Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe <250zł + odtwarzacz


Avatrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od jakiegoś czasu poszukuję nowych słuchawek dokanałowych. Kiedyś udało mi się kupić dosyć tanio Sennheiser-y CX 281 (miały uszkodzone pudełko), byłem z nich bardzo zadowolony, bo były to moje pierwsze słuchawki, po których nie bolała mnie głowa. Niestety ostatnio zaczęły szumieć, co w cichszych częściach utworów jest dosyć irytujące. Jako bazy używam telefonu Samsung Galaxy S4, programu Poweramp. Czy warto sprawić sobie jakiś lepszy sprzęt do słuchania muzyki?
Jeśli chodzi o gatunki muzyki, to słucham trance (np. Armin van Buuren), electro, dubstep (np. Gooral), ale tak samo metal, folk metal (Eluveitie), lubię elementy ludowe (skrzypce, flety). Muzyki słucham w drodze do szkoły, w szkole lub gdy jestem na mieście. W domu używam Creative Fatal1ty MKII, z których jedyną rzeczą do jakiej mogę się przyczepić jest dosyć cienki, wrażliwy kabel. Nie jestem melomanem, więc nie chcę przepłacić za coś czego nawet nie dostrzegę. Modele, na które się natknąłem w internecie i skupiły moją uwagę:
Brainwavz R1
NuForce Ne-700x (ale nie jest dla mnie najważniejszy bas)
Fischer Audio Tandem
Teraz używam CX 150, ale mają bardzo płaski dźwięk. Poszukuję czegoś ciekawego, żebym mógł poczuć różnicę w trakcie słuchania. Zainteresowały mnie dwa przetworniki w R1 i Tandem-ach oraz dobre opinie o tych słuchawkach. Za słuchawki chciałbym zapłacić max. 250zł, odtwarzacz to zupełnie inny temat (zbliżają się święta :) )
Z góry dziękuję za pomoc i dobre chęci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbys sam przesluchal.

Poczytaj recenzje o wspomnianych przez Ciebie R1 i 700x. Dorzuć do tego z brainwavz jeszcze proalpha i m1. Moze poczekaj az pojawia sie s1.

Kazde to troche inny rodzaj brzmienia... takze szoruj do mp3store i do odsluchow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomoże, ale jako posiadacz NuForce NE-770X doradzę byś jednak "przesłuchał" markę NuForce, bo ja od kilku miesięcy ich używam i są naprawdę świetne - idealne brzmienie. A szwagrowi kupiłem ostatnio właśnie NE-700x i też jest mega zadowolony. Ewentualnie rzuć okiem jeszcze na Brainwavz ProAlpha, bo też między nimi się kiedyś zastanawiałem, naczytałem się bardzo dobrych recenzji o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu recenzji, NuForce mnie nie zaciekawił. Zraża mnie aluminiowa konstrukcja, w ogóle klasyczna budowa.

 

Bardzo zainteresowały mnie za to Brainwavz R1, o których w recenzjach są same superlatywy. Ich cena nie jest wysoka, tak jak np. Tandemów, które są konkurencyjne, ale nie do końca od nich lepsze. Ostatnio pojawiły się Brainwavz S1, które według pierwszych recenzentów są świetne. Co sądzicie o wyborze między R1 a S1? Które będą się lepiej sprawowały z Galaxy S4? Które wybrać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne recenzję, jakie znalazłem o S1 nie są optymistyczne, słuchawki są przeciętne :(

Więc na placu boju pozostają tylko R1. Jedyne czego się obawiam to wielkość moich małżowin. Mam dosyć małe uszy i nie wiem czy się w nich pomieszczą. Czy ktoś miał problem z noszeniem tych słuchawek ze względu na ich wielkość?

Czy warto wybrać wersję z mikrofonem? Czy ma to wpływ na brzmienie?

Edytowane przez Avatrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności