Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki dokanałowe +/- 200zł


Zaaku

Pytanie

Witam : )

 

Wcześniej użytkowałem SoundMagic PL11. Słuchawki dobre, jednakże wykonanie, tj. przewód woła o pomstę do nieba. Dlatego postanowiłem zainwestować trochę więcej i wreszcie kupić porządne słuchawki dokanałowe.

 

wymagania:

 

  • trwałe, dobre wykonanie
  • dobra jakość dźwięku. na pewno powinny lepiej grać niż wspomniane PL11. W nich bass lekko zagłuszał inne kanały.
  • słucham głównie rapu, rocka i triphopu

 

Odtwarzacz: SansaClip+ oraz Nexus 4 (Spotify)

 

Pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Posiadaczem NuForce NE-770X jestem, nie wiem jak one są porównywane do PL11, ale ja ze swoich jestem mega zadowolony. Rap brzmi na nich świetnie, szybsze kawałki z porządnym basem również. Co prawda kosztują one 149zł, a jak masz wyższy budżet to warto zwrócić uwagę na Brainwavz M2 chociażby - świetne opinie o nich czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Gourney - tak, moja wina ; )

 

FA Eterna wydają się interesującym wyborem. W kwestii dźwięku po prostu oczekuje lepszej jakości niż wspomniane PL11 - a tak chyba będzie, w końcu cena jest też dwa razy większa. No, i żeby również się nie rozleciały po pół roku, choć chyba im to nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o dźwięk - tak na pewno będzie, czytając opis czego oczekujesz, powinny się idealnie wpasować. Jeśli chodzi o jakość wykonania - są dość solidne. Moje mają trochę ponad roczek i nie widzę absolutnie żadnych śladów używania poza drobniutkimi mikroryskami i lekko wycierającym się złocie z jacka. Przewody mają porządne, nie jakaś tam niteczka, jack kątowy, więc nie powinny sprawiać problemów. No i jako, że jestem szczęśliwym użytkownikiem etern, mogę je spokojnie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z tym ze Eterny tez potrafia zalac basem. Silver bullet pod tym wzgledem lepsze. Tansze a fajne i dobrze wykonane sa brainwavz proalpha i m1. Tez warto odsluchac.

Najpierw poczytaj o nich - bo kazde to troche inne brzmienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@gradofon - Silver Bullet niestety odpadają. Z tego co widzę, posiadają bardzo cienki przewód. Do tego piszą, że mają zbyt elastyczne wkładki oraz ostre krawędzie szyjki, więc wygoda użytkowania nie jest za dobra.

 

Używał ktoś ich? Jak wypadają w stosunku do wyżej wspomnianych FA Eterna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak w silver bulletach ale w eternach też to może przeszkadzać, ja teraz tymczasowo korzystam z pianek comply, do czasu aż skombinuję sobie thomson hed16. W ogóle moim zdaniem tipsy dodawane standardowo do etern to jakiś żart jest, szczególnie jak ktoś ma wąskie kanały uszne. Biflange to jedyne gumki z zestawu jakie były w stanie zapewnić mi jakąkkolwek izolację, za to po dłuższym niż 30-45 minut odsłuchu zaczynałem odczuwać dyskomfort, a potem ból. Dobranie odpowiednichtipsów ma tu kolosalne znaczenie, na comply mogę z nimi siedzieć godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm, dalej mam dylemat. Podsumowując. Nad tymi się zastanawiam:

 

  • FA Eterna
  • Brainwavz M2
  • JBL J33
  • NuForce NE-600X

 

Jak wspomniałem:

 

  • wytrzymały przewód, solidne
  • słucham głównie klasycznego rocka, hip-hop, trip-hop, + czasami "lżejsze utwory"
  • bas nie może być za mocny + wokal miły dla uszu, czysty (hip-hop)

 

Przepraszam w ogóle, że Was tak męczę, ale nigdy nie potrafię się na nic zdecydować w stu procentach. Co więc najbardziej polecacie z powyższej listy, uwzględniając wyżej wymienione kryteria?

 

Pozdrawiam : )

Edytowane przez Zaaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności