Skocz do zawartości
  • 0

takstar hi2050 czy PRO80


Sajmon32

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ktoś tam nawet wrzucił i link co do ich budowy i podobieństwa, o znalazłem:

http://www.mcfrede.dk/projects/takstar_hi_2050_pro_80_design_review/takstar_hi_2050_pro_80_design_review_01.shtml

:D

I co z tego jak drivery inaczej strojone? HI2050 grają na stocku muzykalnie coś ala DT990, natomiast PRO80 bardzo płasko podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy opłacalny jest zakup pro80? kosztują prawie 2x tyle co hi2050. Dźwięk bardziej mnie się spodobał w hi, ale nie wiem jak będzie z tym tłumieniem. crysis94 możesz powiedzieć coś na temat wytłumienia, czy będąc na ulicy w mieście da się słuchać muzyki czy są to słuchawki wyłącznie do użytku domowego.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Otwarte i półotwarte to głupota na miasto, bo nie dość, że dźwięki z zewnątrz docierają do Ciebie to jeszcze Twoja muzyka dociera do innych. No i panuje ogólne bezbasowie przez takie coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HI 2050 na dobrym źródle sceną się prawie nie różnią od Pro80 a jeśli chodzi o tłumienie kolega wybył dziś w 2050 na miasto sam może napisać czy było tak koszmarnie. Moim zdaniem nie jest źle, słychać co trzeba, bardziej dyskomfort odczują np. pasażerowie komunikacji miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez jakiś czas korzystałem z HI2050 na mieście. Pod względem tłumienia nie wypadły wcale źle, zamknięte to nie są, ale ja śmigam na co dzień w otwartych px100 i nie narzekam.

 

Po modach tłumienie nieco się, paradoksalnie, poprawia, aczkolwiek na miasto szukałbym jednak czegoś zamkniętego. Tej sceny otwartych i tak nie docenisz :)

Dla mnie przede wszystkim HI2050 są zdecydowanie za duże na miasto. Ale tutaj różnie ludzie podchodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To prawda, wyszedłem dzisiaj w hi2050 na ulicę i wcale nie było aż tak strasznie. Co prawda trzeba podgłosić muzykę ale da radę w otwartych chodzić po mieście. Oczywiście nie tłumią tak jak konstrukcje zamknięte ale nie jest najgorzej. Jeszcze nie jestem w 100% pewny który model wybrać, ale na pewno jakieś będę brał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O tak, wtedy spełniają całkiem nieźle wymagania: naturalne, z szeroką sceną. Chociaż góra psuje nieco ten obraz, ale to wcale nie z powodu ilości, a jakości. No, ale to jest ograniczenie przetwornika, więc 80ki będą miały tak samo. Poza tym, w tej półce cenowej i tak nic lepszego pod tym względem się nie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

2050 po monitor modzie + pady od SRH1440 i bajka :>

gdzie można kupić pady do SRH1440?

 

Nie wiem :<

Widzę je tylko tu: http://www.amazon.com/Shure-HPAEC1440-Replacement-SRH1440-Headphones/dp/B007Q0POM6, ale nie wiem, czy różnią się czymś od http://www.thomann.de/pl/shure_hpaec1840_ear_pads.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja właśnie stoję przed dylematem nt słuchawek na miasto, a IEMów nie chcę ;P

Takstary są wg mnie za duże.

 

O padach od 80tek nie pomyślałem. A całkiem dobry pomysł.

Pady od Beyerów też ktoś stosował, ale ja bym ich nie brał z racji budowy (mają małe otwory blisko muszli, które w przypadku HI wpłynęłyby negatywnie na to, co zyskują po modach). Poza tym, nie są tak eliptyczne jak te od HI :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności