Skocz do zawartości

Wymiana kabli w celu poprawy jakości dźwięku koss porta pro


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawia mnie czy po wymianie oryginalnego kabla moje słuchawki beda lepiej grały ,padła mi w nich tylko wtyczka.Ale jeśli dzięki wymianie całego kabla z lepsza wtyczką lepiej zagrają to bym się zdecydował.Tylko ew pytanie jaki kabel zakupić i jaki wtyk do charakterystyki tych słuchawek.

Zapraszam do dyskusji ludzi którzy dokonali rekablingu w swoich kpp

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel w KPP jest dość marnej konstrukcji, sztywny. Wymiana na najzwyklejszy przewód z innych słuchawek przyniesie korzyść. Na Sansie Clip różnicy nie odczujesz.

Edytowane przez Bad and Quiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze się zgrywa ciepły clip z kpp?

Same słuchawki dziwnie grają zaiwestowali w bass a reszty troche mało, dźwięk się troche zlewa ,słaba przestrzenność,.Po zaistalowaniu tego rock box jest dużo wiecej opcji i można to wszystko nieco skorygować.Porównując z innymi słuchawkami w podobnej cenie te kossy grały niegorzej niż reszta kupiłem z racji kieszonkowych rozmiarów

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wg mnie porta pro to jeden z najbardziej podatnych na zmianę kabla modeli słuchawek

 

z pudełka mi się nie podobają ale na dobrym kabelku już tak.

 

Standardowy kabel to jakaś żenada jego żywotność to 6-12 miesięcy normalnego outdoorowego użytkowania.

 

Na ekranowanym kablu dobrej jakości odmula się środek i zdecydowanie poprawia się kontrola basu, zyskują też na ilości detali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dobrze się zgrywa ciepły clip z kpp?

Same słuchawki dziwnie grają zaiwestowali w bass a reszty troche mało, dźwięk się troche zlewa ,słaba przestrzenność,.Po zaistalowaniu tego rock box jest dużo wiecej opcji i można to wszystko nieco skorygować.Porównując z innymi słuchawkami w podobnej cenie te kossy grały niegorzej niż reszta kupiłem z racji kieszonkowych rozmiarów

 

Tak jak myślałem, słuchawki nie do tego grajka, coś chłodniejszego trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie porta pro to jeden z najbardziej podatnych na zmianę kabla modeli słuchawek

 

z pudełka mi się nie podobają ale na dobrym kabelku już tak.

 

Standardowy kabel to jakaś żenada jego żywotność to 6-12 miesięcy normalnego outdoorowego użytkowania.

 

Na ekranowanym kablu dobrej jakości odmula się środek i zdecydowanie poprawia się kontrola basu, zyskują też na ilości detali

Widze że znasz się na rzeczy .Czy mogłbyś mi polecic dobry kabel do tych moich słuchawek KPP ? I ile byś wziął za robocizne wymiany kabla w nausznych słuchawkach sennhaizer jakichś HD 4??.Momentami 1 słuchawka w nich przerywa ,(sa od znajomej ).O ile swoje zrobie sobie sam z tamtymi nie zaryzukuje

nie chce czegoś spieprzyć i zrobić sobie przypału. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kossów ma ok 4x miedzi na żyłę niż popularny canar wiec czemu tu się dziwić?

Już kable CAL był lepsze nie wiele ale lepszy, lepiej się lutował niż to dziadostwo.

 

To wszystko jest tak liczone ze ma podziałać 2lata i klient wraca po kolejną parę, to nie są instalacje elektryczne gdzie jest żelazna zasada przewymiarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wireessence.com/realizacje/recabling-koss-porta-pro/

 

Z tańszej opcji możesz np kupić Canare Starquad wypatroszyć go i w cenie 12-15zł/m masz od razu 4 żyły

koss_porta_pro_2.jpg

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem 2 metry tego canara 4 żyłowego i 3 metry sonolene 3014 i 2 wtyczki dobrej jakości jak dojdzie polutuje i się okaże ,czy coś się poprawi a jeśli nie to przynajmniej bede miał nowy trwalszy kabel.

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek, bo najświeższy :) Przepraszam, ale sprawa pilna. W piatek wyjezdzam, a padl mi kabel w Koss Porta Pro po 9 mies.

 

Gdzie w Krakowie mogę taki kabel kupić (oczywiscie bardziej trwały niż ten oryginalny :)), najlepiej z jackiem, ale mogę sobie tez sam wlutowac.

 

Albo jakis zaklad uslugowy co to od reki i w miare niedrogo zrobi (do 30zl).

 

Dziękuję i liczę na szybki odzew :)

Sigismund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amperku kabel kupisz a i ci go zrobią ale tylko w oplocie PET.

Z Krakowa jest kilka osób http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-suchawek-i-inne-diy-lista-osb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności