Skocz do zawartości
  • 0

Odsłuchy douszne na scenę


adziopak

Pytanie

Witam!

 

Gram w zespole weselnym i po jakimś czasie męki z odsłuchami w różnych warunkach akustycznych stwierdziłem dość - pora zacząć dobrze słyszeć i nie denerwować się czy dobrze śpiewam czy nie.

 

Przekonałem się do decyzji nad którą już myślałem od pierwszej zagranej imprezy (tym bardziej, że nasze odsłuchy to jakieś badziewie firmy Skytec) - przechodzę na słuchawki w formie odsłuchów.

 

Nie ukrywam, że byłbym zadowolony gdyby te słuchawki służyły również do codziennego słuchania muzyki z telefonu czy z odtwarzacza.

 

Słuchawki byłyby podpięte do oddzielnego miksera (do którego dochodzi suma z naszego głównego miksera), ja sobie dźwięk moduluje korektorem lub zmniejszam/zwiększam głośność na mikserku, który będę miał zaraz pod lewą ręką (jestem keyboardzistą i wokalistą).

 

Na czym mi zależy?

-Przede wszystkim, wesela to nie raz długie i męczące godziny grania. Ja również mam dobry słuch i nie chciałbym go stracić. Chciałbym, żeby słuchawki nie "męczyły" uszu. Żebym nie czuł skutków tego ciśnienia akustycznego bijącego wprost do moich uszu.

-Izolacja, chce się skupić tylko i wyłącznie na dźwiękach płynących z słuchawek. Zależy mi na bardzo dobrej izolacji otoczenia

-Ładny, czysty i wiarygodny dźwięk - lubię nieco głośniejszy bas. Chodzi o to, abym mógł "zaufać" tym słuchawkom.

-Cena, ograniczenie to max. 400 zł., choć nie ukrywam, że wolałbym mniej - muszę jeszcze dokupić mikserek.

 

Propozycje ode mnie:

Sennheiser IE4 , IE 60

Shure SE215

 

 

Proszę o pomoc,

Z góry bardzo dziękuję.

 

Edytowane przez adziopak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,

 

zdecydowanie polecam w tym przedziale cenowym SE215. Sam używałem ich dość długo jako odsłuch sceniczny z systemem Sennheiser IE300. Będą najlepszym wyborem z kilku powodów: to zdecydowanie najlepiej i najbardziej trwale wykonane IEMy w tej klasie cenowej (dokładnie te same materiały jak w topowych SE535), mają odpinany kabel, są wygodne i dyskretne (w wersji clear), całkiem dobrze izolują i nie są przesadnie detaliczne (wbrew powszechnej opinii zbytnia detaliczność w takim zastosowaniu jest męcząca, przekonasz się o tym po dwóch godzinach grania). Poza tym to całkiem fajne słuchawki na codzień- są dość ciemne, ale bez przesady, fajnie słucha się na nich wszelakiej elektroniki, dobrze zgrywają się z jasnymi playerami.

 

Jeśli na torze odsłuchu masz możliwość własnej korekcji dźwięku, to po jakimś czasie zapewne będziesz chciał lekko zbić niskie tony. Poza tym te słuchawki do monitoringu scenicznego nadają się bardzo dobrze.

 

EDIT: doczytałem, że lubisz mocniejszy bass. W takim razie SE215 są jak najbardziej dla Ciebie.

Edytowane przez daroq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak to jest z grą z takimi słuchawkami?

Można spokojnie 11 godzinną imprezę przegrać z takimi słuchawkami założonymi na dwoje uszu?

@up

O ile shury są bardzo wygodne z piankami, mają bardzo mocną izolację, to raczej przy 11 h używania jakiekolwiek dokanałówki powodują pewien dyskomfort z racji swojej konstrukcji (brak wentylacji ucha, zwiększone ciśnienie itp.)

Nie miałem nigdy se 215 więcej niż 3h bez przerwy, ale po tych 3h nie odczuwałem żadnego dyskomfortu.

Jeśli zdejmowałbyś je co parę godzin i dał odpocząć uszom przez kilka minut powinno być ok.

Wystarczy dopasować pianki z zestawu, odpowiednio zagiąć prowadnice i będą pewnie leżeć w kanałach.

Edytowane przez Ermac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tzn no to na pewno byłyby przerwy. 8-10 utworów w turze a potem przerwa 15 minut. i tak do końca. niekiedy dłuższe przerwy ze względu na posiłki.

Powinno być ok.

Ale jak to w audio bywa nigdy nie można powiedzieć że tak będzie na 100%.

Każdy ma inaczej zbudowane uszy i to co dla mnie jest wygodne dla innych już niekoniecznie musi takie być.

Faktem jest że do 350 zł nie spotkałem jeszcze wygodniejszych doków (i wątpię żeby takowe istniały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sennheisery prawdopodobnie sie szybciej posypią. Nie miałem do czynienia z tanszymi modelami, ale IE8, które miałem pewien czas, nie wytrzymalyby miesiąca takiego traktowania jak SE215, czy SE535.

Mysle, ze nie ma co kombinować, Shure masz za ok 350 zł, nie widzę sensu dopłacania do Senków, zwl biorąc pod uwagę to, jak chcesz je używać.

 

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności