Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe zamiast ex85


Kasztan89

Pytanie

Witam, szukam podobnych słuchawek dokanałowych dzwiękowo do ex-85/82 jako,że seria ex nie jest już sprzedawana. Jako,że dla mnie tamte słuchawki były idealne, opiszę co mi się w nich podobało- dość fajna scena, średnie tony i przyjemny wyczuwalny ale nie dudnioący bas. Cena w granicach rozsądku-wiadomo im tnaiej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na allegro są faktycznie faki. Jedynie musisz poczekać, aż ktoś z forum zechce sprzedać. Przesłuchałem dużo w tym przedziale cenowym i powiem Ci, że EX85 są moimi ulubionymi słuchawkami. Są idealne.

 

Możesz próbować dorwać Sony MH1c, grają ślicznie, ale kabel jest okropny. Grają trochę wężej, ale bardzo głęboko i mają mniejszą scenę niż Ex85, ale góra MH1 wyciąga się dalej i rozdzielczość, separacja instrumentów jest odrobinę lepsza.

 

Soundmagici E10 i ProAlphy sobie odpuść. Możesz też tanio dorwać Silvery Bullety, ale one grają inaczej. Bardziej szczegółowo, ale i analitycznie. Nie mają już takiego ciepełka. Wprawdzie bas jest mocniejszy i schodzi niżej niż w EX85, to zdecydowanie więcej jest góry i w niektórych kawałkach może być jest za dużo.

Edytowane przez skylux70
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może zabrzmieć dziwnie, lecz kiedyś miałem telefon se w950 oraz odtwarzacz sony e464 z bodaj ex83 i tamte słuchawki też dawały radę. Nie wiem skąd by je wziąć w sumie. Bo są teoretycznie dodawane do sprzętu za ~250zł. Myślałem, że to mogą być EX50 ale to jest chyba co innego..Albo jakieś NuForce`y...

Edytowane przez Kasztan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EX50 sobie odpuść, kaszana. EX83, nie słuchałem, ale powinno być to samo co EX82, czyli zubożona wersja 85. Grają trochę gorzej, ale i tak fajnie. Możesz je odkupić od kogoś z kompletu od nowych walkmenów własnie, wyjdzie najlepiej, jesli chcesz mieć podobny dzwięk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, piszę tylko na podstawie tego co czytałem na head-fi, ale co tam - może powinieneś sprawdzić Sony XBA-H1? a jak już sprawdzisz to podzielisz się z nami wrażeniami na forum i zweryfikujesz peany ekipy z head-fi? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kasztan89

Sorry, ale nie napisałeś jaki jest pułap cenowy ;)
Poza tym w sklepie sol-pol kosztuję 369, a chłopaki na forum gdzieś pisali, że jak ładnie poprosisz w Sony Centre to dostaniesz nawet rabat na nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@marab

właśnie teoretycznie nie napisałem :) Tylko wiesz poszukuję czegoś podobnego też cenowo :P A skoro podobne są ex83 to razem z odwarzaczem wyjdą mnie o połowę taniej niż same te słuchawki :) Dlatego raczej bym się nie zdecydował :P Nie mniej dzięki za propozycję i kreatywność :) A może pochwal się jak te Twoje XBAc10 działają ;>

Edytowane przez Kasztan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem już w jednym wątku w forum "słuchawki ogólnie" w temacie o tanich armaturach ;)
Po przejściu z dynamicznych Sony myślę że na C10 będzie za mało basu dla Ciebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności