Skocz do zawartości
  • 0

AKG K550 czy coś innego? Jakie słuchawki do 800 zł


Tmattom

Pytanie

Witam

 

Przygodę ze słuchawkami zacząłem od dokanałowych DENONów 260, później przesiałem się na Fischery Audio Eterny Rev. 1. Zdecydowałem jednak odejść od słuchawek dokanałowych (strasznie szybko męczyły mi się uszy) i zakupiłem AKG K518. Cały czas nie jest to jednak dźwięk, którego szukam ;)

 

Dźwięku pierwszych DENONów już nie pamiętam, ale jeśli chodzi o moje opinie dotyczące powyższych po podłączeniu pod amplituner, to:

Fischery grają niby w miarę ładnie, ale baaardzo basowo - kiedyś mi się to podobało, ale po podłączeniu ich dzisiaj stwierdziłem że to jednak nie dla mnie ;)

AKG K518: hmm, dziwny twór ;) Brzmią jednocześnie dobrze i źle na wszystkich pasmach ;) O co mi chodzi to: niby dźwięk z nich wychodzący nie jest zły, przy czym wysokie tony są dość ostre (czasami jakby zbyt suche), średnie wydają się lekko "papierowe"(to byćmoże przez scenę, ale o tym później), a bas - o ile nawet przyjemny w dubstepie i dnb (chociażi tak jest go ciut dużo) podczas odpalenia np Satellite - Rise Against sprawia wrażenie nie prawdziwego basu podłączonego pod piec, a dalej jakiegoś elektronicznego syntezatora - nie słychać tego prawdziwego piecowego dźwięku. Według mnie i tak największym minusem AKG K518 jest ich scena, a raczej jej brak: wszystkie dźwięki grają w głowie, nie ma mowy o żadnej przestrzeni. Wydaje mi się, że to jest głównym powodem zlania wszystkich gitar w Rise Against, "piszczenia" gitar w środku głowy w Get Lucky - Daft Punk lub pustki przestrzennej w Fear Not This Night autorstwa Jeremiego Soule'a.

 

I tu pojawia się problem: chciałbym porządne słuchawki na których dobrze będzie brzmiało dosłownie wszystko, ponieważ słucham zarówno muzyki utrzymanej w klimatach filharmonii jak i Dubstepu, Drum'n'Bass, Hardcore Punk i ballad, rocka, Hip Hopu a i jakiś Eurodance się trafi ;)

 

Sprzęt pod którym bym je używał to komputer z kartą ASUS XONAR D1 + amplituner Yamaha RX-V350 (PCM 44.1 kHz HiFi) - wydaje mi się, że jest nawet ok: ostatnio przesłuchiwałem na nim Sennheisery HD 595 i to poniekąd "przez" ten odsłuch poszukuję teraz nowych słuchawek. (Ewentualnie czasami podpinałbym je przenośnie do iPhone'a). Jako że podoba mi się zamknięta budowa K518 nakręciłem się trochę na AKG K550, ale w mojej miejscowości raczej nie będę miał możliwości odsłuchu i tutaj zaczyna się problem ;/

 

W internecie znalazłem wiele recenzji, w których słuchawki te były wychwalane pod niebiosa, niektórzy jednak krytykowali je za małą ilość basu: nie chodzi mi o to żeby się wylewał jak z Fischerów, czy mulił w każdym utworze tak samo jak w K518, ale czy w Dubstepie lub Drum'n'Bass będzie go wystarczająco dużo i czy będzie miał wystarczającego kopa?

 

Z góry dzięki za każdą odpowiedź, jeśli macie dla mnie jakieś inne propozycję, proszę o ich podanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A co z tymi różnicami między HD 595 i HD 598?

 

EDIT: Właśnie pograłem trochę na Mixcrafcie z VST z samplami fortepianu Steinway & Sons i uwielbiam dźwięk tych Senek. Gdybym nie musiał ich pojutrze oddać z pewnością bym je sobie zostawił :)


Sorki o podbicie, ale pojawił się nowy konkurent: Sennheiser 598 vs. AKG K500 vs. Beyerdynamics DT990 PRO. Co myślicie o tych ostatnich? (W dalszym ciągu podtrzymuję też pytanie w związku z tym czy HD 598 grają jak 595, lepiej, czy gorzej) :)

Edytowane przez Tmattom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście nie słuchałem tych Sennków, ale skoro w moim temacie większość je odradzała (chociaż tam była trochę inna konkurencja - Q701, He-300, HD600, DT880, SRH940), to Beyery i K550 mogą okazać się jeszcze lepsze. Pytanie tylko, czy lepsze dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No powiem szczerze że HD 595 mnie powaliły swoim dźwiękiem w porównaniu z pozostałymi. Żeby było jasne - to że od czasu do czasu puszczę sobie dubstep czy hip hop nie oznacza, że muszę mieć sobfoower na głowie. Szczerze mówiąc taki lżejszy bas dużo bardziej mi odpowiada. A poza tym dźwięki gitar, smyczków czy hi hatów są nieporównywalne z odsłuchiwanymi dotychczas K518 czy Beyerdynamics COP. Dzięki ich przestrzennemu graniu coraz bardziej skłaniam się ku otwartym słuchawkom. Mimo wszystko K550 wydają się dla mnie cały czas interesujące z powodu opisywania ich jako słuchawki zamknięte z niezwykle szeroką sceną. (Przed chwilą na 595 słuchałem Best of Roxette, teraz przerzuciłem się na Poets Of The Fall i dalej jest świetnie wg. mnie).

Edytowane przez Tmattom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Scena wydaje się trochę mniejsza niż w K550 ale naprawdę niewiele. Grają fajnie przestrzennie i dla mnie ich przewagą nad AKG jest to ze się nie nudzą podczas słuchania. Jak słuchałem AKG to podobało mi się ich granie ale po pewnym czasie zaczynały mnie nudzić. Brakowało trochę basu i muzykalnosci (po jakichś 30 minutach grzebałem w eq żeby podbić trochę bas). Z kolei HP100 mają ta brakującą mi ilość basu i sprawiają mi większa przyjemność ze słuchania. Muszę jeszcze napisać ze AKG słuchałem tylko jakieś 1,5 godziny a HP100 mam w domu ale wydaje mi sie ze moja opinia pokrywa się z wrażeniami większości osób które miały okazje porównać te dwie pary nausznikow.

 

Najlepiej to by było gdybyś sam sobie ich posłuchał. Ale o ile K550 można znaleźć w Saturnie na przykład to z HP100 jest problem. Sam kupiłem je w ciemno. Zaryzykowałem mając możliwość posłuchania tylko K550 ale nie żałuję wyboru.

 

Aha, HP100 prosto z pudła brzmią wg mnie trochę za ciemno. Żeby je rozjaśnić wystarczy zdjąć pad i odkleić kawałek gąbki która jest pomiędzy padem a przetwornikiem (operacja w pełni odwracalna). Po tym zabiegu zabrzmiały mi tak jak chciałem i jestem z nich bardzo zadowolony ;)

 

Wysłane z mojego XT910

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz chyba najtrudniejsze pytanie: Czy wie ktoś może gdzie w Warszawie będę mógł odsłuchać parę moich utworów z K550 HD598 i SM HP100? Wolałbym przy tym posłuchać ich z jakiegoś wzmaka, a nie z dziurki iPhone'a, bo to i tak nie jest odpowiednie źródło do napędzania takich słuchawek - na nim nawet HD595 grały sucho i bez polotu. Poza tym zauważyłem że Soundmagic ma w swojej ofercie także otwarte HP200. Jak się do nich odniesiecie w stosunku do pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z powodu braku możliwości wyjazdu do w-wy, zdecydowałem się jednak na zakup HD 598 i mogę potwierdzić, że brzmią bardzo podobnie do 595 o ile nie identycznie. Za wszelką pomoc i sugestie bardzo dziękuję :)

Edytowane przez Tmattom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z powodu braku możliwości wyjazdu do w-wy, zdecydowałem się jednak na zakup HD 598 i mogę potwierdzić, że brzmią bardzo podobnie do 595 o ile nie identycznie. Za wszelką pomoc i sugestie bardzo dziękuję :)

 

A słuchałeś w końcu K550? Chodzi mi o świeże porównanie HD598 do K550 lub innych wymienionych w temacie słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie nie miałem jak dostać się do żadnego sklepu, w którym byłyby słuchawki droższe niż 350 zł. Jedyny sklep w którym mieli jakiekolwiek droższe słuchawki to Media Markt gdzie były Beatsy Studio i Senheissery HD 555. Na model 598 zdecydowałem się więc tylko i wyłącznie ze względu na porównanie Beats Solo vs. AKG K518 vs. Senheisser HD598 vs. Beyerdynamics Custom One Pro. Co myślę o tym porównaniu napisałem w jednym z poprzednich postów mając nadzieję, że komuś się przyda. Gdyby nie to porównanie wziąłbym pewnie K550, jednak trochę odstraszyły mnie wszechobecne opinie o tym że podobno nie mają kompletnie basu, jak i to, że kabel w nich nie jest wymienny (no bez przesady, nawet w Beatsach można go odpiąć). Sam ich jednak nie słuchałem, tak więc nie mogę się na ich temat wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K545 to takie mniejsze i poprawione K550. Nie słuchałem tych starszych, ale miałem te nowe i pod względem basu jest miazga. Więcej niż w CALach i to kilka razy, ale głównie lepsza kontrola, wypełnienia, jakość i przestrzennosc są nie do pobicia. Z E12 świetny duet, zastanawiam sie nad ich zakupem.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak naprawdę jest jeden jedyny sposób żeby móc ocenić słuchawki - samemu je odsłuchać. Nie jest zagadką że każdy ma inne upodobania i każdy trochę inaczej słyszy... Chociaż znajomy, który stwierdził że Fischer Eterna rev. 1 grają identycznie jak Apple Earburdsy naprawdę mnie zagiął ;)

 

Pamiętam, że w dniu kiedy kupowałem AKG K518 byłem nastawiony na CAL'e. Jednak po chwili odsłuchu w MM z iPhone'a wydały mi się strasznie nijakie. Chociaż były to czasy gdy Eterny były moim ideałem brzmienia :P

Edytowane przez Tmattom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności