Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 400 zł


masseur

Pytanie

Szukam słuchawek nausznych półotwartych lub zamkniętych w przedziale cenowym do max 400 zł. Sprzęt będzie podłączony do iPhone 5s i będzie używany 40% w domu, 60% na dworze. Głównie słucham rocka, metalu, elektronicznej, filmowej.

 

Przeanalizowałem wiele wątków i znalazłem kilka ciekawych modeli:

 

1. AKG K619 - ponoć jedne z najlepszych, jak nie najlepsze w tej cenie, jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale słaba konstrukcja

2. Cresyn C750H - najtańsze z wymienionych, ale podobno konkurują z urządzeniami z wyższych półek

3. Shure SRH440 - są to słuchawki studyjne, więc nie wiem jak się sprawdzą w terenie. Najdroższe z wymienionych

4. AKG K540 - podobno tragiczne wykonanie, ale czy na tyle, żeby od razu je wykluczyć?

5. Audio Technica ATH-T500 - o tym modelu niewiele się naczytałem

6. Fostex TH-7B - chwalone wykonanie, ale design przeciętny, no i martwi mnie czy mój iPhone 5s da radę z impedancją 70Ohm

 

Oto moje propozycje (szukając słuchawek nie kierowałem się hasłem "słuchawki do metalu", ale to jest priorytet, więc jeśli któreś z powyższych słuchawek nadają się do hip hopu, a zupełnie nie odnajdują się w metalu, rocku, odpadają). Które z nich wg was najlepiej spełnią moje oczekiwania? Jestem też otwarty na inne propozycje.

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Szczerze, to nie wiem, nie słuchałem powyższych, ale koledzy słuchali, powiedzą Ci zaraz... Pro80 raczej dźwiękowo gorsze nie będą, teraz hype na nie mamy, tj. wielu z nas się wydaje, że są (naj)lepsze. Ja tylko wiem, że dobre, bo tych z Twojej listy nie słuchałem.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pro80 fajne sluchawki.

jednak pytanie jakie brzmienie preferujesz. pro80 calkiem rowne ale i funowe granie.

k619 z mocniejsza podstawa basowa, glownie wiecej midbasu. ich bardziej zrownowazonym konkurentem sa takstary hd6000.

Ja wszysktie powyzsze polecam... zalezy od preferncji wiec dobrze jakbys jakies posluchal i napisal co Ci sie podobalo a co nie...

 

k540 skolei dla mnie zbyt jasne granie. dolu mi osobiscie nieco brakuje.

 

reszty nie slyszalem badz slyszalem zbyt pobieznie aby cos sensownego powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jednak pytanie jakie brzmienie preferujesz.

Nie mam pojęcia, ani trochę nie znam się na brzmieniach, nie znam tych pojęć. Dla mnie słuchawki albo grają fajnie, albo nie. Mogę jedynie wymienić wykonawców jakich słucham:

- 30 Seconds To Mars - metal

- The Prodigy - elektro

- Green Day - rock

- Hans Zimmer - filmowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hip hopu nie słucham, więc duży bas jest zbędny, ale też żeby nie było go za mało, jak to było w moich poprzednich słuchawkach Sony MDR-ZX300, gdzie zamiast basu było lekkie stukanie, jakby ktoś pukał w drzwi, no ale zx300 to słuchawki za mniej niż 100zł, więc nie mogłem oczekiwać więcej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słucham podobnej brzmieniowo muzyki co Ty, mam AKG K618, co prawda głównie z Fiio X3 i Cowona E2, ale mogę przesłuchać paru kawałków z iPhone'a 4S, który podejrzewam, że gra podobnie jak 5S i dać Ci znać, jak to siedzi. Pamiętaj tylko, że K618 mają podobno turbo-pękające pałąki. Mój nie pękł, ale może mam jakieś wyjątkowe szczęście.

Edytowane przez xerathin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No też właśnie słyszałem, że to ich największy mankament i to mnie od nich odsuwa.

 

ale mogę przesłuchać paru kawałków z iPhone'a 4S, który podejrzewam, że gra podobnie jak 5S i dać Ci znać, jak to siedzi.

Jak już wcześniej pisałem, nie znam się na brzmieniach, więc jak napiszesz mi, że te grają cieplej, te grają jaśniej, a te jakoś jeszcze inaczej, to nic mi to nie da, ale dzięki za fatyge :) Chyba, że miałbyś możliwość porównania ich z Takstarami Pro80, wtedy byś pomógł.

 

Wciąż czekam na opinie Soniaków MDR-V55.

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem trochę o tych Soniakach i pooglądałem recenzje, ponoć są super pod każdym względem. Byłbym skłonny je nabyć, tylko zastanawia mnie dlaczego tak dobre słuchawki (w jednej recenzji porównywane z Beatsami Dr Dre) kosztują zaledwie 200 zł, podczas, gdy Takstary Pro80, 350zł. I dlaczego tak mało się o nich mówi?

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To poczytaj sobie na forum o Beatsach, jest fajny artykuł :) ha, ha, ha :)

http://forum.mp3store.pl/topic/109546-dlaczego-polska-to-nie-usa-a-beats-to-kiepskie-sluchawki/?p=994932

Odpowiedź ma ostatnie Twoje pytanie kluczowa :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Sony MDR-V55 i trochę mogę o nich powiedzieć. To czego się o nich naczytałeś jest albo lekko przesadzone, albo zbyt wysoko oceniasz Beatsy. Do tych Sony rzeczywiście mogą grać podobnie lub lepiej, ale to dalej półka cenowa do 250zł. W jej ramach mogę te Sony jak najbardziej polecić. Grają moim zdaniem lepiej od K618, ale to akurat moje osobiste preferencje (nie lubię szkoły grania, którą K518 i K618 prezentują). Reszty wymienionych nie słuchałem. Co do samych Sony, to mają na pewno bardzo fajny bas. Jest go dużo. Nie jest może szczególnie mocno dociążony i nie schodzi szczególnie nisko, ale obydwa parametry są w normie, a jest za to bardzo szybki i dobrze kontrolowany. Dociążona jest za to średnica, a gitary mają spory pazur, więc takie połączenie na pewno nadaje się do rocka (Green Day powinien brzmieć rewelacyjnie). Wokale wydają się być odrobinę wycofane, ale nadal nie giną pod resztą instrumentów. No i zostają wysokie, które brzmią raczej cyfrowo, ale są za to wyraźnie zaznaczone i generalnie pasują do reszty przekazu. Problemem może być wąska scena - pod tym względem kojarzą mi się raczej ze słuchawkami dousznymi. Różnie może być z wygodą. Ja znoszę je nieźle, ale generalnie ludzie narzekają na spory ucisk. Generalnie słuchawki dobre do muzyki, której słuchasz, acz raczej z zastosowaniem typowo ulicznym. Do 250zł bardziej podobało mi się jedynie brzmienie K520, ale tu znowu wygląd i konstrukcja budzą wątpliwości (samopękający pałąk). Natomiast sądzę, że do 400zł znajdziesz coś lepszego, choć pozostaje pytanie czy na pewno potrzebujesz. Ja bym na twoim miejscu tych Sony posłuchał i w razie czego zostawił sobie 200zł w kieszeni (za tyle można je znaleźć), bo brzmienie może ci się spodobać. :)

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Natomiast sądzę, że

do 400zł znajdziesz coś lepszego,

Np. Takstar Pro80? ^^

 

Dobra. Postaram sie poszukać jakiegoś sklepu i przesłuchać obu modeli, choć może być ciężko w moich okolicach.

 

Ale mam jeszcze pytanie odnośnie Pro80 dla tych co je posiadają. Czy iPhone 5 w pełni da radę z impedancją 60 Ohm?

Edytowane przez pazday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zagrają pro80 na 100% swoich możliwości z iphone5s, mnie na 100% procent grały z mojego toru, niemniej jednak z dużą przyjemnością słuchałem ich z iPod touch5, a z jeszcze większą ze słabszego mocowo Samsung Galaxy Player 4.2, który dał je radę napędzić i wysterować - nie na 100% - ale tak by mnie dać radość i przyjemność w stopniu wystarczającym. Znaczy zaje2biście mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukam słuchawek nausznych półotwartych lub zamkniętych w przedziale cenowym do max 400 zł. Sprzęt będzie podłączony do iPhone 5s i będzie używany 40% w domu, 60% na dworze. Głównie słucham rocka, metalu, elektronicznej, filmowej.

 

Przeanalizowałem wiele wątków i znalazłem kilka ciekawych modeli:

 

1. AKG K619 - ponoć jedne z najlepszych, jak nie najlepsze w tej cenie, jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale słaba konstrukcja

2. Cresyn C750H - najtańsze z wymienionych, ale podobno konkurują z urządzeniami z wyższych półek

3. Shure SRH440 - są to słuchawki studyjne, więc nie wiem jak się sprawdzą w terenie. Najdroższe z wymienionych

4. AKG K540 - podobno tragiczne wykonanie, ale czy na tyle, żeby od razu je wykluczyć?

5. Audio Technica ATH-T500 - o tym modelu niewiele się naczytałem

6. Fostex TH-7B - chwalone wykonanie, ale design przeciętny, no i martwi mnie czy mój iPhone 5s da radę z impedancją 70Ohm

 

Oto moje propozycje (szukając słuchawek nie kierowałem się hasłem "słuchawki do metalu", ale to jest priorytet, więc jeśli któreś z powyższych słuchawek nadają się do hip hopu, a zupełnie nie odnajdują się w metalu, rocku, odpadają). Które z nich wg was najlepiej spełnią moje oczekiwania? Jestem też otwarty na inne propozycje.

1 słuchałem i nie podzielam tego zdania.. ciekawa rewelacja :P

4 k540 tragiczne wykonanie ? gdzieś to przeczytał ? :D

6 mam ur40 z impedancją 60 Ohm i to najgłośniejsze słuchawy na moim tablecie, a reszta ma niższą impedancję

 

jest jeszcze mało popularny model audio technica ath-re70 ... na zdjęciach nie wygląda może imponująco ale miałem te słuchawki w ręku i jakościowo nie odbiegają od sennheiser momentum za +800zł :P Grają interesująco.

Edytowane przez Jarmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności