Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do pianina cyfrowego (do 500zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie. Niedługo kupuję pianino cyfrowe (Kawai MP-10) i potrzebuję do niego dobrych słuchawek nausznych.

Jestem pianistą i będę grać w 90% muzykę klasyczną.

Polecono mi AKG K141 MK II. Czy będą one najlepsze w tej cenie? Byłoby fajnie też, gdyby oprócz dobrej współpracy z pianinem, ładnie grały z s:flo2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG k272HD

 

czemu ?

są większe prawdziwe wokół uszne, k141 są mniejsze

w pełni zamknięte więc najlepiej się odizolujesz od otoczenia, przez co możesz się skupić na graniu

większy brat k242 (półotwarte tak jak k141)

sa 55ohmowe wiec to nie 600ohm do sflo2 lepiej ale detaliczność spada

 

co by nie było napewno AKG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to jeżeli chodzi o pianina cyfrowe (w moim przypadku Roland FP-4F) - super wielkich różnic dźwięku nie odczujesz. Syntezowane skrzypce nadal będą syntezowane, a separacja instrumentów i scena chyba raczej nie są tak ważne ;). Nie muszą być analityczne (moim zdaniem zimne wypadają troszkę słabo przy pianinie), wystarczy, żeby żadne pasmo nie wychodziło w dużym stopniu do przodu. I przede wszystkim nie zalewało innego : P

 

Inaczej dobierając pod kątem playerai: nie miałem okazji go posłuchać, także wiele nie mogę powiedzieć.

 

Przede wszystkim: mają być to słuchawki zamknięte, czy otwarte (myślę, że jak chcesz słuchawki do pianina to raczej chcesz spokoju)? I czy na playerze też będziesz słuchał klasyki?

Jeżeli chcesz zamknięte do klasyki to mogę polecić ATH-T500. Może są troszkę poniżej cenowo, ale moim zdaniem są bardzo dobre (masz je w polecanych na forum).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Zerknę na K272

 

mają być to słuchawki zamknięte, czy otwarte (myślę, że jak chcesz słuchawki do pianina to raczej chcesz spokoju)? I czy na playerze też będziesz słuchał klasyki?

 

Lepiej, żeby rzeczywiście były zamknięte, a na playerze klasyki słucham raz na 1000 utworów :)


A Brainwavz HM5 nadałyby się do pianina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności