Skocz do zawartości
  • 0

Nauczne/Wokółuszne + karta dźwiękowa do 300zł+/-


h00jraq

Pytanie

Siemano! witam w mojej kuchni...

 

A sry, to nie tak miało być :).

 

A więc po kolei. Dzięki opiniom z forum udało mi się nabyć moje SoundMagici do mojego iphone'a z czego jestem niezmiernie zadowolony.

Teraz przyszedł czas na wymianę słuchawek z moim PC. Ot zrobię sobie taki prezent na święta:).

 

A więc po kolei.

 

Moje obecne słuchawki: jakiś szit za 50zł z proline

Karta dźwiękowa: Realtek® ALC892

 

Jak widać, powodu do dumy nie ma. Sporo gram - głównie w multi w BF4/CS/Company of Heroes 2. Poza tym słucha muzy(głównie metalu/rocka/muzyki klasycznej). Moje uszy jednak mają chyba dość chłamu jaki serwują mi moje słuchawki... Mikrofon nie jest musem, mogę zakupić osławionego zalmana za 20zł. Zależy mi na dobrym pozycjonowaniu, dobrych eksplozjach i przyzwoitym brzmieniu gitary ;).

 

Miałem brać Superluxy HMC-631 jednak nie ma ich w pl a nie za bardzo mogę sobie pozwolić na sprowadzanie ze stanów albo czekać do lutego aż thoman.de będzie je miał...

 

Zacząłem się rozglądać, nawet w sumie upatrzyłem sobie kilka modeli(na moją sporą głowę, chociaż niektórzy mówią że jest średnia a nie wielka), po czym olśniło mnie, że ja mam integrę i w sumie to nawet nie wiem czy opłaca się do niej kupić coś lepszego niż własnie słuchawki za 50zł.

 

Upatrzone modele:

Superlux HD668B

Superlux HMC-m660x

AKG-GSH1

CAL-e - tutaj dodatkowo dylemat, bo ponoć teraz do tych CALów nie pakują przetworników Denona tylko wsadzają coś innego...

 

Pólka cenowa dośc zbliżona(poza 668B chyba) jednak pojęcia nie mam jak będą one grały na źródle jakim jest Realtek® ALC892.

Być może lepiej kupić tańsze słuchawki jak np superluxy i trochę dołożyć do lepszego źródła? Z drugiej strony nie wiem czy będę miał tylę kasy bo jest Xonar DS/DG a potem przez kolejnego 150zł nic aż do Xonara DX...

 

Podsumowując - jestem w kropce a czas nagli :(.

Edytowane przez h00jraq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Teraz zapewne zostanie mi przyklejona metka fanatyka kossów, bo to nie pierwszy temat, gdzie je polecam. Koss ur-40. U mnie zniszczyły superluxy jeśli chodzi o użytkowanie przy komputerze. Przede wszystkim są otwarte, więc jeśli jednak będziesz chciał ich używać poza domem, to nie polecam. Dodatkowo mają mało basu(można je rozbroić i wymienić gąbkę na płatki kosmetyczne + coś ala taśma izolacyjna co im w moim odczuciu pomaga, ale naturalnie jest to odwracalny mod w razie czego). Jeśli przebrnąłeś przez ich wady i raczej Ci one nie przeszkadzają ;) to wybór jest prosty. Ich waga to bodajże 230g z kablem (ważyłem je jakiś czas temu) - super lekkie i wygodne, a przestrzenność w grach jest niesamowita (imo biją hd681, siberię v2). Jeśli jednak skłaniasz się ku mniejszej wygodzie (nie siedzisz po 3+h bez przerwy) to jakościowo hd681 evo, CAL, a o hd668 słyszałem (nie miałem ich), że powinno się je wcześniej sprawdzić, gdyż są specyficzne. Podsumowując nie polecam słuchawek z wbudowanym mikrofonem, bo jeśli kupisz np. takie CALe to i wyjść na ulicę z nimi możesz, a w hmc631 byłoby dziwnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do CAL. Tam nigdy nie było przetworników denona, tylko przetworniki fostera, dokładnie takie, jakie były w denonach d-1001. Są tam montowane do tej pory, tylko nie są tak dokładnie selekcjonowane. Oznacza to tyle, że każda para może brzmieć odrobinę inaczej. Jedne bardziej V, inne bardziej płasko. Dalej nie wiem skąd się wzięła ta fama, że to inne przetworniki...

Z pozostałymi słuchawkami niestety nie mogę pomóc, nigdy nie miałem żadnych SL (muszę to zmienić swoją drogą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki to w sumie mniejszy problem, bardziej obawiam się o źródło...

 

Xonary DS/DG są ponoć strasznie ciche(mają jakiś limiter czy cuś). Xonar DX to znowu coś 2x droższego i nie wiem czy do CALów opłaca się go kupowac.

 

A może coś pokroju FiiO D5 albo FiiO D3? Z tym, że jednak nastawiam się na gry czyli w sumie coś zewnętrznego chyba nie za bardzo...

 

Nie wiem jak ten starsze Creativy (typu x-fi games, x-fi music) radzą sobie na Win 8/8.1 - takiego systemu używam obecnie i na win7 nie wrócę.

 

Ewentualnie może uda się wysupłać trochę grosza i może styknie kasy na Audiotrak MAYA U5.

 

Tak to jest jak człowiek olewa audio przez całe swoje życie bo wszystko pakuje w grafe/proca/pamięc/dysk :F.


Sorry za DB ale inaczej się chyba nie da odświezyć tematu ;).

 

Dzisiaj poprosiłem kumpli co by swoje słuchawki przyniesli - oboje mają CALe :D. Z tym, że jeden kupił je 3 lata temu a drugi 2 miechy temu. Te nowe grają strasznie słabo w porównaniu dop tamtych 3 letnich - zupełnie inna klasa. Z podobnymi opiniami spotkałem się na 2 innych forach więc pewnie coś jest na rzeczy!

 

Pewnie skończy się na jakiś superluxach. Może dzisiaj podjadę do MP3Store i coś sobie wybiorę :).

Edytowane przez h00jraq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W jakim sensie strasznie słabo? Czego im brakuje? Są mniej szczegółowe? Mniejsza scena? Czy może inna charakterystyka - więcej/mniej wysokich/niskich tonów?

Edit: i najważniejsze: robiłeś ślepy test?

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Piotrus

 

Nie trzeba było ślepego testu - po prostu totalnie głuchy by to zauważył imo...

Podpytałem jeszcze w mp3store we Wro i potwierdzieli, że jak rozbierają te słuchawki to w starych są przetworniki z napisem "Foster" a na nowych jest "Foster + chinszczyzna" albo sama "chinszczyzna". Także opinie z neta nie biorą się z powietrza jak się okazało...

 

Jutro zapadnie decyzja między AKG K514 a Superlux HD 668B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności