Skocz do zawartości

Fiio E10 jak się ma do iUrządzeń?


dawid_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem nigdy E10, ale w dziale "wylegarnia testów" jest moja recka w odniesieniu do DG i U7. W sumie to wspaniałe urządzenie, do Taczki4G ma sie tak, ze jest bardziej uniwersalne. Wypełnia duzo lepiej, nie ma takiego narzutu na bas i zachowuje sie lżej, swobodniej.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie iPhone 4G z K619Dj i gra to całkiem całkiem. Do domu jednak myślałem o zestawie:

 

- jakiś tani netbook na storage
- coś w stylu Fiio E10

- Grado SR60i, K142HD lub podobne

 

Pytanie czy zagra mi to odczuwalnie lepiej niż obecny zestaw?

Edytowane przez dawid_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz odeśle do mojego testu: http://techon.pl/hardware/item/2429-wzmacniacze-s%C5%82uchawkowe-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-1-%E2%80%93-xonar-u7,-xonar-dg-i-fiio-e12.html [na forum w wylegarni testów lub sprzęcie stacjonarnym jest]. Nie sądzę, żeby D1 był sporo lepszy od U7, a na pewno nie ma innej barwy. Do ciemnych słuchawek z mała ilością góry lepszy od FiiO faktycznie jest Xonar, lecz E12 + K545 miażdży. Podobnie może być z Senkami, bo nie sądzę, aby prezentowaly poziom SRH240 w kwestii sopranow.

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 - no zależy co się pod niego podepnie i czego się oczekuje od dźwięku. na pewno fajny jest pod te grado czy jakieś ostrzejsze superluxy, bo je łagodzi i dodaje nieco basu. pod te akg bym go nie brał, bo bas dosłownie rozwali ci czaszkę (chyba, że czegoś takiego oczekujesz). używałem go przez kilka miesięcy z CALami i mi się podobało, dopóki nie podpiąłem pod coś jaśniejszego, ale nie ostrego - wtedy usłyszałem, że CALe zwyczajnie na nim mulą. no ale CALe to już nieco bardziej basowe słuchawki. ot kwestia zgrania

 

na pewno ma małą scenę, takie raczej bliskie granie. ale za tę kwotę nie jest źle, na pewno jest zdecydowana poprawa względem mojej integry, w której w ogóle środka nie ma a bas to taka rozlana kupa bez impaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś innego zamiast Fiio E10?

 

Pomysł jest taki, żeby zorganizować sobie taki stricte domowy zestaw do słuchania:

 

- magazyn w formie prostego netbooka 10 cali zdolnego uciągnąć iTunes i ew. Spotify.

- DAC np. Fiio E10

- Grado SR60i / SR80i

 

Co o tym sądzicie? Czy to będzie słyszalnie lepsze niż zestaw niż iPhone 4G z AKG K610DJ? Gra to nieźle, ale chciałbym też poznać "otwarte" granie. Poza tym siedzenie 4-5 godzin w K619DJ to masakra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poczytałem trochę i wychodzi na to, że zarówno Fiio E10 OLYMPUS jak i NuForce uDAC-2 są gorsze niż iPod/iPhone nowszych generacji.
Jest jakiekolwiek urządzenie do 500zł, które zagra lepiej? Bo jeśli nie, to średni interes kupować DAC, skoro iPod da mi lepszy dźwięk a dodatkowo mogę go wziąć ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie musi mieć mocy bo będzie grał z Grado SR60i/80i.

 

Jak się mają wynalazki pokroju Yamaha Pianocraft do tych USB Dac? Nowsze mają nawet podstawkę pod iPoda. Dodatkowo jak będę miał ochotę, to mogę zawsze przełączyć na głośniki ;)

Edytowane przez dawid_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności