Skocz do zawartości

Cowon e2 - a miało być UCH I ACH


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem napisać kilka słów o Cowonie e2.Może przyda się osobą ,które planują go nabyć.

Kilka miesiecy temu nabyłem Cowona e2 zachęcony super opiniami o dźwięku. Podpięty został do AKG k420 oraz do Sennheiser PX 100.Niestety spodziewałem się czegoś lepszego po urzadzeniu które nie posiada wyświetlacza i kosztuje nie mało.Porównując Cowona do Irivera T60 to Cowon faktycznie gra troszkę lepiej.Przede wszystkim słychać głębszy bass.Góry jest zdecydowanie mniej ale za to lepszej jakości.Średnica -nie słyszę różnicy.

Jednak największą wadą która dyskwalifikuje urządzenie to akumulator i moc wyjściowa.Od samego początku Cowon nie grał dłużej niż 5h.Pliki mp3 320 kbps i głośność zupełnie normalna,komfortowa dla uszu.Napisałem w tej sprawie do serwisu i otrzymałem odpowiedź ,iż jest to normalne ze względu na małe rozmiary urządzenia.Ja natomiast uważam ,że sprzet za długo leżał w magazynie i nastąpiło uszkodzenia ogniwa li-ion,ponieważ Cowon gubi prąd od razu po odłączeniu od kopma.

Następnym dużym minusem jest mizerna moc tego urządzenia. Oczywiście jest wgrany soft koreański bez ograniczeń eu.Niestety, mimo że mamy 12 mW na kanał to okazuje się ,że Cowonik nie jest w stanie odpowiednio napędzić słuchawkek ,tym bardziej kiedy idziemy ulicą i słuchamy starszych płyt gdzie głośność plików to ok.90dB

 

Zastanawiam się jak wypada SanDisk Sansa Clip+. Na pewno ma lepszy akumulator ale czy dźwięk jest dużo gorszy od Cowona e2?

Bo jak pisałem wcześniej,nie ma wielkiej przepaści między e2 a T60

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dymian_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi prawie 8 a mam z pierwszej dostawy do PL. Mocy też mu zdecydowanie nie brakuje. Masz pewnie soft EU i tyle :) W sumie to tak jakbyś miał 50% E2 :) albo proponuję wybrać się do laryngologa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie słuchu miałem w zeszłym roku.Wszystko OK :) Z tego co piszecie, to prawdopodobnie trafiłem na felerny egzemplarz.Od samego początku charczał przy niewielkiej głośności.Oddalem go serwisu i tam wgrali mi soft bez eu.Charczenie ustapiło ale wcale nie jest głośny.Przy większej głośności (ok.10 "piknieć" w górę)pojawia się brak mocy.Objawia się to tym, że słychać braki w basie i dynamice.

Niestety okazuje się ,że kupno dobrego egzemlarza to loteria.Zaraz po zakupie Cowon nie chciał się włączyć po aktualizacji.Wszystko robiłem zgodnie z instrukcją.Został wymieniony na nowy.Ten ma inne wady.Generalnie jestem niezadowolony z tego sprzętu.

 

Porównywany iriver t 60 ma 15mW czyli niewiele więcej a mocy ma pod dostatkiem.Gra mega głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No niestety, czasem się takie sztuki trafiają. Ja mojego E2 używałem może z miesiąc, dostałem jako prezent gwiazdkowy od żony z 2-3 lata temu. Miał być taki i owaki, a jak się potem okazało na moim uchu, nic specjalnego. Eh ten hype. Od tamtego czasu żona go używa :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności