Skocz do zawartości

słuchawki i dobór karty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
rozchodzi mi się o wybór karty dźwiękowej. Jestem w posiadaniu mad catz tritton ax 720+ 7.1 i chciałbym jakąś kartę która spełniłaby pełne wymagania których wymagają te słuchawki. Planuję w przyszłości kupić jakieś głośniki aby poruszyć fundamenty(przesadzam, ale no, jakieś dobre chciałbym, wiadomo... jak każdy audio-maniak :) ). Słucham wiele muzyki, gram, oglądam filmy, ma być po prostu git!: )
wkleiłbym link ze specyfikacją komputera ale strona zablokowana przez administratora :wacko:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Tobie z nimi chodzi. Bardzo dobrze mi się słucha muzyki, bardzo dobrze gra się w nich, jakość głosu na ts polepszyła się, mówią, że niczym jakiś mikrofon studyjny.

 

 

To się popłakałem ze śmiechu! :lol:

A już chciałem pisać Ci propozycje porządnych słuchawek, bo to co masz teraz to jakaś imitacja. Kup normalne słuchawki i do nich źródło. Serio. Słuchaj jak Ci dobrze ktoś radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej stracić te 70zł i znacznie zyskać na jakości dźwięku. Za te kilkaset złotych (to co za słuchawki+ to co chciałeś wydać na kartę) kupisz naprawdę porządny zestaw, z lepszą jakością dźwięku i pozycjonowaniem. Ale jeżeli się upierasz, żeby przy nich zostać- wymiana karty nie da absolutnie nic, bo z tego, co widzę są pod usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamatos chodzi o to, że w teorii (osobiście nie sprawdziłem) słuchawki przestrzenne nie nadają się do muzyki. Działać będą, ale w ich cenie lepszą jakość dadzą "zwykłe" stereo.

 

Jeśli twoim priorytetem są filmy czy gry to sprawdź jeśli masz możliwość jak działają na karcie zintegrowanej. Jeżeli samo pozycjonowanie dźwięku będzie Ci pasować to Xonar DS (może nawet DG) powinien wyciągnąć z nich wszystko co się da jeżeli chodzi o jakość dźwięku.

 

Na pocieszenie dodam, że ja ostatnio upupiłem 150zł na jednej parze słuchawek, a teraz próbuję sprzedać drugą i obawiam się, że mogę być w plecy o kolejne 200zł :)

 

Edit.

Dopiero doczytałem wypowiedź Zort'a.

Jeśli faktycznie są pod USB to jak chcesz je podłączyć do karty dźwiękowej?

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki można podłączyć analogowo czyli usb+micro+słuchawki albo poprzez modem cały od nich i wtedy kabelek do modema z modema idzie do komputera usb+optyczny, lecz nie mam optycznego wejścia i chcę kupić nową kartę dźwiękowa.

a co do sprawdzenia jak działają na zintegrowanej to działają dla mnie osobiście dobrze, nie miałem wielu słuchawek w życiu(3) i bas jest dla mnie naprawdę duży, ciężko słuchać muzyki na maxa. jak nic nie leci w nich i jest wysoko dzwięk to jakieś hmm... szumy czy coś słychać, ale chyba to akurat normalne.

edit.

http://www.trittonaudio.com/720plus
no ale co w nich jest złego? czego nie mają a reszta ma?

Edytowane przez yamatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze zapomnieli o pewnych sprawach i nie uświadamiają sobie, że dla niektórych ludzi słuchawki mają fajnie wyglądać i działać ;d nie ma dla nich różnicy ze w jednych jest większa scena a w innych gorsza separacja, a pojęcie zimnego i ciepłego grania to taka abstrakcja jak równanie różniczkowe dla 10 - latka szukającego odpowiedzi na pytanie ile jest 8x7.

Też byłem trochę przerażony kiedy niedawno zdałem sobie sprawę z tego, ze komuś nie sprawia różnicy czy slucha na samsungowych słuchawkach z zestawu, czy na Audeo, przeciez obie grają ;oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor chyba nie tknął żadnego linku z gugla(gdzie trąbią, że "for gamers" to szit) tylko zawitał i zażądał odpowiedzi.

Jeśli naprawdę nie słyszysz różnic między lepszymi słuchawkami w tej samej cenie lub nie chcesz ich słyszeć, to nie dokupuj sprzętu, bo po co? Pieniądze w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja proponuję sprawdzić słuchawki na integrze oraz na czymś nieco lepszym.

Jeśli będzie słychać różnicę to jak już wyżej napisałem Xonar DS (czy DSX) powinien wyciągnąć z tych słuchawek wszystko.

 

Drogi autorze tematu.

Ja sam słyszę różnicę między sennheiser, a beyerdynamic, ale obawiam się, że mógłbym nie usłyszeć różnicy między oryginalnym przewodem słuchawkowym, a rozciągniętym metalowym wieszakiem także do audiofilii mi daleko.

 

Audiofil to taka osoba, która usłyszy każdą różnicę. (pewnie nawet jak jej nie będzie :D )

 

Wybrałeś nie do końca dobre forum do pytania o słuchawki nie stereo.

Ja dalej upieram się żebyś porównał kartę zintegrowaną i jakąś nieco lepszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności