odpadają ;) Karta sd to 4GB Kingstone. Da się przeżyć.

 

Mimo wszystko nawet gdy go używałem bez karty to potrafił się wyłączyć w najgorszym momecie, gdy się chciało posłuchać muzyki w drodze, w tej kwestii nic nigdy u mnie nie przebije iRivera T10, którego lata temu zgubiłem, sentyment miałem do tego niezniszczalnego sprzętu ;)

 

Z drugiej strony to jak za tą cenę to clipa z czystym sercem mogę polecić, gdzieś na necie jest obszerny test specjalistyczną aparaturą i ten player daje radę.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wgraniu RB lepiej bakteryjnie wypada ZIP czy Fuze ? (bo dźwięk jest podobny pewnie) czy lepiej czekać na Sport RB ?

 

W ogóle to mam pytanie...Jeśli SanDisk wie ze RB polepsza wszystko to czego nie wykupi licencji (?) i nie wprowadzi tego jako podstawy firmware ? nie kumam.

Edytowane przez skyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa mi pada bardzo szybko, zwłaszcza przy karcie sd i plikach FLAC

 

Żeby nie było wątpliwości - odczyt danych z karty SD zawsze jest bardziej "energożerny" niż z wbudowanej pamięci. Więc kiedy wchodziły pierwsze odtwarzacze z kartami SD, to jeśli komuś zależało na czasie pracy na baterii/naładowaniu, to i tak kupowało się odtwarzacz z jak największą ilością wbudowanej pamięci...

W ogóle to mam pytanie...Jeśli SanDisk wie ze RB polepsza wszystko to czego nie wykupi licencji (?) i nie wprowadzi tego jako podstawy firmware ? nie kumam.

 

główny powód to szeroko pojęte "korpozasady" - trochę gadania marketingowców, trochę prawników, trochę kwestii typu obsługa formatów zabezpieczonych DRM-em (WMA i Audible), trochę obaw typu "rockbox jest nieodpowiedni dla typowego słuchacza" etc.

 

a wiedza że ludzie i tak kupią choćby po to, żeby we własnym zakresie zainstalować rockbox to tylko woda na ich młyn (zwłaszcza że mogą wtedy oszczędzić na kosztach gwarancji)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytałem się o nową wersję sansa clip+ a sandisk odpowiedział, więc wychodzi na to, że sansa clip+ ma poniżej 15 h jeśli zip jest 'lepszy' i ma 15 h takze ich opis przy sansie clip + ze do 15 h to jest jawne oszustwo ? :D
Witam
10:20:33
nie było zmian parametrów Akumulatora
10:20:46
w tym modelu
10:21:45
bardziej pojemyny akumulator jest w Sansa Clip Zip odtwarzanie do 15h oraz Clip Sport do 25h
Edytowane przez skyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności