Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe do 250zł: Brainwavz M3 vs Fischer Audio Tandem vs Shure 115


TheAtixs

Pytanie

Poszukuję dobrych słuchawek dokanałowych.

Cena: max 250zł

Do jakiej muzyki? Metal, rock - czyli po prostu ciężkie brzmienia i utwory głównie wokalne

Moje propozycje:

- Brainwavz M3 - na amazonie ok. 220zł, podobno w tych klimatach grają przyjemnie

- Fischer Audio Tandem - też się naczytałem o pozytywnych opiniach na ich temat

- Shure 115 - a te mnie zainteresowały, bo na allegro w sklepie kosztują 190zł, w rms i innych - ponad 500. To na pewno są te same słuchawki. Ale dalczego taka różnica? I są całkiem nieźle oceniane :)

 

Czy są jakieś lepsze doki w tym przedziale cenowym o których nie mam pojęcia lub których nie podałem? Czekam na opinie i komentarze.

Czy zależy mi na wytłumianiu? Nie szczególnie, powinno być takie przynajmniej przeciętne, cudów nie oczekuję.

Czy liczy się wygląd i wykonanie? Nie do końca, ale będę się obchodził z nimi ostrożnie więc nie powinny się psuć :)

I IEM czy OTE? Hmm tak na prawdę to bez różnicy. I wszystkie podane przeze mnie modele mają dwie możliwości: można je nosić i nad uchem i normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Brainwavz M3 mam od prawie roku i jestem zadowolony. Też kupowałem na Amazonie, nieco ponad 200zł wtedy dałem. Ich charakter jest w miarę neutralny.

Jeśli chodzi o niskie tony, to grają trochę w stylu przetworników armaturowych - bas nie schodzi bardzo nisko, jest dobrze kontrolowany, nie narzuca się, jest raczej delikatny. Z kolei średnica trochę wysunięta - często wychodzi na pierwszy plan, słychać dzięki temu sporo smaczków, choć wyobrażam sobie, że nie każdemu musi to odpowiadać. Wysokie tony całkiem przejrzyste, ale dla mnie mogłyby być nieco ostrzejsze - są takie dość "płynne", choć raczej nie giną. Scena nie zachwyca, w niektórych dokach spotkałem lepszą, ale jakiejś wielkiej ciasnoty też nie ma. Krótko mówiąc - słuchawki są przyjemne w odbiorze.

Wartym odnotowania jest też fakt, że M3 są (jak na doki) bardzo tolerancyjne dla szumów.

Noszę je z prowadnicami od Audeo i na komfort nie narzekam, w moim uchu leżą wygodnie. Izolacja w zestawowych tipsach zupełnie dobra. W piankach Comply jeszcze lepsza, ale one niestety trochę ocieplają brzmienie.

Uwaga! Jeśli zdecydujesz się nosić M3 over-the-ear, to lewą słuchawkę będziesz musiał wkładać do prawego ucha i na odwrót. Ja mam w swoim Clipie Zipie Rockboxa z opcją "swap channels".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie zgodze sie co do sceny - w tym przedziale cenowym nie znam nic lepszego... jest genialnie szeroka. z glebokoscia fakt bez szalu, ale jak ktos lubi intymne wokale to jak znalazl. separacja instrumentow tez na bardzo wysokim poziomie.

@up - w jakich dokach spotkales lepsza scene i w czym ta lepszosc polegala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jeszcze odnośnie Shurków SE115 - dlaczego tutaj kosztują 199zł : http://allegro.pl/shure-se-115-rd-e-sluchawki-z-mikrofonem-czerwone-i3816175531.html

http://sklep.rms.pl/sluchawki-douszne-dokanalowe-shure-se-115-se115-2-kolory tutaj 262zł

a tutaj http://www.djbox.pl/product-pol-2934-Shure-SE115-Black.html 529zł?

Grają jak na słuchawki tak m/w za ile? Warto się nimi zainteresować?


Up :)

2x up


upp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kurcze... na prawde nie jest mile widziana praktyka codziennie tak podrzucac swoj watek. jakby wszyscy tak robili niezly burdel by sie tu zrobil...

 

widocznie nikt nie pracuje w tych sklepach i nie zna ich polityk cenowych. zapytaj te sklepy... sprawdz rozklad cen na rynku... wyciagnij wnioski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jeszcze odnośnie Shurków SE115 - dlaczego tutaj kosztują 199zł : http://allegro.pl/shure-se-115-rd-e-sluchawki-z-mikrofonem-czerwone-i3816175531.html

http://sklep.rms.pl/sluchawki-douszne-dokanalowe-shure-se-115-se115-2-kolory tutaj 262zł

a tutaj http://www.djbox.pl/product-pol-2934-Shure-SE115-Black.html 529zł?

Grają jak na słuchawki tak m/w za ile? Warto się nimi zainteresować?

Up :)

2x up

upp

Z tymi cenami to podejrzewam chodzi o to ze te za 500 byly sprowadzane moze z UK za cene 100 funtow ok 2010 roku i im zalegaja ale ceny nie opuszcza.

250 to normalna, realna cena. Te 199 to cena ktora ktos ustalal w oparciu o najnizsze ceny produktu i mial nadzieje ze moze te 200 zl dostanie. Ja kupilem od prywatnej osoby te Shurki przedwczoraj za 150 zl. Tak niska cena wynika z tego ze rok temu, byla promocja na te slucahwki na iBoodzie na wlasnie 155 zl. Ktoś chcial sie pobawic w resseling. Z tym ze tak pewnie pomyslalo 30 osob i pokupywali kilka par. Rynek sie nasycil, kto mial kupic sluchawki ten kupil no i duzo osob zostało z tymi sluchawkami. I teraz sprzedaja jak najtaniej byle sie pozbyc i wyjsc chociaz na 0.

 

(Chodzi o wersje SE 115m z mikrofonem)

Edytowane przez marjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bede mogł je zrecenzowac dopiero jak przyjda, pewnie sroda, czwatek. No i jeszcze wygrzac je trzeba.

Swoja droga strasznie jestem ciekaw jak będą grały, w internecie jest bardzo duzo sprzecznych opini na ich temat.

Edytowane przez marjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności