Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki do 100zł+


Dupsteper

Pytanie

Witam,

XB500 zamówione ,teraz trzeba zainwestować w cos portable . Grajek to Xperia T.Muzyka jakiej słucham to głównie elektronika. Zależy mi na mocnym basie i w miare dobrej izolacji. Kolega posiada creative Ep630 ,które zresztą sam kiedys miałem,ale po pewnym czasie lewa słuchawka przestała grac. Bardzo mi odpowiadają. Kupiłbym je ,ale zależy mi ,żeby wydac te pieniądze jak najlepiej dlatego pisze do was. Ważna rzeczą jest też głosnosc, W ep630 jest idealna . Nie wiem od czego to zależy . Skutecznosc? Impedancja? Tak czy siak chciałbym ,żeby było głosno tak jak w tych creativach.W oko wpadły mi nuforce ne 600x,e10, brainwavz r1,mee9. Jakies inne alternatywy?Moje priorytety jak juz wczesniej wspomniałem to bas,izolacja i przede wszystkim głosnosc.

 

 

Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Znając mój gust muzyczny wybiore pewnie PL11.. A podesle ktos linka do jakiegos poradnika ,gdzie jest wytłumaczona ta skutecznosc,impedancja itd ? Bo chciałbym ,aby w tych pl11 była głosnosc podobna jak w tych epkach bo one były w sam raz.


Nie wiem czy dobrze rozumuje im mniejsza impedancja tym głosniej zagrają i im większa skutecznosc tym także głosniej zagrają,tak? przykładowo epki miały max106dB i 16Omh a PL11 mają 100dB ale 12 Omh ,czyli powinny podobnie zagrać?


Krok dzieli mnie od zakupu PL11 . Ale zanim to się jeszcze spytam ,czy są awaryjne oraz o podanie kilku jeszcze alternatyw których sam nie wychaczyłem


EDIT: Natknąłem się jeszcze na Koss The Plug ,co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo ja mam uszkodzony słuch albo nie wiem... Bas w PL11 nie jest wcale przytłaczający.

 

Jako że miałem epki, mam E10, PL11 i M9 to mogę coś powiedzieć na ten temat :

 

Izolacja - lepsza w epkach ( już ich nie mam ale z tego co pamiętam różnica jest dość spora ), tak samo jak wygoda. Z tym że wyższość epków nad E10 pod względem wygody jest taka że można w nich spać praktycznie ich nie czując, w E10 może to być problem, z noszeniem E10 nie ma problemu. O PL11 nawet nie mówie bo ich konstrukcja ( z kablem wpuszczonym na końcu ) to według mnie nieporozumienie...

Izolacja : Ep 630 > E10 > PL11 tak samo z wygodą noszenia.

 

Głośność - Hmm no nie wiem, po prostu w życiu nie musiałem podkręcać na maxa poziomu głośności, na wszystkich przy połowie jest już bardzo głośno.

 

Bas - Gdzieś to już pisałem, E10 schodzą niżej i bas nie jest taki punktowy jak w PL11 ale wcale bym nie powiedział że PL11 mają go więcej. Są to różne charakterystyki jak dla mnie ( ta z PL11 mi się nie podoba ). W moim odczuciu E10 grają o klase lepiej niż PL11. Co do porównania Epków i E10, gdzieś widziałem stwierdzenie ze E10 to takie dopracowane Ep630 i zupełnie się z nim zgadzam.

 

M9 - charakterystyka jest podobna do E10 z nieco mniejszą ilością dołu, przyjemnie grają, ale kabel mają beznadziejny ( bardziej odpowiednie było by o wiele dobitniejsze słowo na ch ), nawet kabel od słuchawek z biedronki za 5zł jest lepszy jak dla mnie. Po zmianie kabla na normalny bardzo fajne doki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności